STACJE DROGI KRZYŻOWEJ ZOSTAŁY POŚWIĘCONE

W czasie wczorajszej wieczornej mszy św., 14 września br., w kościele pw. św. Jana Pawła II bp Andrzej Jeż erygował Drogę Krzyżową. W święto Podwyższenia Krzyża Świętego został poświęcony również obraz Jana Pawła II umieszczony w prezbiterium nowego kościoła.

- Bez krzyża ludzkie cierpienie staje się bezsensowne. Erygując Drogę Krzyżową w waszym kościele mamy nadzieję, że celebracja tajemnicy męki i śmierci Jezusa pomoże wam jednoczyć wasze cierpienia z męką Jezusa i w ten sposób napełnią się one sensem, pociechą, nadzieją na ostateczne zwycięstwo – podkreśli Biskup Andrzej Jeż w homilii skierowanej do parafian uczestniczących we mszy św. - Stacje Drogi Krzyżowej, podświetlone, będą dla was znakiem, że życie chrześcijańskie obarczone cierpieniem nie wiedzie ku ciemności, lecz ku światłu zmartwychwstania. Idąc z Jezusem Jego drogą stajemy się mocniejsi, bardziej wrażliwi na człowieka, bardziej będziemy cenić życie.
Stacje Drogi Krzyżowej to kolejny krok w tworzeniu wnętrza nowego kościoła, których fundatorem są parafianie. W planie dalszych prac jest montaż kolejnych witraży oraz budowa prezbiterium.
- Stacje pięknie komponują się w nowoczesnym wnętrzu kościoła. Treść i forma poszczególnych stacji nie jest zapożyczona z innej świątyni, lecz wszystko powstało specjalnie dla naszego kościoła - mówił ks. proboszcz Jan Gniewek. Autorem wstępnego projektu stacji jest pochodzący z Nowego Sącza Janusz Brej , który obecnie mieszka w Krakowie. Wykonawcą jest Robert Firszt z Limanowej Podczas uroczystości biskup poświęcił także obraz św. Jana Pawła II znajdujący się prezbiterium słopnickiego kościoła, a po mszy św. została odprawiona Droga Krzyżowa. O uświetnienie uroczystości  zadbał chór młodzieżowy Chór Młodzieżowy "Cantus Enim".

GALERIA

GALERIA