GRAVITY REVOLT ZAKOŃCZYŁ SEZON

Wraz z początkiem października nadszedł koniec wyjątkowo długiego sezonu rowerowego dla zawodników klubu Gravity Revolt. Po 6 latach przerwy downhillowcy zawitali z powrotem na górze Skrzyczne (1257 m.n.p.m.) w Szczyrku, która jeszcze 6 lat temu wyłoniła Mistrza Polski, a teraz miała okazje zadecydować kto zdobędzie 1 miejsce w klasyfikacji generalnej!

Trasa, z którą przyszło się zmierzyć zawodnikom okazała się bardzo wymagająca, zarówno pod względem fizycznym jak i technicznym. Najlepsi byli w stanie pokonać około 700 m różnicy poziomów w nieco ponad 6 minut, walcząc z deszczem, błotem i mocnym wiatrem.
Na szczęście zawodnicy reprezentujący barwy Gravity Revolt nie dali się zastraszyć pogodzie i pokazali hart ducha i wolę walki na treningach dopracowując  swoje linie z myślą o niedzielnym przejeździe finałowym. Niestety ów zapał i podejmowanie sporego ryzyka nie zawsze przynosił pozytywne rezultaty pod postacią kontuzji Grzegorza Kmiecika i awarii sprzętu Wojciecha Ranosza, co uniemożliwiło im na walkę o medal w swoich kategoriach!
Niedziela przyniosła startującym załamanie pogody, która już wcześniej nie rozpieszczała zawodników, i pogorszenie warunków na trasie, która i bez tego okazywała się bardzo trudna.  Do boju stanęło trzech zawodników Słopnickiego klubu, mający rywalizować w najbardziej prestiżowych kategoriach – Junior i Elita.
Artur Więcławek walczący w kategorii Junior po spokojnym przejeździe eliminacyjnym i uzyskaniem czwartej lokaty wyraźnie przyspieszył w finale, poprawił swój czas o przeszło 20 s i zdobył drugie miejsce!
W kategorii elita prezes klubu, Piotr Gaik, po zaliczeniu dwóch równych przejazdów skończył tuż za pudłem zdobywając czwartą lokatę. Klubowy as, Damian Konstanty, zajmujący przed zawodami drugie miejsce w klasyfikacji generalnej pomimo poważnego upadku w przejeździe treningowym zdobył drugie miejsce w eliminacjach z stratą niecałej sekundy do pierwszego. W finale postawił na jedną kartę i pomimo dwóch upadków poprawił swój czas o 8 sekund i zdobył pierwsze miejsce!  Tym samym uzyskał pierwsze miejsce w klasyfikacji generalnej Puchary Polski w najwyższej kategorii „Elita” !!
Równocześnie w tym samym czasie Nasz zawodnik pochodzący ze Słopnic Tomasz Michałka wystartował w zawodach w Anglii gdzie zajął 2 miejsce w swojej kategorii w ENDURO !! Wysokie miejsce w swojej kategorii zajął również Karol Zaczyński, który wystartował w zawodach Giant Enduro Trials !
Miniony sezon zatem przyniósł kolejne sukcesy dla członków klubu Gravity Revolt, nie zamierzają jednak oni spocząć na laurach lecz jeszcze lepiej przygotować się przed nadchodzącym rokiem!

GALERIA