RÓB TO CO KOCHASZ – ZACHĘCAŁ ARKADIO

Wczoraj, 16 listopada młodzież naszych szkół spotkała się z autorem i inicjatorem ogólnopolskiej akcji społecznej „Rób to co kochasz”, raperem, freestyle'owcem Arkadiuszem Zbozieniem, pseudonim Arkadio. W czasie pobytu w Słopnicach, idol młodzieży podzielił się własnymi doświadczeniami i autorskim programem w zakresie profilaktyki uzależnień.

W dniu 16 listopada Zespół Placówek Oświatowych z Filią na Granicach zorganizował spotkanie profilaktyczne, na które zaproszono uczniów z Zespołu Szkoły Podstawowej i Przedszkola  oraz Szkołę Podstawową nr 4.  Spotkanie nosiło tytuł „Rób to co kochasz”, przeprowadził je znany raper, freestylowiec, mówca - Arkadio (Arkadiusz Zbozień).  Autor czterech płyt, audiobooka i  książki oraz pomysłodawca ogólnopolskiej akcji „Rób to co kochasz”. Studiował dziennikarstwo oraz etykę i coaching na kierunku filozoficznym. Jego pasją jest żywe słowo i praca z nim na wielu płaszczyznach.    

Poprzez  spotkanie  „Rób to co kochasz” zachęcał wszystkich uczniów, by kierowali się swoimi talentami i pasją, a nie oczekiwaniami środowiska, sondażami lub modą. Przestrzegał przed ryzykownym zachowaniem i zgubnym mechanizmem uzależnień.

Dając swoje świadectwo,  inspirował  innych do  życia zgodnie ze swoimi marzeniami i talentami. Przekonywał uczniów aby: „Nie żyli przeciętnie, ale marzeniami i nie odkładali na później tego co będą robić w życiu.  Jeśli ten czas spożytkują jak najlepiej, to później będą tego jeszcze lepsze owoce".

W swoim występie Arkadio wykorzystał własne utwory i teledyski, czym sprawił, że przekaz był jak najbardziej autentyczny.  Spotkanie otworzył freestylem, czyli wymyślaniem rymów na poczekaniu na zaproponowane przez młodzież tematy.

To spotkanie było cennym doświadczeniem dla naszych uczniów, pobudziło słuchaczy do refleksji i motywacji oraz pracy nad sobą.  Organizacją spotkania zajęła się Pani pedagog Joanna Ciuła.

Organizatorzy serdecznie dziękują OSP Słopnice Dolne za udostępnienie sali.

GALERIA