„Z GWIAZDĄ I TURONIEM” W KASINCE

W minioną niedzielę, 22 stycznia br., Zespół Regionalny Słopniczanie  wystąpił przed publicznością XVIII Powiatowego Przeglądu Kolędniczego w Kasince Małej. Program „Z gwiazdą i turoniem”, wystawiony przez grupę kolędniczą przyniósł zespołowi kolejne nagrody i wyróżnienia.


W dniu 22 stycznia 2017r.  Zespół Regionalny „Słopniczanie” po raz kolejny uczestniczył w XVIII Powiatowym Przeglądzie Kolędniczym w Kasince Małej. Słopniczanie zaprezentowali widowisko wierne tradycji etnograficznej i pełne wartości artystycznej  pn. „Z Gwiazdą i Turoniem”,  za które otrzymali  III miejsce w kategorii grup dorosłych.
- Tegoroczny konkurs cechował bardzo wysokim  i wyrównanym poziomie artystyczno –merytorycznym – podkreśla prezes Wiesława Boruta - Dlatego nagroda jest dla nas bardzo znacząca.
Zespół Słopniczanie został również uhonorowany specjalnym wyróżnieniem przeglądu, w postaci Nagrody Dolnośląskiego Burmistrza Gminy i Miasta Lubomierz - Wiesława Ziółkowskiego, który wręczył puchar osobiście
. Jak podkreślają członkowie zespołu, to dla nich kolejna cenna pamiątka,  jak również  mobilizacja do dalszych sukcesów zespołu.

 

Red./fot. W. Boruta

Informujemy również, że występ Zespołu Regionalnego Słopniczanie połączony z występem Chóru Młodzieżowego „Cantus Enim” ze Słopnic można będzie obejrzeć w najbliższą niedzielę 29 stycznia,  w sali dolnego kościoła o godz. 17.00. Występ wolny. Wszystkich serdecznie zapraszamy.

Tagi