Z UŚMIECHEM NA NARTACH - PIKNIK ZIMOWY 2017

Wspaniała atmosfera, liczne zabawy i konkursy  na śniegu, bieg narciarski,  szaleństwo skuterem to wszystko  za sprawą kolejnej już edycji Pikniku Zimowego. Tegoroczna impreza u stóp Mogielicy to nie tylko szereg atrakcji, ale również dawka dobrego humoru, niezapomniana  zimowa aura pogodowa oraz cudowne krajobrazy z widokiem na rozpościerające się  Tatry  i Gorce.

W dnu 1 lutego br. miłośnicy i pasjonaci biegówek, młodzież i dzieci  z terenu Gminy Słopnice oraz zaproszeni goście i nie tylko, w godzinach przed południowych stawili się na stadionie KS "Zalesianka". Głównym punktem zimowej imprezy był bieg narciarski. W zawodach wystartowali biegacze uczniowskich klubów sportowych oraz młodzież szkolna m. in. z Kasiny Wielkiej, Wiśniowej, Kamienicy, Zalesia, Zbludzy i Słopnic.  Rywalizacja rozgrywała się na wyznaczonych odcinakach (1500 m i 3000 m) trasy narciarstwa biegowego Mogielica oraz na przygotowanej trasie przy KS "Zalesianka".  Zawody zostały przeprowadzone  w trzech kategoriach wiekowych z podziałem na chłopców i dziewczęta. Uczestnicy kategorii Gimnazjalnej oraz Szkół Podstawowych  klas IV i V o tytuł najlepszego walczyli na trasie Mogielica. Zawodnicy młodszych kategorii  spróbowali swoich sił na pętli wyznaczonej wokół stadionu. Łącznie sklasyfikowano 87 zawodników. Czas pokonania trasy dla uczestników biegu nie odgrywał tutaj zbyt dużej roli, liczyła się przede wszystkim dobra zabawa. Każdy mógł pokonać dowolny odcinek trasy, za który został uhonorowany pamiątkowym medalem. Emocje wyścigu udzieliły się również gościom, którzy także przyglądali się zmaganiom zawodników i zabawie piknikowej. Byli wśród nich: Starosta Powiatu Limanowskiego Jan Puchała, Wicestarosta Mieczysław Uryga, Przewodniczacy Rady Powiatu Tomasz Krupiński, członkowie Zarządu Powiatu Limanowskiego: Agata Zięba, Jan Więcek, Wojciech Włodarczyk, Wójt Gminy Dobra Benedykt Węgrzyn, Wójt Gminy Kamienica Władysław Sadowski, Przewodniczący Rady Gminy Słopnice Józef Filipiak, Radny Powiatu Limanowskiego Józef Jaworski i Jolanta Grzegorzek, Prezes MOS Limanowa Feliks Piwowar, dyrektorzy szkół ze Słopnic: Renata Młynarczyk-Pach, Małgorzata Sułkowska, Marta Młotkowska, a także gospodarze imprezy wójt Adam Sołtys i Marek Mrózek Dyrektor Zespołu Szkoły Podstawowej i Przedszkola w Słopnicach.    
Na tych, którzy nie przystąpili do rywalizacji i po raz pierwszy chcieli posmakować jazdy na nartach biegowych czekały trasy biegowe, które można było przemierzać w dowolnym tempie.
W przeciągu całej piknikowej zabawy nauczyciele Zespołu Szkoły Podstawowej i Przedszkola przygotowali i przeprowadzili szereg atrakcji i zabaw na śniegu. Było mnóstwo dyscyplin i konkurencji rozegranych na świeżym powietrzu. Największą popularnością cieszył się jednak kulig saneczkowy i jazda skuterami, zorganizowane przez druhów OSP Słopnice Dolne. Tutaj kolejka chętnych nie miała końca. Organizatorzy zadbali również o gorące napoje,  posiłek oraz słodycze. Na podsumowanie zimowej zabawy, wręczono zwycięzcom konkursów  pamiątkowe puchary, medale i dyplomy.

Lista zwycięzców i nagrodzonych znajduje się poniżej.

WYNIKI

Nad bezpieczeństwem uczestników pikniku i biegu narciarskiego czuwali ratownicy limanowskiej Sekcji Górskiego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego, strażacy Ochotniczej Straży Pożarnej w Słopnicach Dolnych oraz pielęgniarki Indywidualnej Praktyki Pielęgniarskiej ze Słopnic.

Organizatorami tegorocznej edycji pikniku zimowego była Gmina Słopnice, Zespół Szkoły Podstawowej i Przedszkola w Słopnicach, Uczniowski Klub Sportowy „Iskra Gimnazjum” we współpracy z Międzyszkolnym Ośrodkiem Sportowym w Limanowej oraz Starostwem Powiatowym w Limanowej. Honorowy patronat imprezy objął Starosta Limanowski Jan Puchała.

 

Wszystkim organizacjom oraz osobom zaangażowanym w przygotowanie pikniku i pracę włożoną w czasie przebiegu imprezy składamy serczeczne podziekowania.

Tagi