BIEGÓWKI CHARAKTER KSZTAŁTUJĄ I ZDROWIE HARTUJĄ

Uczniowski Klub Sportowy „Iskra Gimnazjum” w Słopnicach od 2 stycznia br. realizuje projekt Ministerstwa Sportu i Turystyki - Upowszechnianie sportów zimowych ,,Biegówki charakter kształtują i zdrowie hartują”. W ramach programu odbywają się zajęcia sportowe z narciarstwa biegowego dla dzieci i młodzieży z terenu Gminy Słopnice.

Korzystając z uroków tegorocznej zimy i niezwykle sprzyjających warunków atmosferycznych, młodzież i dzieci z  terenu Gminy Słopnice zdobywa i doskonali swoje umiejętności jazdy na nartach biegowych. Po raz kolejny UKS Iskra Gimnazjum w Słopnicach realizuje projekt z zakresu narciarstwa biegowego. Zajęcia są prowadzone  od 2 stycznia 2017 r. i będą realizowane  do 31 marca 2017 roku. W tegorocznej edycji programu udział bierze 75 osób  tj.  30 uczniów  z Gimnazjum oraz 45 dzieci z klas V i VI szkół podstawowych z terenu Gminy Słopnice. Uczestnicy projektu zostali przyporządkowani do odpowiednich grup, w zależności od stopnia umiejętności i zaawansowania. Zajęcia realizowane są w grupach 15 osobowych prowadzonych przez nauczycieli wychowania fizycznego - instruktorów narciarstwa biegowego. Dodatkowo do pomocy w czasie realizowanych zajęć włączonych jest trzech opiekunów. Zajęcia prowadzone są na trasach biegowych zlokalizowanych przy Centrum Obsługi Ruchu Turystycznego - LKS Zalesianka oraz  na trasach biegowych  „Mogielica”.  

Podczas zajęć dzieci i młodzież poznają podstawowe elementy, techniki narciarstwa biegowego jak również doskonalą posiadane już umiejętności. Zajęcia cieszą się bardzo dużym zainteresowaniem  i popularnością, dla uczestników są zarówno doskonałą rozrywką jak i kolejną ciekawą formą spędzania wolnego czasu.

Środki na realizację projektu pochodząc z dotacji otrzymanej z Ministerstwa Sportu i Turystyki w wysokości 20 000,00 zł oraz budżetu Gminy Słopnice 5 500 zł. - stanowiące wkład własny klubu.

Tagi