PIŁKARSKIE PODBOJE „SOKOLIKÓW”

W drugiej połowie lutego najmłodsi zawodnicy KS Sokół Słopnice reprezentowali swój klub i gminę Słopnice na wielu turniejach i rozgrywkach piłkarskich. Jak donoszą nam władze klubu sportowego, młoda kadra Sokoła spisała się bardzo dobrze i odnotowała na swoim koncie kolejne wygrane. Oto ich podsumowanie.

W niedzielę 19 lutego zawodnicy z rocznika 2008 skorzystali z zaproszenia na turniej piłkarski w Starej Lubovni na Słowacji. Na turnieju zagrało 6 drużyn: MFK Stará Ľubovňa, AP Jasło, Sokół Słopnice, UKS Gryf Pleśna, Akademia Poprad Muszyna i FK Poprad. Bilans gry dla drużyny żaków to w sumie 16 bramek  i tylko jedna strata. Turniej zakończył się ostatecznie zwycięstwem Sokoła przed AP Jasło i Popradem Muszyna. Pomimo jednego przegranego meczu Słopnice wypadły bardzo dobrze, chłopcy strzelili 16 bramek tracąc tylko jedną, a bramkarz Sokoła został najlepszym bramkarzem w turnieju.
Przed kolejnym sprawdzianem drużyna żaków stanęła w minioną sobotę 25 lutego, gdzie zmierzyła się z najlepszymi drużynami z powiatu: gorlickiego, nowosądeckiego, limanowskiego i nowotarskiego w rozgrywkach halowych o mistrzostwo Okręgowego Związku Piłki Nożnej Nowy Sącz. Drużyna Sokoła Słopnice w pięknym stylu została trzecią drużyną turnieju wygrywając z Sandecją Nowy Sącz 2:0. Najlepszym zawodnikiem turnieju żaków organizatorzy wybrali Jana Urbańskiego (Sokół Słopnice). W klasyfikacji strzelców miejsce 2 i 3 zajęli zawodnicy Sokoła: wspomniany Jan Urbański i Filip Kęska.


Wypracowane i w pełni zasłużone I miejsce zdobyła także drużyna orlików podczas Turnieju Akademii Piłkarskiej Mam Talent w Krzeszowicach, który odbył się również w miniony weekend. Tym razem młodszy rocznik (2007) ponownie pokazał klasę i drużyna trenera Franciszka Mrózka pewnie wygrała w dobrze obsadzonym turnieju. W turnieju brało udział 9 zespołów. 
Nasi koncertowo zagrali w meczach finałowych – relacjonują opiekunowie grupy orlików. – W pierwszym meczu zremisowali 1-1 APMT I Krzeszowice posiadając dużą przewagę w tym meczu, a w drugim  pewnie pokonali Wisłę Brzeźnicę 3-0 stawiając kropkę nad „i” wygrywając w całym turnieju.
Królem strzelców całego turnieju został Patryk Mrózek z Sokoła Słopnice. Na uwagę zasługuje fakt, że zespół stracił  tylko jedną bramkę w całym turnieju, co świadczy o dobrej postawia zespołu, jak również bramkarzy; Mikołaja Poręby i Sebastiana Pacha.

Skład drużyny KS Sokoła Słopnice: Sebastian Pach, Mikołaj Poręba, Kacper Marcisz, Bartłomiej Więcek, Filip Gaura, Patryk Mrózek, Piotr Palacz, Klaudiusz Młynarczyk, Jakub Więcek, Hubert Szewczyk, Szymon Pach. Trenerzy; Franciszek Mrózek, Adam Marcisz.Więcej szczegółów i zdjęć z turniejów znajduje się tutaj.


Tagi