PARAFIALNY ORSZAK TRZECH KRÓLI

W Święto Objawienia Pańskiego, 6 stycznia w kościele parafialnym NMP Częstochowskiej w Słopnicach Górnych odbył się uroczysty orszak trzech króli. Barwny i widowiskowy pochód był udziałem dzieci, młodzieży oraz członków grup działających przy parafii. Orszak był częścią uroczystej mszy św. sprawowanej w tym dniu z udziałem wielu parafian i gości spoza parafii.

Pomysłodawcą i inicjatorem tradycji Orszaku Mędrców, organizowanego w parafii już od kilku lat,  był sam proboszcz ks. Stanisław Kumiega. Z roku na rok w organizację pochodu angażuje się coraz większa liczba dzieci i młodzieży oraz parafian, a orszak zyskuje nowe postacie i sceny.  Orszak  jest również ogromną zasługą rodziców dzieci i młodzieży, a także nauczycielek: Anny Więcek, Eweliny Florek i Rozalii Ryż (która  wykonała stroje). W czasie uroczystej mszy św. zaśpiewał również chór męski działający przy Bazylice M. B. Bolesnej w Limanowej oraz młodzież działająca w parafialnej scholi.

Orszak Mędrców został również gościnnie zaprezentowany  w czasie Wielkiego Odpustu w Sanktuarium Dzieciątka Jezus w Jodłowej 30 grudnia 2017 r. Tam spotkał się z również z dużym zainteresowaniem i został nagrodzony brawami.

Relacja z występu w Jodłowej

GALERIA