ZAPROSZENIE NA WYSTAWĘ

"Patrząc po swojemu" pod takim tytułem została zaprezentowana,  1 kwietnia br. wystawa prac Mariana Ślazyka w Krakowie. Zachęcamy do obejrzenia wystawy zorganizowanej w ramach projektu „Beskid Wyspowy – Kraków – Beskid Wyspowy”.

Utrwalenie Beskidu Wyspowego i Krakowa w sztuce, w bardzo ekspresyjnym spojrzeniu, to dzieło jakiego podjął się Marian Ślazyk, małopolski twórca sztuki ze Słopnic.
W ramach projektu zaprezentowana zostanie nowa kolekcja czterdziestu prac, malowanych farbą olejną za pomocą szpachli, a także grafik, rysowanych piórkiem.
To ekspresyjne, a nawet impulsywne spojrzenie twórcy na piękno Beskidu Wyspowego i Krakowa, które inspiruje do własnej interpretacji otaczającego nas piękna; dziedzictwo przyrodniczego i narodowego oraz cennych zabytków Krakowa.
Otwarcie wystawy miało miejsce w sobotę, 1 kwietnia 2017r. , w godz. 11.00 – 13,00, w Pauza In Garden - Małopolskim Ogrodzie Sztuki. Wystawa będzie dostępna dla zwiedzających codziennie (7 dni w tygodniu), od 01 - 27 kwietnia 2017r. w Pauza In Garden - Małopolskim Ogrodzie Sztuki.
Podczas wernisażu wystąpią gościnnie; Józef Ślazyk - misjonarz, bard i poeta oraz Regionalny Zespół Pieśni i Tańca „Słopniczanie”.


 

 

 Wstęp wolny. Serdecznie zapraszamy!

Głównym organizatorem wydarzenia jest Stowarzyszenie Inicjatyw Społecznych Lege Artis z Krakowa. Patronat honorowy: Leszek Zegzda Członek Zarządu Województwa Małopolskiego.

 

Tagi