PRZYGOTOWYWAŁ SIĘ DO SEZONU W HISZPANII

Andrzej Kowalczyk ze Słopnic, trenujący biegi średnie, wrócił ze zgrupowania Kadry Narodowej Polskiego Związku Lekkiej Atletyki, gdzie pod okiem doświadczonych trenerów przygotowywał się do nowego sezonu. Podczas dwutygodniowego pobytu w Lloret de Mar w Hiszpanii, trenował w grupie trener Bożeny Dziubińskiej.

Głównym celem wyjazdu było przygotowanie się do zawodów halowych i Mistrzostw Polski w Toruniu.  Andrzej z grupą rówieśników ciężko pracował pod okiem trener Bożeny Dziubińskiej, byłej lekkoatletki, wielokrotnej medalistki mistrzostw Polski w biegach średnich i długich.
Obóz w Hiszpanii to dla mnie niezwykle cenne doświadczenie – relacjonuje pobyt na zgrupowaniu Andrzej. – Szczególnie ważna były dla mnie możliwość treningu na stadionie lekkoatletycznym oraz wskazówki doświadczonej i przesympatycznej pani trener, które zamierzam wykorzystać w nowym sezonie.
Już za niespełna miesiąc, Andrzej weźmie udział w 62 Halowych Mistrzostwach Polski w Toruniu (17-18 luty).  Zanim Andrzej rozpocznie rywalizację w biegach  czeka go jeszcze sesja egzaminacyjna na Akademii Wychowania Fizycznego w Krakowie, gdzie studiuje pierwszy semestr wychowanie fizyczne.

Życzymy powodzenia!
 
Andrzej Kowalczyk to 20-letni zawodnik ze Słopnic trenujący biegi średnie w ULKS ,,Fajfer 2001” w Łapanowie pod okiem trenera Stanisława Karasia, a od października 2017 roku,  trenera Grzegorza Sobczyka. To wzorowy student AWF w Krakowie i obecnie zawodnik powołany do Kadry Polskiej. Trenuje biegi piąty rok, a w swojej kolekcji posiada kilkanaście trofeów z imprez ogólnopolskich z kategorii wiekowych juniora młodszego i juniora. W sezonie 2017 wywalczył Mistrzostwo Polski Zrzeszenia LZS w biegach przełajowych, dwukrotne Mistrzostwo Polski  Zrzeszenia LZS  na dystansie 1500 i 3000 m, dwa tytuły Wicemistrza Polski Juniorów na dystansie 1500 i 3000m oraz wygrał Ogólnopolski Bieg Przełajowy w Żerkowie na dystansie 5000 m.

GALERIA