DRUGI RAZ NA PODIUM W HISZPANII

Emil Juszczak zawodnik BKFM Flow ze Słopnic zaliczył kolejny udany start w zawodach Mistrzostw Świata SuperEnduro. W minioną sobotę 3 marca br.,na torze w Bilbao wywalczył trzecie miejsce i znów stanął na podium. Wynik ten pozwolił awansować naszemu zawodnikowi na pozycję wicelidera tego cyklu Mistrzostw Świata w kategorii Junior.

- Biegi ukończyłem z rezultatami  2-7-3. Ten wynik pozwolił mi awansować w klasyfikacji generalnej Mistrzostw Świata na 2. pozycję z przewagą 11 punktów nad kolejnym zawodnikiem, Kyle Flanaganem - mówi Emil. – (…) Dla mnie najważniejsza jest powtarzalność tych rezultatów. Kolejny raz rywalizowałem w czołówce, byłem w stanie kończyć wyścigi w TOP3 i to się liczy. To istotne, że na bardzo różnych torach mogę bić się o czołowe miejsca.

Wieczór w Bilbao to także wspaniały wynik Tadeusza Błażusiaka, który po zwycięstwie, utrzymał pozycję  wicelidera mistrzostw i traci tylko 17 punktów do lidera klasyfikacji.

Przypomnijmy , że  zawody w Bilbao to już czwarta runda Mistrzostw Świata SuperEnduro 2018. Ostatnia decydująca runda mistrzostw odbędzie się  już 31 marca br.  w szwedzkim Lidkoping.

Gratulujemy i czekamy na finał!

 

MŚ SuperEnduro Junior w Bilbao, wyniki:

1. Kevin Gallas 55 pkt

2. Diego Herrera 48 pkt

3. Emil Juszczak 40 pkt

 

Klasyfikacja generalna:

1. Kevin Gallas 211 pkt

2. Emil Juszczak 155 pkt

3. Kyle Flanagan 144 pkt

 

MŚ SuperEnduro w Bilbao, wyniki:

1. Tadeusz Błażusiak 54 pkt

2. Jonny Walker 48 pkt

3. Cody Webb 47 pkt

 

Klasyfikacja generalna:

1. Cody Webb 202 pkt

2. Tadeusz Błażusiak 185 pkt

3. Billy Bolt 169 pkt

GALERIA