EMIL WICEMISTRZEM SUPERENDURO!

Emil Juszczak zawodnik klubu BKFM Flow ze Słopnic, 31 marca br. wystartował w ostatniej finałowej rundzie wyścigów motorowych Mistrzostw Świata SuperEnduro. Wystartował i … stanął na podium jako Vice Mistrz Świata SuperEnduro Junior! Serdecznie gratulujemy i jesteśmy niezmiernie dumni !

Finał, który odbył się w sobotni wieczór na Arenie Sparbanken, w Lidköping (Szwecja), był podsumowaniem zawodów, których minione rundy miały miejsce w Polsce, Niemczech oraz Hiszpanii. Rywalizacja w klasie Juniorów była ekscytująca i bardzo zacięta. Tor przygotowany na finał był z pozoru łatwy, jednak okazało się, sprawił zawodnikom spore trudności. Także nasz zawodnik miał problemy z powodu zrzuconego łańcucha.  Finałową rundę Emil ostatecznie zakończył z wynikiem 6-2-5, co ostatecznie pozwoliło mu zająć 5 miejsce. Ten wynik przypieczętował pozycję Wicemistrza Świata  SuperEnduro klasyfikacji generalnej.

- Najważniejsze, że zgarnąłem tytuł Vice Mistrza Świata SuperEnduro w klasie Junior – relacjonował na gorąco swój sukces Emil. - Bardzo się cieszę i chciałbym podziękować za wsparcie sponsorom, oraz za doping wszystkich kibiców.

 

My również podzielamy radość z sukcesu naszego mieszkańca i serdecznie mu gratulujemy!

 

Warto wspomnieć, że inauguracyjna runda kolejnego sezonu, będzie mieć miejsce w Krakowie 8 grudnia 2018 r. Mamy nadzieję, że na torze zobaczymy również naszego Wicemistrza Emila Juszczaka!

GALERIA