KOLEJNY SUKCES W SPORTACH SIŁOWYCH

Bartłomiej Kowalczyk ze Słopnic został Mistrzem Polski Juniorów do lat 20 w Trójboju Siłowym Klasycznym. O tytuł walczył w miniony weekend 21-22 kwietnia br. w Kielcach, podczas zawodów organizowanych przez Polski Związek Kulturystyki, Fitness i Trójboju Siłowego. Serdecznie gratulujemy!

Miejscem tegorocznych zawodów były Targi Kielce, a  mistrzostwa zostały połączone z Targami Fit Weekend, a także Mistrzostwami Polski w  Kulturystyce i Fitness. Głównym celem rywalizacji było wyłonienie mistrzyń i mistrzów Polski na rok 2018 w kategorii juniorek i juniorów do lat 16 i 20. Bartłomiej zaliczył na przysiad 230kg, w wyciskaniu 150 kg i w martwym ciągu 245 kg ( niewiele brakło do 255 kg). Tytuł Mistrza Polski Juniorów to największy z dotychczasowych sukcesów w karierze Bartka. Jak sam potwierdza to główny cel jego przygotowań, które trwały przeszło 18 miesięcy. Ostatnie sześć miesięcy Bartłomiej korzystał z porad trenera Sebastiana Kota z Rudy Śląskiej.

W kalendarzu przygotowań do następnych zawodów Bartłomieja znajdują się Mistrzostwa Polski do lat 23 w trójboju siłowym ( wrzesień br.) i Mistrzostwa Polski do lat 20 w wyciskaniu leżąc (październik br.).

 

Przypomnijmy, że Bartłomiej to jeden z trójki braci Kowalczyków ze Słopnic, których pasją stały się sporty siłowe. W tym sporcie dużą rolę odgrywa tężyzna fizyczna oraz masa mięśniowa. Ulubioną przez nich dyscypliną jest trójbój siłowy – przysiad ze sztangą, wyciskanie leżąc i podnoszenie sztangi z ziemi. Piotr, Bartłomirej i Michał na co dzień zajmują się pracą, studiami i nauką, a każdą wolną chwilę spędzają na treningach. Startując w zawodach reprezentują krakowskie Towarzystwo Krzewienia Kultury Fizycznej Azory Kraków i oczywiście gminę Słopnice. Tak naprawdę swoje dotychczasowe sukcesy są ich osobistą zasługą. Swoje umiejętności rozwijali  bez profesjonalnego trenera, a jedynie na zasadzie wzajemnych porad oraz doświadczeń nabytych podczas startów w kolejnych zawodach.

 

Na zdjęciu nr 2: Bartłomiej z rodzicami i rodzeństwem.

GALERIA