ZBLIŻA SIĘ START MARATONU KIERAT

W ostatni weekend maja 25-27 maja br., już po raz drugi w Słopnicach, odbywać się będzie w Słopnicach kolejna edycja Międzynarodowego Ekstremalnego Maratonu Pieszego Kierat 2018. W tym roku będzie to jubileuszowa XV edycja imprezy. Gmina Słopnice będzie gościć ponad 600 miłośników marszobiegów z różnych części Polski oraz z zagranicy, a na terenie naszej miejscowości będzie mieścić się start, meta oraz biuro zawodów.

Maraton Kierat przeznaczony jest dla miłośników marszobiegów oraz amatorów turystyki pieszej o bardzo wysokim przygotowaniu kondycyjnym, wysokiej odporności psychicznej i umiejętności orientacji w terenie. Długość tegorocznej trasy Kieratu liczy 100 km i będzie przebiegać przez malownicze tereny Beskidu Wyspowego i Makowskiego. Suma podejść to ok. 4000 m z 14 punktami kontrolnymi, które zawodnicy zdobywają przemierzając „na orientację” górskie tereny, pola, łąki, krzaki i zagajniki. Na pokonanie trasy uczestnicy mają 30 godzin. Choć zawody mają przyjazną formułę, nie należy dać się zwieść. Kierat to jednych z najtrudniejszych ultra maratonów w Polsce. Najlepiej o tym świadczy liczba osób kończących – co roku jest to mniej więcej połowa startujących. Strat i meta maratonu mieści się w Słopnicach, a biuro zawodów znajduje się niezmiennie w Zespole Placówek Oświatowych w Słopnicach.
Warto dodać, że w tym roku wzrosła liczba osób, które podczas Kieratu będą reprezentować Słopnice! Zatem gorąco zachęcamy do uczestnictwa w imprezie i prosimy o gorący doping dla zawodników!


Podstawowe parametry maratonu KIERAT 2018:
Teren: Beskid Wyspowy, Beskid Makowski;
Start/meta: Słopnice
Dystans: 100 km;
Suma podejść: 4000 m;
Liczba punktów kontrolnych: 14;
Czas: 30 godzin (non-stop, dzień i noc);
Termin: 25-27 maja 2018 r.
Liczba zgłoszeń ( na dzień 10.05.2018 r.): 633 osoby i z dnia na dzień rośnie.
Oficjalna strona imprezy: www.maratonkierat.pl

 

Tagi