MICHAŁ KOWALCZYK MEDALISTĄ MISTRZOSTW ŚWIATA

Michał Kowalczyk został medalistą Mistrzostw Świata Juniorów do lat 18 w wyciskaniu leżąc. Zawody odbyły się w Finlandii – Vantaa. Nasz reprezentant zaliczył wszystkie trzy podejścia i uzyskał wynik 145 kg.

Michał Kowalczyk to najmłodszy z trójki braci tworzących team KovalDzik, których hobby są sporty siłowe. Start w tegorocznych Mistrzostwach Świata Juniorów (do lat 18) to debiut Michała na arenie międzynarodowej. Wydarzenie było częścią Mistrzostw Świata Seniorów, Juniorów do lat 18, 23 oraz Weteranów w WLK rozgrywanych 13-19 maja br.
Rywalizacja w kategorii juniorów do lat 18 odbyła się 17 maja br. i przyniosła spory sukces naszemu reprezentantowi. Michał Kowalczyk zajął trzecie miejsce zdobywając brązowy medal mistrzostw. Jak sam potwierdza, był bardzo blisko tytułu wicemistrza, jednak zawodnik z Kazachstanu zdołał wycisnąć 152,5 kg. W przygotowaniach do zawodów pomagał Michałowi trener Sebastian Kot z Rudy Śląskiej. Wyjazd na zawody odbył się przy wsparciu Gminy Słopnice.
Michał zapowiedział już walkę o wyższą lokatę w przyszłym roku, ponieważ był najmłodszym i najlżejszym zawodnikiem w swojej kategorii.

Gratulujemy serdecznie!

 

GALERIA