RODZINNA ZABAWA NA DZIEŃ DZIECKA

Barwne występy, konkursy, gry i zabawy, dmuchany plac zabaw oraz wiele innych atrakcji towarzyszyły zabawie w czasie tegorocznej edycji gminnego Festynu Rodzinnego. Na ten czas wszystkie środowiska szkolne, organizacje i samorząd połączyły siły, by najmłodsi mieszkańcy Słopnic czuli się w tym dniu wyjątkowo radośnie. Dobra zabawa to także zasługa rodziców, którzy licznie przybyli i bawili się wspólnie z dziećmi.

Tradycją jest już spotkanie całych rodzin, w pierwszą niedzielę czerwca, na wspólnej zabawie przy Szkole „Jedynce” w Słopnicach. Imprezę otwarli dyrektorzy szkół, przekazując do dyspozycji dzieci wszystkie przygotowane atrakcje oraz zapraszając do wspólnej zabawy. Życzenia udanego spotkania i samych powodów do radości skierował do zebranych dzieci i ich rodziców także wójt Adam Sołtys, który dołączył do uczestników zabawy.  
Jako pierwsi na scenie zaprezentowali się wychowankowie przedszkoli w Słopnicach, dedykując swoje barwne występy, śpiewy  i tańce swoim rodzicom.  Na scenie  swój program artystyczny zaprezentowali także „Mali Słopniczanie”. Występy kolejnych starszych już grup wszystkich szkół przeplatał się z innymi atrakcjami.
Na otwartym kompleksie boisk sportowych każdy mógł znaleźć coś dla siebie: na maluchów czekały  liczne konkursy, gry i zabawy z nagrodami, pokaz baniek mydlanych, rebusy i malowanki, stoisko z wiatrakami itp. Dzieci mogły również obejrzeć samochód i sprzęt strażacki, prezentowany przez druhów z Ochotniczej Straży  Pożarnej w Słopnicach Dolnych oraz skosztować przysmaków przygotowanych przez Koło Gospodyń Wiejskich. Bardziej odważni próbowali swoich sił na zjeżdżalniach, dmuchanych zamkach, a najmłodsi na mini karuzeli. Piknik był też okazją do przejażdżki na rowerach kolarstwa górskiego, pod okiem członków Klubu Gravity Revolt. Miłośnicy sportu mogli spotkać się również z członkami Uczniowskiego Klubu Sportowego „Iskra Gimnazjum” i popróbować  m.in. jazdy na nartorolkach. Oblężenie przeżywały także stoiska malowania twarzy przygotowane przez Spółdzielnię Socjalną „Okno na Świat” i „Krainę Radości”.

 


Samorząd Gminy Słopnice kieruje podziękowania do współorganizatorów festynu – dyrektorów oraz   nauczycieli szkół z terenu Gminy Słopnice, za zaangażowanie i wkład w organizację imprezy. Podziękowania kierujemy także do dzieci,  które przygotowały piękny repertuar i zaprezentowały je wszystkim obecnym, także ich opiekunkom i rodzicom. Dziękujemy również wszystkim organizacjom z terenu Gminy Słopnice, które uatrakcyjniły obchody Festynu Rodzinnego oraz pielęgniarkom czuwającym przez całą imprezę nad bezpieczeństwem uczestników zabawy.

GALERIA