Wiadomości

Piątek, 8 czerwca 2018

DZIEŃ BEZ PRZEMOCY W SP NR 4

Uczniowie mieli również możliwość zadawania pytań głównie związanych z bezpieczeństwem w domu, szkole i gospodarstwie. Rodzice uczestniczyli w warsztatach prowadzonych przez pana str. asp. Jacka Palkę przedstawiciela Komisariatu Policji w Tymbarku na temat cyberprzemocy, zachowania w sieci, gier komputerowych, co było również tematem prelekcji do uczniów klas IV - V.

 

Następnie uczniowie klas VI i VII wzięli udział w warsztatach prowadzonych przez psychologa Poradni Psychologiczno - Pedagogicznej panią Renatę Ociepkę, na temat relacji w grupie, pracy nad emocjami i przeciwdziałaniu zachowaniom agresywnym. W tym czasie klasy 0 - III wzięły udział w spotkaniu z wolontariuszem panem Jarosławem Florkiem, który przybliżył prace wolontariatu na Madagaskarze, formy pomocy jakiej udzielają polscy wolontariusze. Po przerwie obiadowej uczniowie klas 0 – IV spotkali się z trenerami dogoterapii, którzy w ciekawy sposób przybliżyli wiele ciekawostek o psach, a także jak należy zachowywać się w przypadku ataku obcego psa oraz z jakimi obowiązkami wiąże się posiadanie takiego zwierzęcia. Uczniowie mieli okazję obcować z psami, dotknąć, pogłaskać, zrobić zdjęcie. Chłopcy w tym czasie ćwiczyli pod okiem trenera piłki nożnej, biorąc udział w różnego rodzaju rozgrywkach sportowych. Dziewczynki natomiast miały możliwość sprawdzić się w roli instruktorek aerobiku. Każda z klas przygotowała swoje własne układy taneczne.

 

Na zakończenie każdy uczeń otrzymał słodki upominek od Rady Rodziców.

 

Wszyscy uczestnicy ubrani byli w białe podkoszulki oraz na wejściu otrzymali plakietkę z hasłem dnia: "Szkoła Bez Przemocy".

GALERIA ZDJĘĆ