SUKCESY NASZYCH GOSPODARSTW ROLNYCH

W ostatnim czasie ogólnopolskie organizacje i instytucje rolne wyróżniły i nagrodziły gospodarstwa rolne z terenu Gminy Słopnice. Podkreślono m.in. wysokie standardy w hodowli bydła czerwonego, wzorcowe praktyki bezpiecznego gospodarowania czy stosowanie tradycyjnych metod w wytwarzaniu produktów rolnych.

 

 

Z końcem maja br., producent serów górskich ze Słopnic – FPH Chów Owiec,  jako jedna z trzydziestu dwóch firm małopolskich,  otrzymała nominację do prestiżowego Ogólnopolskiego Programu Promocji Polskich Produktów  AGRO POLSKA. Nominację wręczył wicemarszałek Wojciech Kozak, podczas specjalnego spotkania w Krakowie. Wyróżnienie przyznane dla serów górskich wytwarzanych przez firmę rodzinną należącą do Stanisława Piaskowego, Danuty Florek i Ryszarda Piaskowego ze Słopnic jest potwierdzeniem najwyższej  jakości produktów oraz ich  szczególnych walorów smakowych. Na ogólnopolskim etapie, firma ze Słopnic  będzie się ubiegać o wyróżnienie godłem promocyjnym i dołączenie do grona producentów produktów o wysokiej jakości i wyjątkowości.

 

Nagrodę i trzecie miejsce w tegorocznej edycji ogólnopolskiego konkursu „Bezpieczne Gospodarstwo Rolne 2018” przyznano gospodarstwu Państwa Anny i Tadeusza Ślazyk ze Słopnic, którego głównym kierunkiem produkcji  jest hodowla bydła mlecznego.  Rozstrzygnięcie konkursu miało miejsce 30 maja 2018 r. w siedzibie Regionalnego Oddziału Kasy Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego w Nowym Sączu. Gospodarstwo ze Słopnic konkurowało z 27 innymi gospodarstwami z terenu powiatów nowosądeckiego, gorlickiego, limanowskiego, nowotarskiego i tatrzańskiego. Gospodarstwo państwa Ślazyków wyróżniono za wysoki poziom produkcji zwierzęcej przy jednoczesnym uwzględnieniu praktyki bezpiecznego gospodarowania, zarówno w prowadzeniu prac polowych i przy obsłudze zwierząt. Przypomnijmy, że produkcja odbywa się w nowoczesnej oborze wolnostanowiskowej w której znajduje się 54 krów oraz 30 sztuk młodzieży i jest całkowicie zmechanizowana.  Gospodarstwo zakwalifikowano do dalszych eliminacji w konkursie w etapie wojewódzkim.

 

Sporym sukcesem  może poszczycić się także Gospodarstwo hodowlane Henryka Kulpy ze Słopnic, jakie odniósł podczas XII Krajowej Wystawy Czerwonego Bydła Polskiego w Szczyrzycu, która odbywała się w dniach 9-10. czerwca 2018 r. Otóż w kategorii Krowy Polskiej Czerwonej Ochrona Zasobów Genetycznych (pierwsza laktacja) tytuł czempiona wystawy otrzymała krowa  „Czernica II” pochodząca z własnego chowu Henryka Kulpy. Przypomnijmy, że to nie pierwszy tytuł zdobyty przez ww. hodowlę na krajowej wystawie. Oprócz gospodarstwa Kulpy Henryka, podczas konkursu prezentowali swoje bydło także inni hodowcy ze Słopnic.

 

 

Serdecznie gratulujemy zdobytych nagród i wyróżnień! Przy tej okazji dziękujemy wszystkim rolnikom za uczestnictwo, reprezentowanie gminy Słopnice, a także odwagę  i wysiłek włożony w prowadzenie gospodarstw. Życzymy dalszych sukcesów!

 

 

GALERIA