GRATULACJE DLA FINALISTÓW, RODZICÓW I NAUCZYCIELI

Matematyka, historia i wiedza biblijna to główne przedmioty i konkursy tematyczne, w których dominowali uczniowie szkół ze Słopnic w rywalizacji międzyszkolnej szczebla wojewódzkiego w mijającym roku szkolnym. Ich osiągnięcia, nauka i praca została wyróżniona podczas specjalnej gali, zorganizowanej przez samorząd gminy Słopnice. Bohaterami tego dnia byli również najlepsi sportowcy.

Na galę podsumowującą  dorobek uczniów, która odbyła się 18 czerwca br. na hali sportowej przy Zespole Placówek Oświatowych w Słopnicach, zostali zaproszeni laureaci i finaliści konkursów przedmiotowych oraz dyscyplin sportowych roku szkolnego 2017/2018. Wśród najlepszych z najlepszych stanęło 9 finalistów konkursów przedmiotowych i tematycznych oraz liczne grono sportowców. Sukcesy tych młodych mieszkańców Słopnic, to również powód do dumy ich rodziców i nauczycieli, którzy towarzyszyli im podczas wręczania gratulacji i pamiątek honorujących ich osiągnięcia i sukcesy.  W ten sposób samorząd gminy Słopnice chciał docenić pracę, wiedzę, wytrwałość i talent uczniów, którzy przysporzyli naszej gminie i jej mieszkańcom wielu powodów do dumy oraz pięknie reprezentowali Słopnice w województwie.

Wspaniałych osiągnięć i wyników swojej pracy gratulowała uczniom i ich promotorom także Starszy Wizytator Delegatury Kuratorium Oświaty – Teresa Szczurowska.  Na gali obecni byli także  Przewodniczący Rady Gminy – Józef Filipiak, Skarbnik – Jan Więcek oraz prezydia Rad Rodziców szkół ze Słopnic. Gospodarzem uroczystości był Wójt Adam Sołtys oraz dyrektorzy szkół Renata Młynarczyk – Pach, Marek Mrózek oraz Małgorzata Sułkowska.

Grono laureatów i finalistów roku szkolnego 2017/2018 przedstawia się następująco:

KONKURSY PRZEDMIOTOWE

Zespół  Placówek Oświatowych w Słopnicach – Uczniowie Gimnazjum

 1. Maciej Sroka – Finalista Małopolskiego Konkursu Historycznego
 2. Mateusz Kęska  – Laureat Małopolskiego Konkursu Biblijnego „ Dzieje Przymierza”
 3. Kinga Lisek – Laureatka Małopolskiego Konkursu Biblijnego „ Dzieje Przymierza”
 4. Artur Trzupek – Laureat Małopolskiego Konkursu Biblijnego „ Dzieje Przymierza”
 5. Paweł Trzupek – Laureat  Małopolskiego Konkursu Biblijnego „ Dzieje Przymierza”

Zespół  Placówek Oświatowych w Słopnicach- Uczniowie Szkoły Podstawowej

 1. Natalia Ślazyk – Małopolski Konkurs Matematyczny
 2. Natalia Wąs - Małopolski Konkurs Matematyczny
 3. Aleksandra Cięciel - Finalistka Biblijnego Konkursu „Z Dobrą Nowiną przez życie”

Szkoła Podstawowa Nr 4 w Słopnicach

 1. Miłosz Banach - Finalista Małopolskiego Biblijnego Konkursu „Z Dobrą Nowiną przez życie”

KONKURENCJE  SPORTOWE

Zespół Szkoły Podstawowej i Przedszkola w Słopnicach

 1. Weronika Więcek - Finalistka Wojewódzkich Igrzysk Dzieci w pływaniu indywidualnym na dystans 25 m stylem motylkowym.
 2. Jakub Ryz - Finalista Wojewódzkich Igrzysk Dzieci w pływaniu indywidualnym na dystans 50 m stylem motylkowym.

Zespół Placówek Oświatowych w Słopnicach – zawody sportowe na szczeblu wojewódzkim:

 1. Jerzy Pachut – III miejsce w Małopolskiej Gimnazjadzie w Sztafetowych Biegach Przełajowych Chłopców; Udział w Małopolskich Igrzyskach Młodzieży Szkolnej w Biegach Narciarskich.
 2. Maksymilian Pachut - Udział w Małopolskich Igrzyskach Młodzieży Szkolnej w Biegach Narciarskich.
 3. Elżbieta Kowalczyk  - Udział w Małopolskich Igrzyskach Młodzieży w Indywidualnej Lidze Lekkoatletycznej – bieg na 600 m.
 4. Wojciech Mirek – III miejsce w Małopolskiej Gimnazjadzie w Sztafetowych Biegach Przełajowych Chłopców.
 5. Jakub Wójtowicz - III miejsce  w Małopolskiej Gimnazjadzie w Sztafetowych Biegach Przełajowych Chłopców.
 6. Zuzanna Ślazyk - Udział w Małopolskich Igrzyskach Młodzieży Szkolnej w Biegach Narciarskich; Udział w Małopolskich Igrzyskach Młodzieży w Indywidualnej Lidze Lekkoatletycznej – bieg na 600 m; 10 miejsce w Małopolskich Igrzyskach Młodzieży
  w Kolarstwie Górskim.
 7. Alicja Banach - Udział w Małopolskich Igrzyskach Młodzieży Szkolnej w Biegach Narciarskich; Udział w Małopolskich Igrzyskach Młodzieży w Indywidualnej Lidze Lekkoatletycznej skoku w dal i biegu na 300 m.
 8. Marta Banach- Udział w Małopolskich Igrzyskach Młodzieży Szkolnej w Biegach Narciarskich; Udział w Małopolskich Igrzyskach Młodzieży w Indywidualnej Lidze Lekkoatletycznej - skok w dal i bieg na 100 m.
 9. Dawid Kulig - Udział w Małopolskich Igrzyskach Młodzieży Szkolnej w Biegach Narciarskich.
 10. Anna Ryz – VII miejsce  w Małopolskich Igrzyskach Młodzieży w Indywidualnej Lidze Lekkoatletycznej – pchniecie kulą.
 11. Natalia Jeremiejko – Udział w Małopolskich Igrzyskach Dzieci w Pływaniu Indywidualnym.
 12. Ewelina Krzemińska - Udział w Małopolskich Igrzyskach Dzieci w Pływaniu Indywidualnym.
 13. Wiktor Krzemiński – II miejsce w Małopolskich Igrzyskach Dzieci w Pływaniu Indywidualnym  stylem grzbietowym na 25 m.
 14. Wiktoria Jeremiejko - Udział w Małopolskich Igrzyskach Dzieci w Pływaniu Indywidualnym.
 15. Rafał Opyd, Krzysztof Papież, Mateusz Franczak, Adrian Florek, Jakub Bugajski, Adrian Liszka, Łukasz Palacz – III miejsce w Wojewódzkich Biegach Przełajowych.
 16. Amelia Pietrzak, Gabriela Pach, Małgorzata Niezabitowska, Diana Palacz, Wojciech Niezabitowski, Filip Kęska, Konrad Kłodnicki, Olaf Stańczuk – III miejsce w Województwie w turnieju Gier i Zabaw „Mały Mistrz”.
 17. Klaudia Banach, Kamila Gaik, Sylwia Wojtas, Aneta Wikar, Julia Florek, Anita Krzyściak – Udział w Małopolskich Igrzyskach Dzieci w drużynowych biegach przełajowych.

Sukcesy indywidualne i drużynowe naszych uczniów przełożyły się również na uzyskanie po raz dziewiąty z rzędu, tytułu najlepszej szkoły dla Zespołu Placówek Oświatowych w Słopnicach, w Powiatowym Systemie Współzawodnictwa Sportowego Dzieci i Młodzieży Szkolnej w roku szkolnym 2017/2018. Wyróżnienie odebrali uczniowie wraz z dyrektorem szkoły Renatą Młynarczyk-Pach, 15 czerwca br. podczas spotkania w Starostwie Powiatowym.

 

Raz jeszcze gratulujemy sukcesów osiągniętych w konkursach przedmiotowych, tematycznych oraz konkurencjach sportowych. Wszystkim wyróżnionym życzy realizacji aspiracji, marzeń i wszelkiej pomyślności oraz udanych, bezpiecznych  wakacji!

GALERIA