SPOTKANIE SOKOŁA I FCB ESKOLA VARSOVIA

W dniu 30 września 2018 r. Klub Sportowy Sokół Słopnice miał przyjemność gościć na swoim stadionie przedstawicieli FCB Eskola Varsovia. Spotkanie to było zorganizowane za pośrednictwem Firmy Muniak – sponsora Klubu Sportowego Sokół Słopnice.

Spotkanie to było dla Sokoła wydarzeniem historycznym ponieważ, nie na co dzień zdarza się okazja goszczenia u siebie „tak poważnego świata piłki” - jak to określił prezes klubu pan Stanisław Dębski. Celem spotkania było nawiązanie międzyklubowej współpracy, która z pewnością pozytywnie wpłynie na dalszy rozwój klubu. Kolejnym punktem współpracy będzie zimowy obóz szkoleniowy dla trenerów Sokoła w Warszawie, który zostanie przeprowadzony przez FCB.

 

To początek budowania relacji pomiędzy obydwoma klubami. Trenerzy i zawodnicy Escoli byli pod wrażeniem stadionu i zaplecza klubowego. Ich rekomendacja i raport z wyjazdu do Słopnic niewątpliwie przełoży się na dalsze konkretne działania. Jak zauważył pierwszy trener drużyny Escoli poziom sportowy piłkarskiej młodzież ze Słopnic nie odbiega od ich rówieśników z Warszawy, czego odzwierciedleniem były wyniki meczów sparingowych – mówił pan Daniel Ślazyk przedstawiciel Firmy Muniak.

 

Warto wspomnieć, że od kilku sezonów w drużynie Escoli gra jeden z synów właściciela Firmy Muniak, były zawodnik Legii Warszawa. Natomiast przedsięwzięcia związane z miedzyklubową współpracą w całości finansowane są przez pana Tomasza Muniaka.

 

Zarząd Klubu KS SOKÓŁ Słopnice pragnie serdecznie podziękować Panu Tomaszowi Muniakowi za osobiste zaangażowanie w sprawy Sokoła i  przyszłość Klubu, dziękujemy również przedstawicielom Rady Gminy Słopnice na czele z Wójtem za piękny obiekt sportowy, który ułatwia wiele spraw organizacyjnych i sportowych  oraz rodzicom za zaangażowanie  w rozwój sportu w Słopnicach.

Tagi

GALERIA