OTWARTE STREFY AKTYWNOŚCI

Słoneczna jesienna pogoda sprzyja korzystaniu z Otwartych Stref Aktywności, które zostały wykonane w ramach tegorocznych inwestycji na terenie Gminy Słopnice. Place zabaw wraz z miejscem do aktywności na świeżym powietrzu powstały w dwóch miejscach.

Pierwsze ogólnodostępne plenerowe miejsca sportu, rekreacji i odpoczynku powstało w centrum Słopnic Dolnych. Na miejsce zabawy i rekreacji wraz z urządzeniami siłowni zewnętrznej wybrano działkę będącą własnością gminy Słopnice, zlokalizowaną pomiędzy kościołem i siedzibą urzędu gminy. Tutaj powstał m.in. plac zabaw dla najmłodszych, siłownia zewnętrzna, a także alejki z kostki brukowej, stojaki na rowery, ławeczki i kosze. Teren ten został dodatkowo ogrodzony. Druga strefa aktywności została wybudowana przy szkole podstawowej w Słopnicach Górnych. Tutaj urządzono siłownię zewnętrzną, zamontowano szachy i gry zręcznościowe. Obie inwestycje kosztowały 267 592 zł, a 105 000 zł z tej kwoty samorząd pozyskał z dotacji Ministerstwa Sportu i Turystyki.

Nowe obiekty przeznaczone są dla mieszkańców Słopnic w różnych grupach wiekowych: przedszkolaków, uczniów, młodzieży, osób dorosłych, także seniorów.

 

Serdecznie zachęcamy do korzystania z nowych obiektów!

 

Tagi

GALERIA