PIERWSZE MIEJSCE UCZNIÓW ZSPiP W SŁOPNICACH W WOJEWÓDZKIM TURNIEJU SZACHOWYM

W dniu 20 listopada br. w Muzeum Armii Krajowej w Krakowie odbył się Turniej Finałowy Amatorskiej Ligi Dziecięcej. W turnieju Gminę Słopnice reprezentowała drużyna uczniów z Zespołu Szkoły Podstawowej i Przedszkola w Słopnicach, która w ogólnej klasyfikacji zdobyła pierwsze miejsce w województwie.

Zawody zostały zorganizowane przez Małopolski Związek Szachowy przy wsparciu Urzędu Marszałkowskiego Województwa Małopolskiego w ramach projektu „Małopolscy Mistrzowiew Szachach”. W turnieju Gminę Słopnice reprezentowała drużyna uczniów z Zespołu Szkoły Podstawowej i Przedszkola w Słopnicach w składzie: Emil Piechnik, Jakub Więcek, Szczepan Curzydłoi  Miłosz Ubik. Nasi zawodnicy wykazali się wysokim poziomem gry  zdobywając w ten sposób pierwsze miejsce w województwie. Prawo do gry w turnieju  drużyna wywalczyła już 5 października w Limanowej  zajmując drugie miejsce w turnieju powiatowym.

 

Nasi zawodnicy na miejsce turnieju udali się wspólnie z opiekunem Panem Wojciechem Kęską.

W zawodach udział wzięło 40 4-osobowych drużyn ze szkół z terenu województwa małopolskiego, a rozgrywki odbywały się w systemie 7 rund (czas gry: 10 minut na zawodnika).

Dodatkową atrakcją turnieju była możliwość zwiedzania muzeum Armii Krajowej, z której uczniowie wraz z opiekunami bardzo chętnie korzystali w czasie przerw pomiędzy kolejnymi rundami zawodów.

 

Po rozegraniu siedmiu rund drużyna ZSPiP uplasowała się na I miejscu, gromadząc na swoim koncie 11 punktów. Drugie miejsce zajęła SP 123 w Krakowie z dorobkiem 10 punktów, natomiast trzecie miejsce przypadło SP z Rzuchowej (również 10 punktów).

Oprócz szachistów ze Słopnic powiat limanowski reprezentowały również SP Przyszowa (szóste miejsce) oraz SP Roztoka (20 pozycja).

Dodatkowo  indywidualne wyróżnienie otrzymali: Emilia Piechnik - najlepsza na czwartej szachownicy
i Miłosz Ubik drugi najlepszy gracz na szachownicy numer trzy.

 

Drużyny, które zajęły miejsca 1-9 otrzymały okazałe puchary, dyplomy oraz sprzęt szachowy (szachownice, bierki oraz zegary elektroniczne), które odebrali z rąk prezesa Polskiego Związku Szachowego, arcymistrza szachowego Radosława Jedynaka. Nagrodą za zajęcie pierwszego miejsca w turnieju był również zestaw szachów ogrodowych, którzy uczniowie ZSPiP wywalczyli dla swojej szkoły i z którego będą na pewno bardzo często korzystać

 

Ogólne wyniki turnieju:

1. ZSPiP Słopnice - 11 pkt

2. SP 123 Kraków – 10 pkt

3. SP Rzuchowa – 10 pkt

4. SP 48 Kraków – 10 pkt

5. SP Powroźnik - 10 pkt

 

Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych  sukcesów!

Tagi

GALERIA