KONCERT DLA NIEPODLEGŁEJ

„W Hołdzie dla Niepodległej” pod takim tytułem odbył się 29 listopada 2018 roku, w Zespole Placówek Oświatowych niezwykły koncert upamiętniający 100 rocznicę Odzyskania Niepodległości. Słuchając pieśni patriotycznych i piosenek żołnierskich, wspólnie przeżywaliśmy historię Polski, za wolność której tak wielu ofiarowało swe życie.

Polonez w wykonaniu przedszkolaków rozpoczął patriotyczne śpiewanie, które zrodziło się z potrzeby serc, wyrosło ze wspomnień i tradycji domu rodzinnego. Nie mogło zabraknąć również „Roty” w wykonaniu Małych Słopniczan. W koncercie wzięli udział uczniowie klas od I do VIII Szkoły Podstawowej oraz gimnazjaliści. Miło nam było gościć absolwentów gimnazjum: Dominikę i Karolinę Banach, Szymona Matrasa, Kingę Pach, Szymona i Patrycję Więcek, oraz Panią Wiolettę Kordeczkę i Pana Jacka Kowalczyka, którym składamy serdeczne podziękowania za uświetnienie uroczystości swoimi występami.

Usłyszeliśmy m.in. takie utwory: „Do kraju tego”, „A oni szli”, „Uwierz Polsko”, „Biały krzyż”, „Żeby Polska”. Koncert zakończył się „Modlitwą o pokój”, w której wyrażona została wiara w to, że gołąb pokoju zostanie z nami przez tysiąclecia.

Oskar Kolberg powiedział: „Naród, który przestaje śpiewać, przestaje istnieć”. Uroczystość wspólnym śpiewem uświetnili zaproszeni goście oraz dziadkowie, rodzice. Wyrazili oni tym samym poczucie więzi, jedności oraz przywiązanie do swojej Małej Ojczyzny.

 

 

 

Serdeczne podziękowania składamy Firmie Handlowo – Gastronomicznej Janina Lis za przygotowanie poczęstunku.

 

Społeczność Zespołu Placówek Oświatowych

 

 

GALERIA ZDJĘĆ - autorstwa W. Sołtysa

 

Tagi

GALERIA