ZAJĘCIA POKAZOWE ROBOTYKI LEGO W ZESPOLE SZKOŁY PODSTAWOWEJ I PRZEDSZKOLA

W ubiegłym tygodniu w Zespole Szkoły Podstawowej i Przedszkola odbyły się lekcje pokazowe z Robotyki Lego prowadzone przez trenerów z Akademii Robotyki ze Starego Sącza.

Robotyka LEGO to kreatywne i edukacyjne zajęcia na których dzieci budują i programuj roboty. Podczas zajęć wykorzystywane są nowoczesne zestawy klocków LEGO, które zyskały wielką popularność wśród dzieci, pedagogów, a nawet profesjonalnych robotyków i nauczycieli akademickich z całego świata. Ich szczególną zaletą jest połączenie znanych i lubianych przez dzieci klocków LEGO z kostkami Intelligent Brick, serwomotorami i czujnikami umożliwiającymi robotowi kontakt z otoczeniem. Graficzne języki programowania dostępne na ekranie tableta, czy komputera w prosty sposób pozwalają tworzyć dzieciom własne algorytmy. Dzięki uniwersalności systemu budowania z klocków oraz najbardziej zaawansowanej technologii zestawów LEGO można tworzyć niesamowite roboty potrafiące chodzić, mówić, myśleć i robić wszystko, co tylko podpowie wyobraźnia dziecka. Nauka przez zabawę jest przyjemna i skuteczna, a co najważniejsze pokazuje, że zdobywanie wiedzy to pasjonująca i wciągająca przygoda. To wprowadzenie w fascynujący świat techniki i nauk ścisłych.

 

Zajęcia pokazowe odbyły się w dwóch kategoriach wiekowych:

  1. Zajęcia  dla dzieci oraz uczniów klas 1-3. Wprowadziły najmłodszych w fascynujący świat robotyki i programowania. Dzieci pracowały w parach budując za pomocą instrukcji roboty z zestawów lego a następnie ożywiały je przy pomocy dostępnego na tabletach intuicyjnego obrazkowego oprogramowania. Tej wyjątkowej lekcji towarzyszyła wspaniała zabawa.

  2. Zajęcia dla dzieci i uczniów starszych umożliwiły tworzenie bardziej zaawansowanych konstrukcji wyposażonych w serwomotory i czujniki dające robotowi możliwość kontaktu z otoczeniem. Nietypowa lekcja wzbudziła w młodzieży niezwykłą ciekawość a pracy towarzyszyło wielkie zaangażowanie.

Tagi

GALERIA