PRZEKAZALI SAMOCHÓD W RAMACH PARTNERSTWA

Druhowie Ochotniczej Straży Pożarnej w Słopnicach Górnych przekazali będący na ich wyposażeniu samochód ratowniczo-gaśniczy Mercedes – Benz 1226AF, partnerskiej Ochotniczej Straży Pożarnej z Chlebnic na Słowacji. Decyzja o przekazaniu zapadła po zakupie w 2018 roku, przez OSP Słopnice Górne, nowego samochodu ratowniczo-gaśniczy marki Volvo.

Nieodpłatne przekazanie samochodu odbyło się między samorządami obu gmin.   Miało miejsce w ubiegłą sobotę, 23 marca br. w Chlebnicach. Klucze do samochodu wraz z aktem darowania przekazali Wójt Gminy Słopnice Adam Sołtys, Prezes OSP Słopnice Górne Józef Curzydło i Naczelnik Władysław Ślazyk. Ze strony samorządu Chlebnic w przekazaniu wzięli udział Starosta Chlebnic Anton Staš  oraz przedstawicieli tamtejszej straży pożarnej.   Po sformalizowaniu przekazania samochodu Władysław Ślazyk zaprezentował nowym właścicielom samochodu, jego parametry techniczne oraz sposób obsługi.

Przekazany samochód to Mercedes-Benz 1226AF, samochód gaśniczy ze zbiornikiem na wodę, wyposażony w autopompę. Silnik wysokoprężny o mocy 260 KM. Kabina 6 miejscowa. Napęd 4 x 4. Zbiornik na wodę o pojemności 2500 litrów. Autopompa dwuzakresowa: nisko- (1600 l/min) i wysokociśnieniowa. Dwie linie „szybkiego natarcia” z prądownicą (każda 60 mb).  Możliwość podawania piany gaśniczej. Wyposażony w agregat prądotwórczy trójfazowy (4,5 kW). Masz oświetleniowy; dwie lampy 3000W. Rok produkcji 1983.  

Mamy nadzieję, że samochód będzie dobrze służył Ochotniczej Straży Pożarnej z Chlebnic jak i całej społeczności Gminy Chlebnice.

 

GALERIA