JUBILEUSZ 90-LECIA ZAŁOŻENIA STRAŻY POŻARNICZEJ W CHLEBNICACH

Dobrovoľný hasičský zbor Chlebnice czyli Ochotnicza Straż Pożarna w Chlebnicach na Słowacji obchodziła w tym roku 90-lecie swojego powstania. W obchodach z tej okazji uczestniczyli także druhowie ze Słopnic, którzy udali się do Chlebnic 4 maja br.

Z tej okazji w dniu 4 maja br. odbyła się w Chlebnicach okolicznościowa uroczystość. Pierwszą część stanowiła msza św. w intencji strażaków, która została odprawiona w miejscowym kościele parafialnym pw. Wniebowziętej Maryi Panny w Chlebnicach. Mszę św. odprawił proboszcz parafii - Ks. Stanislav Misál.
W czasie mszy św. została poświęcona figura św. Floriana (patrona strażaków).
Po mszy św. odbyło się poświęcenie samochodu ratowniczo-gaśniczego marki Mercede-Benz 1226AF (który wcześniej służył w OSP Słopnice Górne a został przekazany Gminie Chlebnice przez Gminę Słopnice).
W uroczystościach wzięli udział członkowie straży pożarnej w Chlebnicach; członkowie czynni, młodzieżowa drużyna pożarnicza, seniorzy i członkowie tamtejszych władz – Gminy Chlebnice ze Starostą Panem Antonem Staš. Ze strony polskiej udział w uroczystości wzięli przedstawiciele Ochotniczej Straży Pożarnej ze Słopnic Dolnych i Słopnic Górnych.

 

Z okazji Jubileuszu składamy Solenizantom gratulacje i wyrazy szacunku za ofiarną społeczna służbę trud i poświęcenie. Życzymy bezpiecznej służby, zawsze szczęśliwych powrotów z akcji, a także zdrowia, szczęścia i wszelkiej pomyślności w życiu osobistym. Niech Święty Florian otacza Was swoją opieką i wstawiennictwem we wszelkich działaniach.

Tagi

GALERIA