RODZINNA ZABAWA NA DZIEŃ DZIECKA

Barwne występy, teatrzyki, gry i zabawy, pokazy, dmuchawce oraz wiele innych atrakcji towarzyszyły zabawie w czasie tegorocznej edycji gminnego Dnia Dziecka. Na ten czas wszystkie środowiska szkolne, organizacje i samorząd połączyły siły, by najmłodsi mieszkańcy Słopnic czuli się w tym dniu wyjątkowo radośnie. Dobra zabawa to także zasługa rodziców, którzy licznie przybyli i bawili się wspólnie z dziećmi.

W dniu 2 czerwca br., najmłodsi mieszkańcy Słopnic wraz z rodzicami bawili się na rodzinnym festynie z okazji Dnia Dziecka.Tradycją jest już spotkanie całych rodzin, w pierwszą niedzielę czerwca, na wspólnej zabawie przy Szkole „Jedynce” w Słopnicach. Imprezę otwarli dyrektorzy szkół, przekazując do dyspozycji dzieci wszystkie przygotowane atrakcje oraz zapraszając do wspólnej zabawy. Życzenia udanego spotkania i samych powodów do radości skierował do zebranych dzieci i ich rodziców także wójt Adam Sołtys, który dołączył do uczestników zabawy.
Jako pierwsi na scenie zaprezentowali się wychowankowie przedszkoli w Słopnicach, dedykując swoje barwne występy, śpiewy i tańce swoim rodzicom. Na scenie swój program artystyczny zaprezentowali także „Mali Słopniczanie”. Na otwartym kompleksie boisk sportowych każdy mógł znaleźć coś dla siebie: na maluchów czekały liczne konkursy, gry i zabawy z nagrodami, pokaz baniek mydlanych, malowanie twarzy, paznokci . Dzieci mogły obejrzeć samochód strażacki, prezentowany przez druhów z Ochotniczej Straży Pożarnej w Słopnicach Dolnych oraz skosztować przysmaków przygotowanych przez Koło Gospodyń Wiejskich. Bardziej odważni próbowali swoich sił na zjeżdżalniach i dmuchawcach. Piknik był też okazją do przejażdżki na rowerach kolarstwa górskiego, pod okiem członków Klubu Gravity Revolt. Miłośnicy sportu mogli spotkać się również z członkami Uczniowskiego Klubu Sportowego „Iskra Gimnazjum”, którzy demonstrowali m.in. jazdę na nartorolkach. Oblężenie przeżywały także stoiska malowania twarzy przygotowane przez Spółdzielnię Socjalną „Okno na Świat”.

 

Samorząd Gminy Słopnice kieruje podziękowania do współorganizatorów festynu – dyrektorów oraz nauczycieli szkół z terenu Gminy Słopnice, za zaangażowanie i wkład w organizację imprezy. Szczególne podziękowania należą się przedszkolakom oraz nauczycielom z Zespołu Placówek Oświatowych w Słopnicach, uczniom oraz ich opiekunkom. Dziękujemy również paniom pielęgniarkom czuwającym przez całą imprezę nad bezpieczeństwem uczestników zabawy. Wolontariuszom, którzy wcielili się postacie bajkowe i częstowali słodyczami przybyłych gości. Pragniemy również podziękować strażakom oraz fundacji „OKNO NA ŚWIAT” za zaangażowanie i udział podczas Dnia Dziecka.

GALERIA