WAŁBRZYCH – STOLICA DZIECIĘCEJ PIŁKI NOŻNEJ

W dniach 21 – 23 czerwca w Wałbrzychu odbył się Finał Finałów Minimistrzostwa Deichmann 2019 w którym wystartowała drużyna orlików KS Sokół Słopnice. Jest to jedna z największych piłkarskich imprez sportowych dziecięcej piłki nożnej w Polsce. W tegorocznej XII edycji we wszystkich kategoriach wiekowych wzięło udział 1700 zespołów z całej Polski.

W wielkim finale w kategorii U-11 wystąpiły 32 zespoły zwycięzcy eliminacji poszczególnych miast. W tym gronie Sokół Słopnice pod flagą Paragwaju reprezentował Nowy Sącz. Zespół ze Słopnic rywalizował z najlepszymi akademiamii futbolu w kraju, wygrywając grupę eliminacyjną i awansując do dalszej fazy turnieju głównego. Wśród najlepszej 16 -tki Sokół ostatecznie ukończył rywalizację na bardzo wysokim 10 miejscu.

Chłopcy udowodnili tym samym, że dzięki ciężkiej i systematycznej pracy na treningach można śmiało rywalizować z najlepszymi i osiągać sukcesy piłkarskie.

 

Skład drużyny: Olaf Stańczuk, Filip Strug, Filip Kęska, Jan Urbański, Michał Młynarczyk, Michał Pala, Antoni Zawada, Jakub Talaska, Wiktor Krzemiński, Karol Kaim.

Trener: Kazimierz Zawada.