„I TY BUDUJESZ KOŚCIÓŁ” PO RAZ CZTERNASTY W SŁOPNICACH

W niedzielę 7 lipca br., po raz czternasty w Słopnicach odbył się festyn parafialny, któremu podobnie jak w latach ubiegłych towarzyszyło hasło „I Ty Budujesz Kościół”. Celem tegorocznego pikniku było podziękowanie za wsparcie i ofiarność wszystkich, którzy w jakikolwiek sposób przyczynili się do wybudowania i wyposażenia świątyni pw. Jana Pawła II w Słopnicach, jak również wspólna rodzinna zabawa.

Zgodnie z programem, festyn rozpoczął się mszą świętą, która została odprawiona w nowym kościele parafialnym pw. św. Jana Pawła II. Tradycyjnie zaraz po niej odbyła się parada motocyklowa, w której udział wzięła  rekordowa liczba motocyklistów przybyłych z różnych stron Polski. Paradę prowadził proboszcz parafii ks. Jan Gniewek.  Następnie gospodarze imprezy ks. Jan Gniewek i Adam Sołtys Wójt Gminy Słopnice, dokonali oficjalnego otwarcia pikniku życząc wszystkim miłej i rodzinnej zabawy.

 

Na początku dla licznie przybyłych mieszkańców oraz gości festynu swój repertuar muzyczny zaprezentowała Orkiestra Wiolin ze Słopnic. Następnie na scenie słopnickiego amfiteatru wystąpiły lokalne zespoły: Zespół Mali Słopniczanie, Zespół Regionalny Słopnicki Zbyrcok, Zespół Słopniczanie, grupa breakdance Old Foolz Crew. Podczas pikniku gościnnie wystąpiła również Orkiestra „Echo Podhala” z Limanowej, Gwiazdą wieczoru był Zespół Whisky River. Program artystyczny przeplatany był losowaniem nagród w loterii fantowej. W czasie pikniku nie zabrakło licznych stoisk m. in. z potrawami regionalnymi serwowanymi przez Koło Gospodyń, stoisk ze słodyczami i róznymi gadżetami dla najmłodszych, dań z grilla itp. Dzieci zaś mogły dowoli korzystać z dmuchawca – zjeżdżalni, a dodatkową radość sprawiała im  zabawa w pianie. W czasie pikniku była także możliwość przejażdżki bryczką. Imprezę zakończyły tańce przy taktach muzyki Kapeli Cyje Zbóje ze Słopnic.

 

Niezmiennie, od przeszło kilku lat w organizację festynu włączyły się miejscowe zespoły regionalne, koło gospodyń, strażacy oraz młodzież. Imprezę wsparli również lokalni przedsiębiorcy, organizacje i osoby prywatne fundując przedmioty i loterię fantową. Nie sposób wymienić także wszystkich tych mieszkańców Słopnic, którzy na różne sposoby zaangażowali się w przygotowanie i przebieg festynu. Dziękujemy również za szczere i hojne ofiary na rzecz urządzenia wystroju i otoczenia nowego kościoła.  Wszystkim serdecznie dziękujemy!

 

Ks. Proboszcz Jan Gniewek
Wójt Gminy Słopnice Adam Sołtys

 

 

 

Tagi

GALERIA

FILMY