SPOTKANIE Z PRZYGODĄ W GMINIE SŁOPNICE

"Spotkanie z Przygodą" pod takim hasłem w dniach 24-29.06.2019 r. dzieci z terenu gminy Słopnice miały okazję spędzać swój wolny czas wakacyjny. W ramach półkolonii zorganizowanej przez Firmę Bielak Active z Dobrej zostało przeprowadzonych wiele ciekawych zajęć rekreacyjno – edukacyjnych.

 

Relacje z przebiegu półkolonii „Spotkanie z Przygodą - Wakacje 2019”

 

Zgodnie z planem pierwszego dnia dzieci odwiedziły enklawę przyrodniczą "Bobrowisko" w Starym Sączu, gdzie poznały zwyczaje bobrów i środowisko ich życia. Następnie udały się do parku zdrojowego w Piwnicznej Zdrój i pijalni wód mineralnych.

 

Dzień drugi upłyną w wesołej atmosferze podczas zwiedzania zamku w Nowym Wiśniczu.  W tym dniu odwiedziły także kościół św. Leonarda w Lipnicy Murowanej oraz pomnik przyrody Kamienie Brodzińskiego.

 

Trzeciego dnia w związku z wysokimi temperaturami wszyscy chętnie chłodzili  się w Potoku Kamienickim, a następnie odwiedzili  "Papieżówkę" oraz pijalnię wód mineralnych w Szczawie. Tego dnia odbyły się również krótkie zajęcia edukacyjne z zakresu przyrody i geografii Karpat.

 

Dzień czwarty był najbardziej aktywny. Organizatorzy zajęć skorzystali z gościnności Centrum Obsługi Ruchu Turystycznego przy LKS "Zalesianka", tutaj zbudowali  bazę biwakową i zorganizowali ognisko, a dzieci pod okiem opiekunów udały się na 5-kilometrową wycieczkę rowerową, pokonanie trasy wymagało dużo wysiłku  i sprawności fizycznej.

 

Piątego dnia wszyscy udali  się do Skansenu Taboru Kolejowego w Chabówce. Tego dnia poza najstarszymi w Polsce parowozami, dzieci odwiedziły też Stację Centralną Górskiego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego. Ratownik Dyżurny przeprowadził krótką pogadankę o bezpieczeństwie w górach, zaprezentował działanie aplikacji dla smartfonów oraz zapoznał uczestników z tajnikami pracy ratownika górskiego.

 

Ostatni dzień miał charakter rodzinny, wyjazd do Zakopanego, gdzie dzieci wraz z rodzicami odwiedziły Centrum Edukacji Przyrodniczej Tatrzańskiego Parku Narodowego oraz Muzeum Tatrzańskie.

 

PEŁNA GALERIA ZDJĘĆ

Tagi

GALERIA