ZARZĄDZENIE - FORMY UDZIELANIA POMOCY DLA MIESZKAŃCÓW

W ramach zarządzania kryzysowego w związku z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem choroby zakaźnej wywołanej wirusem SARS-CoV-2, Wójt Gminy Słopnice wydał zarządzenie w sprawie określenia szczególnych form udzielania pomocy dla mieszkańców Gminy Słopnice.

Jedna z takich form pomocy jest dostarczanie żywności dla osób samotnych oraz osób objętych kwarantanną. W związku z tym należy przypomnieć, że dostarczanie żywności osobom, które tego potrzebują jest przede wszystkim obowiązkiem członków rodziny a w szczególności dla osób, wobec których istnieje obowiązek alimentacji – to jest: dzieciom, rodzicom, dziadkom i rodzeństwu.

Prawdopodobnie jesteśmy dopiero na początku epidemii i należy oczekiwać, iż osób objętych kwarantanną może być bardzo dużo, dlatego też przypominamy o takim obowiązku. Niemniej należy także pamiętać o sąsiadach, znajomych i innych osobach o których wiemy, że mogą być w potrzebie. Dostarczając potrzebne produkty należy pamiętać o unikaniu bezpośredniego kontaktu. Zakładamy, że osoby przebywające w kwarantannie to osoby zdrowe, niemniej należy zachować ostrożność.

Ośrodek Pomocy Społecznej we współpracy ze służbami mundurowymi będzie koordynował dostarczanie potrzebnej żywności i artykułów higienicznych dla osób samotnych nie mających innych osób bliskich oraz tych osób przebywających w kwarantannie, które nie mają innych osób bliskich.
Osoby takie mogą się zgłaszać pod następujące numery telefonu:
(18) 3347433,
(+48) 515 893 856
(+48) 511 299 657

 

Tagi