OGÓLNOPOLSKI BIEG NIEPODLEGŁOŚCI I MARSZ NW

SPORT OGÓLNOPOLSKI BIEG NIEPODLEGŁOŚCI I MARSZ NW Wtorek, 18 września 2018 W dniu 15 września br. na Zalesiu przy kompleksie sportowym odbył się Ogólnopolski Bieg Niepodległości i Marsz NW. Mimo niesprzyjającej aury pogodowej w biegach wzięło udział niespełna 200 dzieci w wieku od 2 do 15 lat. Natomiast Bieg Główny i Marsz NW zgromadził na starcie łącznie blisko 60 osób.

BESKIDZKA PODKÓWECKA Z UDZIAŁEM SŁOPNICKIEGO ZBYRCOKA

KULTURA BESKIDZKA PODKÓWECKA Z UDZIAŁEM SŁOPNICKIEGO ZBYRCOKA Wtorek, 18 września 2018 W minioną niedzielę w Gminie Dobra odbyła się ósma edycja Beskidzkiej Podkówecki. Gminę Słopnice reprezentował Zespół Regionalny „Słopnicki Zbyrcok", który wystąpił z repertuarem śmiguśnioki. Udany występ naszego zespołu został nagrodzony przez komisję konkursową pierwszym miejscem.

WYJAZD STUDYJNY ROLNIKÓW

SAMORZĄD WYJAZD STUDYJNY ROLNIKÓW Poniedziałek, 17 września 2018 Dziewiętnastoosobowa delegacja złożona z rolników i członkiń Koła Gospodyń Wiejskich ze Słopnic udała się 5 września br. na wyjazd szkoleniowy i integracyjny. Punktem docelowym był pobyt w Muszynie i Tyliczu.

POSTĘPY PRAC BUDOWY GMINNEJ SIECI KANALIZACYJNEJ

SAMORZĄD POSTĘPY PRAC BUDOWY GMINNEJ SIECI KANALIZACYJNEJ Środa, 12 września 2018 Dobre warunki pogodowe sprzyjają postępowi prac zleconych przez gminę Słopnice w zakresie budowy sieci kanalizacyjnej, w kolejnej części Słopnic. Czwarty etap prac zakłada budowę ponad 15 km nowej sieci. Z uwagi na szeroki zakres planowanych prac i zróżnicowanie terenu po którym zaplanowano przebieg kolektora, zadanie podzielono na dwie części.

NOWY ROK SZKOLNY 2018/2019

EDUKACJA NOWY ROK SZKOLNY  2018/2019 Piątek, 31 sierpnia 2018 Łącznie 1116 uczniów rozpocznie nowy rok szkolny na terenie gminy Słopnice. W poniedziałek, 3 września br., uczniowie uroczyście rozpoczną pierwszy dzień roku szkolnego 2018/2019 i po raz pierwszy po wakacjach odwiedzą swoje szkoły.

JUBILEUSZOWY ZŁAZ NA MOGIELICY

AKTUALNOŚCI JUBILEUSZOWY ZŁAZ NA MOGIELICY Poniedziałek, 27 sierpnia 2018 Deszczowa aura i znaczne ochłodzenie nie zdołały zniechęcić najwytrwalszych turystów, którzy w ostatnią niedzielę wakacji 26 sierpnia br. pokonali trasę Złazu Turystycznego i zdobyli Mogielicę. Tegoroczny jubileuszowy XX Złaz na szczycie Królowej Beskidu Wyspowego obchodziła znacznie mniejsza liczba złazowiczów, ale jego atmosfera była równie gorąca jak podczas ubiegłych edycji.

SENIORZY W UZDROWISKACH

AKTUALNOŚCI SENIORZY W UZDROWISKACH Poniedziałek, 20 sierpnia 2018 Muszyna i Krynica – to dwie znane i niezbyt odległe miejscowości uzdrowiskowe, które 17 sierpnia odwiedzili seniorzy gminy Słopnice. Tym razem seniorzy pojechali wzdłuż malowniczej doliny Dunajca, przez Łącko i Stary Sącz do Muszyny. A wszystko to w ramach kolejnego etapu projektu „Aktywny i bezpieczny senior”.

APEL - DOBROCZYNNA POMOC NA LECZENIE

AKTUALNOŚCI APEL - DOBROCZYNNA POMOC NA LECZENIE Czwartek, 16 sierpnia 2018 Szanowni Państwo, Mieszkańcy Gminy Słopnice! W ostatnim czasie dotarła do nas informacja o ciężkiej chorobie członka Zespołu Gorgany ze Lwowa – Leszka Kogut. Gorgany to zaprzyjaźniony i blisko związany z naszą miejscowością zespół z Ukrainy, który kilkakrotnie bezinteresownie i dobroczynnie występował Słopnicach na wielu imprezach.

NOWY PLAC ZABAW JUŻ OTWARTY

SAMORZĄD NOWY PLAC ZABAW JUŻ OTWARTY Poniedziałek, 30 lipca 2018 Gmina Słopnice wzbogaciła się o nowy obiekt rekreacyjny, który został ulokowany przy Szkole Podstawowej Nr 3 w Słopnicach, w sołectwie Granice. Inwestycja została już zakończona oraz udostępniona dla dzieci, które mogą korzystać z nowo powstałego placu zabaw także przez kolejne dni wakacji.

PODSUMOWANIE ROZGRYWEK O PUCHAR WÓJTA GMINY SŁOPNICE

SPORT PODSUMOWANIE ROZGRYWEK O PUCHAR WÓJTA GMINY SŁOPNICE Poniedziałek, 23 lipca 2018 W dniu 21 lipca br. na stadionie „KS Sokół Słopnice” przy Gminnym Kompleksie Sportowym rozegrano Turnieju o Puchar Wójta Gminy Słopnice w piłce nożnej. O tytuł najlepszej drużyny piłkarskiej walczyło 10 zespołów.

INFORMACJA!

KOMUNIKATY INFORMACJA! Piątek, 6 lipca 2018 Gmina Słopnice informuję, że w niedługim czasie planuje przystąpić do wymiany wiat przystankowych na terenie Słopnic. Wszystkie dotychczasowe drewniane wiaty zostaną zastąpione metalowymi (systemowymi) konstrukcjami.

WAKACJE ROZPOCZĘTE

SAMORZĄD WAKACJE ROZPOCZĘTE Czwartek, 5 lipca 2018 Dla przeszło 150 dzieci wakacje w Gminnej Bibliotece Publicznej w Słopnicach rozpoczęły się od długo wyczekiwanej wycieczki do największego parku rozrywki w Polsce – Energylandii w Zatorze.

PUCHAR PRZECHODNI DLA SOKOŁA SŁOPNICE!

SPORT PUCHAR PRZECHODNI DLA SOKOŁA SŁOPNICE! Wtorek, 3 lipca 2018 W minioną sobotę 30 czerwca br. na boisku KS Sokół Słopnice, przy Gminnym Kompleksie Sportowym, rozegrany został turniej piłki nożnej o Puchar Przechodni, zorganizowany w ramach współpracy międzynarodowej pomiędzy gminami polskim i słowackimi: Słopnice - Chlebnice i Dobra - Dlha nad Orawą.

INFORMACJA!!!

KOMUNIKATY INFORMACJA!!! Czwartek, 10 maja 2018 Uprzejmie przypomina się, że odpady wielkogabarytowe, zużyte urządzenia elektryczne i elektroniczne oraz odpady budowlane odbierane na terenie Gminy Słopnice są tylko i wyłącznie w miesiącach: kwiecień i październik.

RUSZA "AKTYWNY I BEZPIECZNY SENIOR 2018"

SAMORZĄD RUSZA Piątek, 20 kwietnia 2018 Już w najbliższy poniedziałek, 23 kwietnia br. rozpocznie się rekrutacja do projektu socjalnego "Aktywny i bezpieczny Senior", którą przeprowadzi Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Słopnicach. Projekt skierowany jest do osób, które ukończyły 60 rok życia i chcą aktywnie spędzać czas wolny oraz rozwijać swoje zainteresowania.