VI GMINNY PRZEGLĄD KOLĘD I PASTORAŁEK ZA NAMI!

KULTURA VI GMINNY PRZEGLĄD KOLĘD I PASTORAŁEK ZA NAMI! Czwartek, 23 stycznia 2020 Hala sportowa przy Szkole Podstawowej Nr 4 w Słopnicach, w dniu 22 stycznia br. rozbrzmiewała pięknymi kolędami i pastorałkami. Miał tam miejsce VI Gminny Przegląd Kolęd i Pastorałek.

TRZECI BIEG BESKIDU I GORCÓW

SPORT TRZECI BIEG BESKIDU I GORCÓW Poniedziałek, 20 stycznia 2020 Za nami Ogólnopolski Bieg Beskidu i Gorców, który odbył się 18 stycznia br. na trasach „Aktywna Mogielica”. Już po raz trzeci miłośnicy narciarstwa biegowego mieli okazję zmierzyć się ze sobą, z trasą i świetną zabawą.

KOLĘDOWY WEEKEND DLA NASZYCH ZESPOŁÓW REGIONALNYCH

KULTURA KOLĘDOWY WEEKEND DLA NASZYCH ZESPOŁÓW REGIONALNYCH Poniedziałek, 20 stycznia 2020 W miniony weekend zespoły regionalne z terenu Gminy Słopnice uczestniczyły m.in. w XXI Powiatowym Przeglądzie Zespołów Kolędniczych „Zagrojcie Ta Turoniowi” oraz w koncertach kolędniczych na terenie powiatu.

"OJCOWIE KONSPIRACJI ZIEMI LIMANOWSKIEJ 1939-1942"

KULTURA Wtorek, 14 stycznia 2020 Jest to projekt historyczno-edukacyjny, realizowany przez Stowarzyszenie Miłośników Historii, Tradycji i Kultury Ziemi Skrzydlańskiej przy współpracy z samorządami: Gminą Dobra, Gminą Limanowa oraz Gminą Słopnice.

FERIE ZIMOWE Z BIBLIOTEKĄ!

EDUKACJA FERIE ZIMOWE Z BIBLIOTEKĄ! Piątek, 10 stycznia 2020 Wielkimi krokami zbliża się czas ferii zimowych. Gminna Biblioteka Publiczna przygotowała ofertę dla wszystkich dzieci. Zapraszamy do zapoznania się z harmonogramem zajęć!

LAUREACI KONKURSU "ANIOŁY, ANIOŁKI, ANIOŁECZKI..."

KULTURA LAUREACI KONKURSU Czwartek, 9 stycznia 2020 Początek nowego roku w bibliotece to okres podsumowań konkursów o tematyce świątecznej. 8 stycznia br. miało miejsce uroczyste zakończenie i wręczenie nagród dla najmłodszych dzieci.

PODSUMOWANIE ROKU 2019 - DANE STATYSTYCZNE

SAMORZĄD PODSUMOWANIE ROKU 2019 - DANE STATYSTYCZNE Czwartek, 2 stycznia 2020 Ilu mieszkańców liczą Słopnice? Ile osób wstąpiło w związek małżeński? Jakie imiona najczęściej nadawano noworodkom? Oto krótkie dane statystyczne Gminy Słopnice z minionego roku.

ŚWIĄTECZNA SESJA RADY GMINY

SAMORZĄD ŚWIĄTECZNA SESJA RADY GMINY Czwartek, 2 stycznia 2020 Ostatnie w 2019 roku posiedzenie Rady Gminy Słopnice odbyło się 30 grudnia. Było to spotkanie o charakterze świątecznym, ale zapadły na nim ważne decyzje związane z budżetem gminy na rozpoczynający się rok. Wszyscy obecni goście mieli również okazję wysłuchać sprawozdania z działalności samorządu w 2019 roku.

ORLIKI SOKOŁA SŁOPNICE NA ZWYCIĘSKIEJ ŚCIEŻCE!

SPORT ORLIKI SOKOŁA SŁOPNICE NA ZWYCIĘSKIEJ ŚCIEŻCE! Wtorek, 31 grudnia 2019 Bardzo udaną i pracowitą końcówkę roku mają za sobą Orliki Sokoła Słopnice rocznik 2008. Najpierw wygrali turniej z okazji 20- lecia szkółki piłkarskiej UL w Krakowie pokonując w finale szkółkę piłkarską AP21 Kraków. Króla Strzelców wywalczył Łukasz Dudzik.

NOWE WARUNKI KORZYSTANIA Z TRAS NARCIARSTWA BIEGOWEGO

SPORT NOWE WARUNKI KORZYSTANIA Z TRAS NARCIARSTWA BIEGOWEGO Poniedziałek, 30 grudnia 2019 W związku z zakończeniem w dniu 31.12.2019 r. okresu trwałości projektu pn. „Budowa narciarskich tras biegowych z funkcją rekreacji letniej w rejonie Góry Mogielica wraz z infrastrukturą towarzyszącą” uprzejmie informujemy, iż od dnia 02.01.2020 r. wypożyczenie sprzętu sportowego będzie PŁATNE!

INFORMACJA DOTYCZĄCA PROGRAMU "CZYSTE POWIETRZE"!

SAMORZĄD INFORMACJA DOTYCZĄCA PROGRAMU Czwartek, 5 września 2019 Uprzejmie informujemy, że na mocy porozumienia podpisanego z Wojewódzkim Funduszem Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Krakowie, istnieje możliwość składania wniosków z programu "Czyste Powietrze" w Urzędzie Gminy Słopnice.

INFORMACJA O PRZYSTĄPIENIU DO SPORZĄDZANIA UPROSZCZONEGO PLANU URZĄDZANIA LASU

SAMORZĄD INFORMACJA O PRZYSTĄPIENIU DO SPORZĄDZANIA UPROSZCZONEGO PLANU URZĄDZANIA LASU Wtorek, 4 czerwca 2019 Powiat limanowski zlecił firmie Taxus UL. Sp. z o.o. z Warszawy realizację zadania pn. „Wykonanie uproszczonych planów urządzenia lasu dla lasów stanowiących własność osób fizycznych i wspólnot gruntowych – położonych w Gminie Jodłownik oraz w Gminie Słopnice”.

ANKIETA DO BAZY INWENTARYZACJI OGRZEWANIA!

SAMORZĄD ANKIETA DO BAZY INWENTARYZACJI OGRZEWANIA! Czwartek, 18 kwietnia 2019 Wójt Gminy Słopnice zwraca się z prośbą do mieszkańców o uzupełnienie ankiety dotyczącej bazy inwentaryzacji ogrzewania budynków w Małopolsce. Aktualizacja wspomnianej bazy inwentaryzacji jest obowiązkiem Gminy, wynikającym z Programu Ochrony Powietrza dla województwa małopolskiego.

E-DOWÓD - JAK Z NIEGO KORZYSTAĆ?

SAMORZĄD E-DOWÓD - JAK Z NIEGO KORZYSTAĆ? Środa, 20 marca 2019 Od marca 2019 r. wydawane są nowe dowody osobiste z warstwą elektroniczną. Są one bezpłatnym narzędziem usprawniającym komunikację obywateli z administracją, służbą zdrowia i podmiotami komercyjnymi.Prezentujemy garść informacji, które pozwolą Państwu lepiej wykorzystać funkcje elektronicznego dowodu osobistego.

NIEODPŁATNA POMOC PRAWNA

SAMORZĄD NIEODPŁATNA POMOC PRAWNA Poniedziałek, 4 marca 2019 W Powiecie Limanowskim, funkcjonuje system darmowej pomocy prawnej, w których porad udzielają radcowie prawni (Limanowa, Kamienica, Laskowa, Jodłownik) oraz adwokaci (Mszana Dolna). Do każdego z nich może przyjść osoba uprawniona, niezależnie od miejsca zamieszkania.

PROJEKT „NOWOSĄDECKI ORANGE ŚWIATŁOWÓD”

SAMORZĄD PROJEKT „NOWOSĄDECKI ORANGE ŚWIATŁOWÓD” Poniedziałek, 4 marca 2019 Orange Polska realizuje na naszym terenie sieć światłowodową, której ważnym elementem jest doprowadzenie sieci do jednostek oświatowych i zapewnienie im dostępu do szerokopasmowego internetu. Projekt obejmuje zasięgiem gminę Słopnice - łącznie 533 gospodarstwa domowe oraz wszystkie szkoły.