"UMIEM PŁYWAĆ 2019”- NAUKA PŁYWANIA UCZNIÓW KLAS I - III SZKÓŁ PODSTAWOWYCH PROWADZONYCH PRZEZ GMINĘ SŁOPNICE PN. "JESTEŚMY NA FALI II”

SPORT Czwartek, 14 marca 2019 Ministerstwo Sportu i Turystyki przyznało kolejny już raz Gminie Słopnice dofinansowanie na realizację zajęć powszechnej nauki pływania dla najmłodszych uczniów klas od I do III szkół podstawowych.

WYSTARTOWALI W BIEGU "WILCZYM TROPEM"

EDUKACJA WYSTARTOWALI W BIEGU Środa, 6 marca 2019 W dniu 3 marca 2019 r., członkowie Klubu Historycznego 1 PSP AK ze Słopnic, a na co dzień uczniowie Zespołu Placówek Oświatowych wraz z opiekunami wzięli udział w kolejnej edycji Biegu „Wilczym Tropem” w Przyszowej.

RUSZYŁY ZAPISY NA KIERAT 2019

SPORT RUSZYŁY ZAPISY NA KIERAT 2019 Wtorek, 5 marca 2019 Z początkiem marca ruszyły zapisy na XVI Międzynarodowy Ekstremalny Maraton Pieszy Kierat 2019, który w tym roku odbędzie się w dniach 24-26 maja br. i po raz trzeci wystartuje ze Słopnic. Zachęcamy do zapoznania się z regulaminem imprezy i udziału!

GRAVITY REVOLT TRENUJE PRZED SEZONEM WE WŁOSZECH

SPORT GRAVITY REVOLT TRENUJE PRZED SEZONEM WE WŁOSZECH Wtorek, 5 marca 2019 Zawodnicy klubu rowerowego Gravity Revolt przebywają na zgrupowaniu we włoskim San Remo. Trenują na jednej z bardziej wymagających tras downhilowych, a zjazdy odbywają się pod okiem Mistrza Europy Sławka Łukasika.

PAMIĘĆ O ŻOŁNIERZACH WYKLĘTYCH

EDUKACJA PAMIĘĆ O ŻOŁNIERZACH WYKLĘTYCH Wtorek, 5 marca 2019 W przeddzień Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych, członkowie Stowarzyszenia Rekonstrukcji Historycznych 1 PSP AK ze Słopnic, razem z żołnierzami Małopolskiej Brygady Obrony Terytorialnej udali się na ścieżkę historyczną w masyw Mogielicy, aby w ten sposób uczcić pamięć żołnierzy niezłomnych.

NIEODPŁATNA POMOC PRAWNA

SAMORZĄD NIEODPŁATNA POMOC PRAWNA Poniedziałek, 4 marca 2019 W Powiecie Limanowskim, funkcjonuje system darmowej pomocy prawnej, w których porad udzielają radcowie prawni (Limanowa, Kamienica, Laskowa, Jodłownik) oraz adwokaci (Mszana Dolna). Do każdego z nich może przyjść osoba uprawniona, niezależnie od miejsca zamieszkania.

PROJEKT „NOWOSĄDECKI ORANGE ŚWIATŁOWÓD”

SAMORZĄD PROJEKT „NOWOSĄDECKI ORANGE ŚWIATŁOWÓD” Poniedziałek, 4 marca 2019 Orange Polska realizuje na naszym terenie sieć światłowodową, której ważnym elementem jest doprowadzenie sieci do jednostek oświatowych i zapewnienie im dostępu do szerokopasmowego internetu. Projekt obejmuje zasięgiem gminę Słopnice - łącznie 533 gospodarstwa domowe oraz wszystkie szkoły.

PODSUMOWANIE ROZGRYWEK O PUCHAR WÓJTA GMINY SŁOPNICE W PIŁCE NOŻNEJ HALOWEJ

SPORT PODSUMOWANIE ROZGRYWEK O PUCHAR WÓJTA GMINY SŁOPNICE W PIŁCE NOŻNEJ HALOWEJ Wtorek, 5 marca 2019 W dniu 3 marca br. na hali przy Zespole Placówek Oświatowych w Słopnicach Dolnych rozegrano Turnieju o Puchar Wójta Gminy Słopnice w piłce nożnej halowej. Turniej organizowany był dla zawodników z rocznika 2003 i starszych.

SPORTOWCY SOKOŁA NAGORDZENI W PLEBISCYCIE

SPORT SPORTOWCY SOKOŁA NAGORDZENI W PLEBISCYCIE Wtorek, 26 lutego 2019 W dniu 23 lutego 2019 roku odbyło się podsumowanie XXI Plebiscytu na Najpopularniejszego Piłkarza oraz Trenera Ziemi Limanowskiej 2018. W gronie sportowców docenionych przez internautów znaleźli się zawodnicy i trenerzy klubu Sokół Słopnice.

NOWA KADENCJA W SOŁECTWACH

SAMORZĄD NOWA KADENCJA W SOŁECTWACH Poniedziałek, 25 lutego 2019 Druga tura zebrań sołeckich, które odbyły się 24 lutego br., wspólnie dla Sołectw Słopnice Dolne Królewskie i Szlacheckie, a także Sołectwa Mogielica zamknęły harmonogram zebrań wiejskich dla gminy Słopnice. Tegoroczne spotkania wyłoniły sołtysów i składy osobowe rad sołeckich na nową kadencję.

"AKTYWNY I BEZPIECZNY SENIOR" RUSZA NABÓR

SAMORZĄD Poniedziałek, 25 lutego 2019 Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Słopnicach rozpoczął rekrutację do projektu socjalnego ,,Aktywny i bezpieczny senior”. Projekt skierowany jest do osób, które ukończyły 60 rok życia i chcą aktywnie spędzać czas wolny oraz rozwijać swoje zainteresowania. Szczegóły w dalszej części wiadomości.

PODSUMOWANIE PRZEGLĄDU KOLĘD

KULTURA PODSUMOWANIE PRZEGLĄDU  KOLĘD Piątek, 1 lutego 2019 Styczeń w działalności Gminnej Biblioteki Publicznej jest miesiącem, który obfituje w różne akcje kulturalne, m.in. takie, które podtrzymują tradycje świąteczne. W tym roku sympatycznym akcentem zakończyliśmy okres świąteczny, bowiem w ostatnim dniu stycznia miał miejsce V Gminny Przegląd Kolęd i Pastorałek.