UWAGA !!! WAŻNE INFORMACJE

AKTUALNOŚCI UWAGA !!! WAŻNE INFORMACJE Czwartek, 19 lipca 2018 W dniu 18 lipca 2018 r. o godz. 16 .00 i później nastąpił bardzo duży opad deszczu i napływ wód opadowych na terenie całej Gminy Słopnice co spowodowało liczne podtopienia, uszkodzenia dróg, ujęć wody.

TURNIEJ O PUCHAR WÓJTA GMINY SŁOPNICE W PIŁCE NOŻNEJ - HARMONOGRAM ORAZ PODZIAŁ NA GRUPY

SPORT TURNIEJ O PUCHAR WÓJTA GMINY SŁOPNICE W PIŁCE NOŻNEJ - HARMONOGRAM ORAZ PODZIAŁ NA GRUPY Piątek, 20 lipca 2018 W związku z organizacją Turnieju o Puchar Wójta Gminy Słopnice w piłce nożnej poniżej zamieszczamy niezbędne informacje.

HISTORYCZNA NIEDZIELA NA DZIELCU

AKTUALNOŚCI HISTORYCZNA NIEDZIELA NA DZIELCU Poniedziałek, 16 lipca 2018 Blisko 500 turystów, miłośników lotnictwa i historii spotkało się po raz kolejny na polanie Dzielca w Słopnicach w czasie rekonstrukcji historycznej z okazji 74. rocznicy zrzutów alianckich dla żołnierzy Armii Krajowej na zrzutowisku „Sójka” 401. Sprzyjająca aura pogodowa, samoloty, skoczkowie spadochronowi oraz wiele innych ciekawych atrakcji pozwoliło wszystkim mile spędzić wakacyjne niedzielne przedpołudnie.

NAD „PIENIŃSKIM MORZEM”

AKTUALNOŚCI NAD „PIENIŃSKIM MORZEM” Poniedziałek, 16 lipca 2018 Piątek, trzynastego lipca okazał się dniem bardzo udanym. Grupa seniorów biorących udział w projekcie socjalnym „Aktywny i bezpieczny senior” wyjechała nad Jezioro Czorsztyńskie nazywane „Pienińskim morzem”.

INFORMACJA!

AKTUALNOŚCI INFORMACJA! Piątek, 6 lipca 2018 Gmina Słopnice informuję, że w niedługim czasie planuje przystąpić do wymiany wiat przystankowych na terenie Słopnic. Wszystkie dotychczasowe drewniane wiaty zostaną zastąpione metalowymi (systemowymi) konstrukcjami.

WAKACJE ROZPOCZĘTE

SAMORZĄD WAKACJE ROZPOCZĘTE Czwartek, 5 lipca 2018 Dla przeszło 150 dzieci wakacje w Gminnej Bibliotece Publicznej w Słopnicach rozpoczęły się od długo wyczekiwanej wycieczki do największego parku rozrywki w Polsce – Energylandii w Zatorze.

PARAFIALNY FESTYN PO RAZ TRZYNASTY

SAMORZĄD PARAFIALNY FESTYN PO RAZ TRZYNASTY Środa, 4 lipca 2018 W niedzielę 1 lipca br., już po raz trzynasty mieszkańcy Słopnic i ich goście bawili się podczas festynu parafialnego. Impreza, choć od początku organizowana jest pod hasłem „I Ty Budujesz Kościół”, obecnie dedykowana jest tym, którzy swoją ofiarnością wsparli, budowę nowego kościoła parafialnego pw. Jana Pawła II w Słopnicach.

PUCHAR PRZECHODNI DLA SOKOŁA SŁOPNICE!

SPORT PUCHAR PRZECHODNI DLA SOKOŁA SŁOPNICE! Wtorek, 3 lipca 2018 W minioną sobotę 30 czerwca br. na boisku KS Sokół Słopnice, przy Gminnym Kompleksie Sportowym, rozegrany został turniej piłki nożnej o Puchar Przechodni, zorganizowany w ramach współpracy międzynarodowej pomiędzy gminami polskim i słowackimi: Słopnice - Chlebnice i Dobra - Dlha nad Orawą.

SENIORZY POZNALI TAJEMNICE ZIEMI SĄDECKIEJ

SAMORZĄD SENIORZY POZNALI TAJEMNICE ZIEMI SĄDECKIEJ Środa, 27 czerwca 2018 W poniedziałek 25 czerwca br. grupa uczestników projektu socjalnego „Aktywny i bezpieczny senior” wyjechała ze Słopnic w poszukiwaniu lokalnych atrakcji.

ŚWIADCZENIA RODZINNE-NOWY OKRES ZASIŁKOWY

SAMORZĄD ŚWIADCZENIA RODZINNE-NOWY OKRES ZASIŁKOWY Wtorek, 26 czerwca 2018 Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Słopnicach uprzejmie informuje, że wnioski w sprawie ustalenia prawa do świadczeń rodzinnych (zasiłek rodzinny, świadczenie wychowawcze 500+, świadczenie dobry start 300+) na nowy okres zasiłkowy 2018/2019 będą przyjmowane w formie tradycyjnej od 01 sierpnia 2018 r.

BIBLIOTEKA ZAPRASZA NA WSPÓLNE WAKACJE

SAMORZĄD BIBLIOTEKA ZAPRASZA NA WSPÓLNE WAKACJE Poniedziałek, 25 czerwca 2018 Gminna Biblioteka Publiczna w Słopnicach zaprasza swoich czytelników do udziału w akcji „Wakacje z Biblioteką”. Na czas wakacyjnego wypoczynku wprowadza do swojego harmonogramu szereg ciekawych pozycji, a wśród nich wyjazdy, wycieczki i zajęcia edukacyjne. Oto co ma do zaoferowania na miesiąc lipiec.

TURNIEJ MUNIAK CUP W SŁOPNICACH

SPORT TURNIEJ MUNIAK CUP W SŁOPNICACH Poniedziałek, 25 czerwca 2018 Sympatycznym akcentem, kończącym rozgrywki ligowe sezonu wiosennego i zarazem rozpoczynającym sportowe wakacje, był Turniej Muniak Cup, rozegrany na boisku KS Sokół Słopnice, w miniony weekend 23-24 czerwca br. Towarzyskie rozgrywki w piłce nożnej zorganizowano w kategorii żaków i orlików. W dwudniowej imprezie sportowej uczestniczyło łącznie dwadzieścia drużyn piłkarskich, roczników 2007, 2008 i 2009.

ZASADY SZACOWANIA SZKÓD W GOSPODARSTWACH ROLNYCH DOTKNIĘTYCH NIEKORZYSTNYM ZJAWISKIEM ATMOSFERYCZNYM

KOMUNIKATY ZASADY SZACOWANIA SZKÓD W GOSPODARSTWACH ROLNYCH DOTKNIĘTYCH NIEKORZYSTNYM ZJAWISKIEM ATMOSFERYCZNYM Wtorek, 29 maja 2018 Uprzejmie informujemy, że po stwierdzeniu szkód w gospodarstwie rolnym w wyniku suszy, gradu, deszczu nawalnego, ujemnych skutków przezimowania, przymrozków wiosennych, powodzi, huraganu, pioruna, obsunięcia się ziemi lub lawiny, rolnik powinien poinformować pisemnie o wystąpieniu szkód urząd gminy, właściwy ze względu na położenie swoich gruntów.

INFORMACJA!!!

KOMUNIKATY INFORMACJA!!! Czwartek, 10 maja 2018 Uprzejmie przypomina się, że odpady wielkogabarytowe, zużyte urządzenia elektryczne i elektroniczne oraz odpady budowlane odbierane na terenie Gminy Słopnice są tylko i wyłącznie w miesiącach: kwiecień i październik.

RUSZA "AKTYWNY I BEZPIECZNY SENIOR 2018"

SAMORZĄD RUSZA Piątek, 20 kwietnia 2018 Już w najbliższy poniedziałek, 23 kwietnia br. rozpocznie się rekrutacja do projektu socjalnego "Aktywny i bezpieczny Senior", którą przeprowadzi Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Słopnicach. Projekt skierowany jest do osób, które ukończyły 60 rok życia i chcą aktywnie spędzać czas wolny oraz rozwijać swoje zainteresowania.

GALERIA