SOKÓŁ GOTOWY DO RUNDY WIOSENNEJ

AKTUALNOŚCI SOKÓŁ GOTOWY DO RUNDY WIOSENNEJ Poniedziałek, 19 marca 2018 Kadra, trener oraz zarząd Klubu Sportowego Sokół Słopnice potwierdzili zakończenie przygotowań do nowej rundy rozgrywek. W minioną sobotę 17 marca br. członkowie i zawodnicy spotkali się na odprawie przed rundą wiosenną. W czasie spotkania została także podpisana umowa z nowym sponsorem.

BIBLIOTEKA OGŁOSIŁA KONKURS NA STROIK

KULTURA BIBLIOTEKA OGŁOSIŁA KONKURS NA STROIK Piątek, 16 marca 2018 Jak każdego roku Biblioteka Publiczna i Szkoła Podstawowa Nr 4 ogłosiły konkurs na stroik wielkanocny. Zapraszamy wszystkie dzieci do wzięcia udziału w konkursie a tym samym życzymy ciekawych pomysłów!

ZNAMY LAUREATÓW KONKURSU CZYTELNICZEGO

EDUKACJA ZNAMY LAUREATÓW KONKURSU CZYTELNICZEGO Piątek, 16 marca 2018 Dnia 14 marca 2018 roku w Zespole Placówek Oświatowych w Słopnicach odbył się I Gminny Konkurs Czytelniczy, który zainaugurowała dyrektor szkoły Renata Młynarczyk – Pach. Uczniowie wszystkich szkół z terenu gminy Słopnice mogli wykazać się znajomością literatury dla dzieci i młodzieży w dwóch kategoriach: klasy IV-VI oraz VII i gimnazjum.

INFORMACJA! BEZPŁATNE SZCZEPIENIE PRZECIWKO PNEUMOKOKOM

KOMUNIKATY INFORMACJA! BEZPŁATNE SZCZEPIENIE PRZECIWKO PNEUMOKOKOM Czwartek, 15 marca 2018 Niepubliczny Zakład Opieki Zdrowotnej w Słopnicach uprzejmie informuje, że istnieje możliwość bezpłatnego, dobrowolnego szczepienia przeciwko pneumokokom dzieci urodzonych w latach 2013-2016.

INFORMACJA NFZ NA TEMAT USŁUG STOMATOLOGICZNYCH

SAMORZĄD INFORMACJA NFZ NA TEMAT USŁUG STOMATOLOGICZNYCH Czwartek, 15 marca 2018 W związku z zakończeniem działalności gabinetu stomatologicznego lek. dent. Bożeny Parchańskiej, mieszczącego się w Ośrodku Zdrowia w Słopnicach, samorząd Gminy Słopnice skierował do NFZ pismo w sprawie zwiększenia na terenie gminy Słopnice dostępności do bezpłatnych świadczeń leczenia stomatologicznego. W ostatnich dniach otrzymaliśmy informację Małopolskiego Oddziału Wojewódzkiego NFZ w Krakowie na ten temat. Zachęcamy Państwa do zapoznania się z jego treścią.

SPOTKANIE Z PANIĄ LEŚNIK W "CZWÓRCE"

EDUKACJA SPOTKANIE Z PANIĄ LEŚNIK W Czwartek, 15 marca 2018 W ramach edukacji przyrodniczej, najmłodsi uczniowie Szkoły Podstawowej Nr 4 odbyli bardzo ciekawe spotkanie z pracownikiem Nadleśnictwa Limanowa. Tematem prelekcji i rozmów było szeroko rozumiane funkcjonowanie lasów naszego Beskidu Wyspowego, ich rola i tajemnicze życie ich mieszkańców.

ORGANIZACJA KWALIFIKACJI WOJSKOWEJ W 2018r.

KOMUNIKATY ORGANIZACJA KWALIFIKACJI WOJSKOWEJ W 2018r. Środa, 7 marca 2018 Urząd Gminy w Słopnicach informuje, że kwalifikacja wojskowa rocznika 1999 i starszych, którzy nie mają jeszcze określonej kategorii wojskowej odbywa się dla powiatu limanowskiego w dniach od 12 marca do 27 kwietnia 2018r. - dla Gminy Słopnice w dniach od 20 do 23 kwietnia 2018r. w Zespole Szkół Samorządowych Nr 4 (Łososina Górna) – 34-600 Limanowa ul. Reymonta 3.

NASZA MŁODZIEŻ WZIĘŁA UDZIAŁ W "BIEGU WILCZYM TROPEM"

EDUKACJA NASZA MŁODZIEŻ WZIĘŁA UDZIAŁ W Wtorek, 6 marca 2018 W ostatnią niedzielę, 4 marca br. w całym kraju organizowano zawody sportowe pod nazwą "Bieg Wilczym Tropem". To bieg upamiętniający działalność Żołnierzy Niezłomnych, walczących w latach 1944-1956 o niepodległą Polskę z sowieckim okupantem. Nasi uczniowie z Zespołu Placówek Oświatowych w Słopnicach wraz z opiekunami przyłączyli się do akcji i wystartowali w tegorocznej edycji biegów organizowanej w Przyszowej.

DRUGI RAZ NA PODIUM W HISZPANII

SPORT DRUGI RAZ NA PODIUM W HISZPANII Poniedziałek, 5 marca 2018 Emil Juszczak zawodnik BKFM Flow ze Słopnic zaliczył kolejny udany start w zawodach Mistrzostw Świata SuperEnduro. W minioną sobotę 3 marca br.,na torze w Bilbao wywalczył trzecie miejsce i znów stanął na podium. Wynik ten pozwolił awansować naszemu zawodnikowi na pozycję wicelidera tego cyklu Mistrzostw Świata w kategorii Junior.

PODSUMOWANIE TURNIEJU O PUCHAR WÓJTA GMINY SŁOPNICE W PIŁCE NOŻNEJ HALOWEJ

AKTUALNOŚCI PODSUMOWANIE TURNIEJU O PUCHAR WÓJTA GMINY SŁOPNICE W PIŁCE NOŻNEJ HALOWEJ Poniedziałek, 5 marca 2018 W dniu 4 marca br. na hali przy Zespole Placówek Oświatowych w Słopnicach rozegrano Turnieju o Puchar Wójta Gminy Słopnice w piłce nożnej halowej. Turniej organizowany był dla zespołów z rocznika 2002 i starszych.

"JESTEŚMY NA FALI" - LEKCJE PŁYWANIA

SPORT Czwartek, 1 marca 2018 Z dniem 1 marca br., po raz kolejny dzieci ze szkół podstawowych z terenu naszej gminy rozpoczęły naukę pływania. Zajęcia pn. "Jesteśmy na fali" prowadzone są w ramach ministerialnego projektu "Umiem pływać".

MARATON PIESZY KIERAT WYSTARTUJE ZE SŁOPNIC - RUSZAJĄ ZAPISY

SPORT MARATON PIESZY KIERAT WYSTARTUJE ZE SŁOPNIC - RUSZAJĄ ZAPISY Wtorek, 27 lutego 2018 Już za dwa dni, a właściwie za kilkanaście godzin, bo 1 marca, ruszają zapisy na XV Międzynarodowy Ekstremalny Maraton Pieszy Kierat 2018, który odbędzie się w dniach 25-27 maja br. Po raz drugi w historii tej imprezy, zawodnicy maratonu wystartują ze Słopnic. W tym roku dystans 100 km nieprzerwanego marszu po górach będzie prowadził po terenie dwóch Beskidów. Zachęcamy do zapoznania się z regulaminem imprezy i startu w zawodach!

ZDROWIE, EKOLOGIA I ROZRYWKA – FERIE Z BIBLIOTEKĄ

SAMORZĄD ZDROWIE, EKOLOGIA I ROZRYWKA – FERIE Z BIBLIOTEKĄ Poniedziałek, 26 lutego 2018 Tegoroczne ferie z Gminną Biblioteką Publiczną można z pewnością zaliczyć do aktywnych i interesujących. Przekonali się o tym przede wszystkim uczestnicy warsztatów i wyjazdów organizowanych za jej pośrednictwem, w okresie zimowej przerwy w nauce.

PODSUMOWANIE OBRAD W SOŁECTWACH

SAMORZĄD PODSUMOWANIE OBRAD W SOŁECTWACH Poniedziałek, 26 lutego 2018 W lutym odbyły się coroczne spotkania z mieszkańcami sołectw gminy Słopnice. Mieszkańcy wysłuchali m.in. sprawozdania z działalności samorządu za rok ubiegły, jak i poznali perspektywy budżetowe i plany inwestycyjne na 2018 rok. Przeważały rozmowy na temat nowego systemu segregacji śmieci oraz działań w zakresie programu likwidacji niskiej emisji.

ZAPRASZAMY NA BIEGÓWKI – WARUNKI IDEALNE

SPORT ZAPRASZAMY NA BIEGÓWKI – WARUNKI IDEALNE Poniedziałek, 26 lutego 2018 Wreszcie zapanowały idealne warunki do skorzystania z tras narciarstwa biegowego Mogielica. Do dyspozycji miłośników biegówek dostępne są wszystkie trzy "wersje" tras. Po raz pierwszy w tym sezonie zimowym został założony tor na Polanie Stumorgowej.

AKTYWNE FERIE Z DWÓJKĄ

AKTUALNOŚCI AKTYWNE FERIE Z DWÓJKĄ Piątek, 23 lutego 2018 W czasie tegorocznych ferii dzieci z Zespołu Szkoły Podstawowej i Przedszkola w Słopnicach wzięły udział w wycieczce do Krakowa. Wspólny wyjazd był pełen atrakcji i aktywnie spędzonym czasem.

ZIMOWY RAJD W PIENINY

AKTUALNOŚCI ZIMOWY RAJD W PIENINY Piątek, 23 lutego 2018 Tegoroczne zimowe ferie uczniowie Zespołu Placówek Oświatowych w Słopnicach oraz członkowie Uczniowskiego Klubu Sportowego „Iskra” rozpoczęli bardo aktywnie udając się na pieszy rajd w Pieniny.

PODSUMOWANIE VIII KLUBOWEGO TURNIEJU O PUCHAR WÓJTA

SPORT PODSUMOWANIE VIII KLUBOWEGO TURNIEJU O PUCHAR WÓJTA Środa, 21 lutego 2018 W drugim tygodniu ferii 19 i 20 lutego br. na hali przy ZPO w Słopnicach rozegrano VIII Klubowy Turniej o Puchar Wójta Gminy Słopnice w piłce nożnej halowej w kategorii młodzików oraz trampkarzy.

WYNIK KONKURSU NA ZAGOSPODAROWANIE CENTRUM SŁOPNIC

SAMORZĄD WYNIK KONKURSU NA ZAGOSPODAROWANIE CENTRUM SŁOPNIC Wtorek, 6 lutego 2018 Ogłoszenie wyników konkursu na opracowanie „Koncepcji kształtowania przestrzeni publicznej w centrum miejscowości Słopnice”.

PROBLEM Z WYBOREM NAJPIĘKNIEJSZEJ KARTKI

KULTURA PROBLEM Z WYBOREM NAJPIĘKNIEJSZEJ KARTKI Wtorek, 9 stycznia 2018 Przed trudnym wyborem stanęło jury konkursowe odpowiedzialne za wyłonienie finalistów konkursu na najpiękniejszą Kartkę Świąteczną Bożonarodzeniową. Na tegoroczną edycję konkursu wpłynęły aż 44 prace. O wyborze przesądził w ostateczności osobisty wkład w wykonane elementów kartki i pomysłowość.