ZAPRASZAMY NA MŁODZIEŻOWY PIKNIK SPORTOWO-TANECZNY FEEL THE MUSIC

SAMORZĄD ZAPRASZAMY NA MŁODZIEŻOWY PIKNIK  SPORTOWO-TANECZNY FEEL THE MUSIC Środa, 3 lipca 2019 Gmina Słopnice wspólnie ze Stowarzyszeniem Ludzi Młodych i Kreatywnych "Old Foolz Crew" w Słopnicach zapraszają na sportowo-taneczną letnią imprezę FEEL THE MUSIC. W programie prezentacja organizacji sportowych i stowarzyszeń z gminy Słopnice, pokazy tańca breakdance, duetu perkusyjnego, impreza taneczna oraz inne atrakcje.

PUCHAR WÓJTA GMINY SŁOPNICE - WAŻNA INFORMACJA!

SPORT PUCHAR WÓJTA GMINY SŁOPNICE - WAŻNA INFORMACJA! Czwartek, 11 lipca 2019 W związku z przerwaniem turnieju na skutek burzy oraz intensywnych opadów deszczu, informujemy, że kontynuacja rozgrywek została przeniesiona na przyszłą niedzielę - tj. 28 lipca 2019 r.

ZAPROSZENIE NA WERNISAŻ WYSTAWY MARIANA ŚLAZYKA

KULTURA ZAPROSZENIE NA WERNISAŻ WYSTAWY MARIANA ŚLAZYKA Piątek, 19 lipca 2019 W sobotę 27 lipca br. w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Limanowej odbędzie się wernisaż wystawy Mariana Ślazyka pochodzącego ze Słopnic. Otwarcie wystawy o godz. 16.00. Serdecznie zapraszamy!

LETNI DZIEŃ SENIORÓW NAD JEZIOREM

SAMORZĄD LETNI DZIEŃ SENIORÓW NAD JEZIOREM Piątek, 19 lipca 2019 18 lipca 2019 r. grupa 42 seniorów z gminy Słopnice wybrała się nad Jezioro Rożnowskie. Wyjazd miał charakter rekreacyjny i tym razem nie mieliśmy przewidzianych długich tras do przejścia.

WAKACYJNA WYMIANA POLSKO –WĘGIERSKA

EDUKACJA WAKACYJNA WYMIANA POLSKO –WĘGIERSKA Czwartek, 18 lipca 2019 W dniach od 24 do 29 czerwca br. uczniowie Zespołu Placówek Oświatowych oraz chętni uczniowie z pozostałych szkół gminy Słopnice, brali udział w wymianie polsko – węgierskiej, która oparta jest na wieloletniej współpracy między gminą Słopnice a węgierskim miastem Balkany.

UCZCZONO PAMIĘĆ O OFIARACH EGZEKUCJI 32 ZAKŁADNIKÓW SPRZED 75 LAT

EDUKACJA UCZCZONO PAMIĘĆ O OFIARACH EGZEKUCJI 32 ZAKŁADNIKÓW SPRZED 75 LAT Środa, 17 lipca 2019 Spośród pomników upamiętniających ofiary walczące w czasie obydwu wojen światowych na terenie Słopnic, znajduje się jeden, który w swojej rzeźbie i wymowie przedstawia dramat ofiar z okresu niemieckiej okupacji z lat 1939-1945. 75 lat temu, 17 lipca 1944r., w czasie niemieckiej okupacji rozegrały się dramatyczne wydarzenia, których bezpośrednimi świadkami byli mieszkańcy Słopnic. Dzisiaj mija 75 rocznica egzekucji 32 ofiar, zakładników w czasie II wojny światowej. Pamięć o ofiarach tamtejszych wydarzeń Młodzież z Klubu Historycznego uczciła składając symboliczną wiązankę przy pomniku.

REKONSTRUKCJA HISTORYCZNA W 75 ROCZNICĘ ZRZUTÓW ALIANCKICH NA DZIELCU

SAMORZĄD REKONSTRUKCJA HISTORYCZNA W 75 ROCZNICĘ ZRZUTÓW ALIANCKICH NA DZIELCU Wtorek, 16 lipca 2019 Ciemne chmury i nocne burze nie odstraszyły uczestników inscenizacji historycznej zrzutów alianckich dla Armii Krajowej, które odbyły się w niedzielę 14 lipca na Dzielcu w Słopnicach. Po raz kolejny uczciliśmy rocznicę, w tym roku siedemdziesiątą piątą, udanego zrzutu, który odbył się na lądowisku „Sójka 401” w nocy z 9 na 10 lipca 1944 r.

SPOTKANIE Z PRZYGODĄ W GMINIE SŁOPNICE

EDUKACJA SPOTKANIE Z PRZYGODĄ W GMINIE SŁOPNICE Środa, 10 lipca 2019 "Spotkanie z Przygodą" pod takim hasłem w dniach 24-29.06.2019 r. dzieci z terenu gminy Słopnice miały okazję spędzać swój wolny czas wakacyjny. W ramach półkolonii zorganizowanej przez Firmę Bielak Active z Dobrej zostało przeprowadzonych wiele ciekawych zajęć rekreacyjno – edukacyjnych.

„I TY BUDUJESZ KOŚCIÓŁ” PO RAZ CZTERNASTY W SŁOPNICACH

SAMORZĄD „I TY BUDUJESZ KOŚCIÓŁ” PO RAZ CZTERNASTY W SŁOPNICACH Poniedziałek, 8 lipca 2019 W niedzielę 7 lipca br., po raz czternasty w Słopnicach odbył się festyn parafialny, któremu podobnie jak w latach ubiegłych towarzyszyło hasło „I Ty Budujesz Kościół”. Celem tegorocznego pikniku było podziękowanie za wsparcie i ofiarność wszystkich, którzy w jakikolwiek sposób przyczynili się do wybudowania i wyposażenia świątyni pw. Jana Pawła II w Słopnicach, jak również wspólna rodzinna zabawa.

UROCZYSTE OTWARCIE GABLOTY POŚWIĘCONEJ PAMIĘCI WŁADYSŁAWA ŚLAZYKA ZE SŁOPNIC

KULTURA UROCZYSTE OTWARCIE GABLOTY POŚWIĘCONEJ PAMIĘCI WŁADYSŁAWA ŚLAZYKA ZE SŁOPNIC Piątek, 5 lipca 2019 W dniu 4 lipca br. w budynku obok Bazyliki Mariackiej w Krakowie odbyło się uroczyste otwarcie gabloty poświęconej pamięci Władysława Ślazyka pochodzącego ze Słopnic- prekursora przewodników mariackich XX wieku. W uroczystości wzięli udział przedstawiciele rodziny, przyjaciele a także Wójt Gminy Słopnice.

CENTRUM NABIERA NOWYCH KSZTAŁTÓW

SAMORZĄD CENTRUM NABIERA NOWYCH KSZTAŁTÓW Środa, 3 lipca 2019 Nowe miejsce rekreacji i sportu w centrum Słopnic z dnia na dzień nabiera nowych kształtów. Dobiega końca montaż małej infrastruktury z elementów drewnianych, urządzanie skwerów z roślinami oraz prace brukarskie. Inwestycja realizowana przez samorząd gminy ma być gotowa do końca lipca, ale już wywołuje spore zainteresowanie.

WAŁBRZYCH – STOLICA DZIECIĘCEJ PIŁKI NOŻNEJ

SPORT WAŁBRZYCH – STOLICA DZIECIĘCEJ PIŁKI NOŻNEJ Czwartek, 27 czerwca 2019 W dniach 21 – 23 czerwca w Wałbrzychu odbył się Finał Finałów Minimistrzostwa Deichmann 2019 w którym wystartowała drużyna orlików KS Sokół Słopnice. Jest to jedna z największych piłkarskich imprez sportowych dziecięcej piłki nożnej w Polsce. W tegorocznej XII edycji we wszystkich kategoriach wiekowych wzięło udział 1700 zespołów z całej Polski.

RELACJA MŁODZIEŻY Z WYJAZDU DO WATYKANU

EDUKACJA RELACJA MŁODZIEŻY Z WYJAZDU DO WATYKANU Wtorek, 18 czerwca 2019 W dniach 1-6 czerwca 2019 r. uczniowie Wolontariatu Szkolnego „Płomień miłosierdzia” z Zespołu Szkoły Podstawowej i Przedszkola w Słopnicach wyjechali na wycieczkę – pielgrzymkę do Włoch i grobu Ojca Świętego Jana Pawła II. Wycieczka ta była nagrodą główną w ramach małopolskiego projektu „Mieć wyobraźnię miłosierdzia”.

RAPORT O STANIE GMINY ZA 2018 ROK

SAMORZĄD RAPORT O STANIE GMINY ZA 2018 ROK Poniedziałek, 10 czerwca 2019 Na najbliższej sesji Rady Gminy Słopnice odbędzie dyskusja nad raportem o stanie Gminy Słopnice. Przygotowanie i przedstawienie raportu o stanie gminy to nowy obowiązek ciążący na organach wykonawczych jednostek samorządu terytorialnego. W roku 2019 procedura związana z raportem odbędzie się po raz pierwszy.

INFORMACJA O PRZYSTĄPIENIU DO SPORZĄDZANIA UPROSZCZONEGO PLANU URZĄDZANIA LASU

SAMORZĄD INFORMACJA O PRZYSTĄPIENIU DO SPORZĄDZANIA UPROSZCZONEGO PLANU URZĄDZANIA LASU Wtorek, 4 czerwca 2019 Powiat limanowski zlecił firmie Taxus UL. Sp. z o.o. z Warszawy realizację zadania pn. „Wykonanie uproszczonych planów urządzenia lasu dla lasów stanowiących własność osób fizycznych i wspólnot gruntowych – położonych w Gminie Jodłownik oraz w Gminie Słopnice”.

WYBORY ŁAWNIKÓW NA KADENCJĘ 2020-2023

EDUKACJA WYBORY ŁAWNIKÓW NA KADENCJĘ 2020-2023 Środa, 29 maja 2019 Z końcem bieżącego roku upływa kadencja ławników wybranych w wyborach w 2015 r. na kadencję 2016-2019. Zgodnie z informacją Prezesa Sądu Okręgowego w Nowym Sączu na nową kadencję w latach 2020-2023 ustalono następującą liczbę ławników, którą Rada Gminy Słopnic

ZAPROSZENIE - SPOTKANIE Z PRZYRODĄ

SPORT ZAPROSZENIE - SPOTKANIE Z PRZYRODĄ Czwartek, 9 maja 2019 Wójt Gminy Słopnice oraz Bielak Active kierują do uczniów i ich rodziców zaproszenie do udziału w półkolonii "Spotkanie z przyrodą", organizowanej w pierwszym tygodniu wakacji. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami naboru.

ANKIETA DO BAZY INWENTARYZACJI OGRZEWANIA!

SAMORZĄD ANKIETA DO BAZY INWENTARYZACJI OGRZEWANIA! Czwartek, 18 kwietnia 2019 Wójt Gminy Słopnice zwraca się z prośbą do mieszkańców o uzupełnienie ankiety dotyczącej bazy inwentaryzacji ogrzewania budynków w Małopolsce. Aktualizacja wspomnianej bazy inwentaryzacji jest obowiązkiem Gminy, wynikającym z Programu Ochrony Powietrza dla województwa małopolskiego.

E-DOWÓD - JAK Z NIEGO KORZYSTAĆ?

SAMORZĄD E-DOWÓD - JAK Z NIEGO KORZYSTAĆ? Środa, 20 marca 2019 Od marca 2019 r. wydawane są nowe dowody osobiste z warstwą elektroniczną. Są one bezpłatnym narzędziem usprawniającym komunikację obywateli z administracją, służbą zdrowia i podmiotami komercyjnymi.Prezentujemy garść informacji, które pozwolą Państwu lepiej wykorzystać funkcje elektronicznego dowodu osobistego.

NIEODPŁATNA POMOC PRAWNA

SAMORZĄD NIEODPŁATNA POMOC PRAWNA Poniedziałek, 4 marca 2019 W Powiecie Limanowskim, funkcjonuje system darmowej pomocy prawnej, w których porad udzielają radcowie prawni (Limanowa, Kamienica, Laskowa, Jodłownik) oraz adwokaci (Mszana Dolna). Do każdego z nich może przyjść osoba uprawniona, niezależnie od miejsca zamieszkania.