KIERAT WYSTARTOWAŁ

SPORT KIERAT WYSTARTOWAŁ Piątek, 24 maja 2019 Punktualnie o godzinie 18.00 ze Słopnic wystartował XVI Międzynarodowego Ekstremalnego Maratonu Pieszego Kierat 2019. Z Gminnego Kompleksu Sportowego wyruszyło na trasę 563 miłośników marszobiegów z różnych części Polski oraz z zagranicy. Wszystkim życzymy powodzenia i bezpiecznego powrotu na metę!

PIKNIK RODZINNY 2019 ROK

SAMORZĄD PIKNIK RODZINNY 2019 ROK Piątek, 24 maja 2019 Gmina Słopnice serdecznie zaprasza wszystkie dzieci wraz z rodzicami na Piknik Rodzinny, który odbędzie się w dnu 2 czerwca tj. niedziela. Start o godz. 14.00 na placu obok Zespołu Placówek Oświatowych w Słopnicach.

GALA PROJEKTU „MIEĆ WYOBRAŹNIĘ MIŁOSIERDZIA”

EDUKACJA GALA PROJEKTU „MIEĆ WYOBRAŹNIĘ MIŁOSIERDZIA” Wtorek, 21 maja 2019 20 maja w Operze Krakowskiej odbył się finał XII edycji Małopolskiego Projektu Mieć wyobraźnię miłosierdzia. Główną nagrodę, czyli wycieczkę do Rzymu odebrali uczniowie z Zespołu Szkoły Podstawowej i Przedszkola w Słopnicach.

OTWARCIE IZBY PAMIĘCI 1 PUŁKU STRZELCÓW PODHALAŃSKICH AK W SŁOPNICACH

EDUKACJA OTWARCIE IZBY PAMIĘCI 1 PUŁKU STRZELCÓW PODHALAŃSKICH AK W SŁOPNICACH Wtorek, 21 maja 2019 W sobotę 18 maja, o godz. 18.00 w remizie OSP w Słopnicach Górnych miało miejsce oficjalne otwarcie Izby Pamięci 1 Pułku Strzelców Podhalańskich Armii Krajowej. Organizatorami przedsięwzięcia było Stowarzyszenie Rekonstrukcji Historycznych 1 Pułk Strzelców Podhalańskich AK oraz Gmina Słopnice.

MICHAŁ KOWALCZYK WICEMISTRZEM ŚWIATA Z TOKIO

SPORT MICHAŁ KOWALCZYK  WICEMISTRZEM ŚWIATA Z TOKIO Poniedziałek, 20 maja 2019 W miniony weekend Michał Kowalczyk ze Słopnic reprezentował Polskę, a także Gminę Słopnice w Mistrzostwach Świata w wyciskaniu leżąc klasycznym, które odbyły się w stolicy Japonii. Startem potwierdził swoją wysoką formę. Zdobył wysokie II miejsce oraz tytuł wicemistrza.

GRAVITY REVOLT ZNOWU W AKCJI

SPORT GRAVITY REVOLT ZNOWU W AKCJI Poniedziałek, 20 maja 2019 Z nadejściem wiosny rozpoczął się nowy sezon dla klubu sportowego Gravity Revolt. W ostatni weekend zawodnicy naszego miejscowego klubu zapoczątkowali tegoroczną edycję Pucharu Polski. Pierwszy sprawdzian formy odbył się na Górze Wdżar w Kluszkowicach.

X RAJD SZLAKAMI ŻOŁNIERZY 1 PUŁKU STRZELCÓW PODHALAŃSKICJ AK

EDUKACJA X RAJD SZLAKAMI ŻOŁNIERZY 1 PUŁKU STRZELCÓW PODHALAŃSKICJ AK Poniedziałek, 20 maja 2019 W dniach 7–9 czerwca 2019 r. odbędzie się X edycja rajdu edukacyjnego Szlakami Żołnierzy 1. Pułku Strzelców Podhalańskich AK. Głównymi organizatorami rajdu są Instytut Pamięci Narodowej Oddział w Krakowie i Stowarzyszenie Rekonstrukcji Historycznych „1. Pułk Strzelców Podhalańskich AK”.

DZIEŃ STRAŻAKA I POŚWIĘCENIE NOWEGO SAMOCHODU DLA OSP SŁOPNICE GÓRNE

SAMORZĄD DZIEŃ STRAŻAKA I POŚWIĘCENIE NOWEGO SAMOCHODU DLA OSP SŁOPNICE GÓRNE Wtorek, 14 maja 2019 W ostatnią niedzielę (tj. 12 maja br.) strażacy z gminy Słopnice obchodzili swoje patronalne święto, wspomnienie męczeńskiej śmierci św. Floriana - patrona ludzi mających do czynienia z ogniem, m.in. strażaków. Oprócz obchodów Dnia Strażaka odbyło się również uroczyste przekazanie wozu strażackiego dla OSP w Słopnicach Górnych. Organizatorem wydarzenia była Gmina Słopnice oraz Ochotnicza Straż Pożarna w Słopnicach Górnych.

JUBILEUSZ 90-LECIA ZAŁOŻENIA STRAŻY POŻARNICZEJ W CHLEBNICACH

SAMORZĄD JUBILEUSZ 90-LECIA ZAŁOŻENIA STRAŻY POŻARNICZEJ W CHLEBNICACH Poniedziałek, 13 maja 2019 Dobrovoľný hasičský zbor Chlebnice czyli Ochotnicza Straż Pożarna w Chlebnicach na Słowacji obchodziła w tym roku 90-lecie swojego powstania. W obchodach z tej okazji uczestniczyli także druhowie ze Słopnic, którzy udali się do Chlebnic 4 maja br.

ZAPROSZENIE - SPOTKANIE Z PRZYRODĄ

SPORT ZAPROSZENIE - SPOTKANIE Z PRZYRODĄ Czwartek, 9 maja 2019 Wójt Gminy Słopnice oraz Bielak Active kierują do uczniów i ich rodziców zaproszenie do udziału w półkolonii "Spotkanie z przyrodą", organizowanej w pierwszym tygodniu wakacji. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami naboru.

BRĄZOWA RÓŻDŻKA ZA OBIGRAWKĘ

KULTURA BRĄZOWA RÓŻDŻKA ZA OBIGRAWKĘ Środa, 8 maja 2019 W ostatni weekend kwietnia w Łużnej, odbył się Małopolski Konkurs Obrzędów i Zwyczajów Ludowych Pogórzańskie Gody. Gminę Słopnice reprezentował Zespół Regionalny Słopniczanie, który zaprezentował się w programie Obigrawka.

OBIEGLI BESKID WYSPOWY

SPORT OBIEGLI BESKID WYSPOWY Środa, 8 maja 2019 W weekend majowy, od 3 do 5 maja br, odbył się bieg górski 100 Miles of Beskid Wyspowy. W pierwszej edycji biegu wystartowało ponad stu zawodników.Początek oraz meta znajdowała się na stadionie w Zalesiu.

ANKIETA DO BAZY INWENTARYZACJI OGRZEWANIA!

SAMORZĄD ANKIETA DO BAZY INWENTARYZACJI OGRZEWANIA! Czwartek, 18 kwietnia 2019 Wójt Gminy Słopnice zwraca się z prośbą do mieszkańców o uzupełnienie ankiety dotyczącej bazy inwentaryzacji ogrzewania budynków w Małopolsce. Aktualizacja wspomnianej bazy inwentaryzacji jest obowiązkiem Gminy, wynikającym z Programu Ochrony Powietrza dla województwa małopolskiego.

ZAPROSZENIE DO TEATRU

KULTURA ZAPROSZENIE DO TEATRU Wtorek, 26 marca 2019 Gminna Biblioteka Publiczna w Słopnicach po raz kolejny zachęca do wspólnego wyjazdu do teatru. Tym razem proponuje dużą scenę Teatru Bagatela i spektakl komediowy „Dwoje na huśtawce”.

E-DOWÓD - JAK Z NIEGO KORZYSTAĆ?

SAMORZĄD E-DOWÓD - JAK Z NIEGO KORZYSTAĆ? Środa, 20 marca 2019 Od marca 2019 r. wydawane są nowe dowody osobiste z warstwą elektroniczną. Są one bezpłatnym narzędziem usprawniającym komunikację obywateli z administracją, służbą zdrowia i podmiotami komercyjnymi.Prezentujemy garść informacji, które pozwolą Państwu lepiej wykorzystać funkcje elektronicznego dowodu osobistego.

"UMIEM PŁYWAĆ 2019”- UCZNIOWIE KLAS I - III UCZĄ SIĘ PŁYWAĆ W RAMACH PROJEKTU "JESTEŚMY NA FALI II”

SPORT Czwartek, 14 marca 2019 Ministerstwo Sportu i Turystyki przyznało kolejny już raz Gminie Słopnice dofinansowanie na realizację zajęć powszechnej nauki pływania dla najmłodszych uczniów klas od I do III szkół podstawowych.

NIEODPŁATNA POMOC PRAWNA

SAMORZĄD NIEODPŁATNA POMOC PRAWNA Poniedziałek, 4 marca 2019 W Powiecie Limanowskim, funkcjonuje system darmowej pomocy prawnej, w których porad udzielają radcowie prawni (Limanowa, Kamienica, Laskowa, Jodłownik) oraz adwokaci (Mszana Dolna). Do każdego z nich może przyjść osoba uprawniona, niezależnie od miejsca zamieszkania.

PROJEKT „NOWOSĄDECKI ORANGE ŚWIATŁOWÓD”

SAMORZĄD PROJEKT „NOWOSĄDECKI ORANGE ŚWIATŁOWÓD” Poniedziałek, 4 marca 2019 Orange Polska realizuje na naszym terenie sieć światłowodową, której ważnym elementem jest doprowadzenie sieci do jednostek oświatowych i zapewnienie im dostępu do szerokopasmowego internetu. Projekt obejmuje zasięgiem gminę Słopnice - łącznie 533 gospodarstwa domowe oraz wszystkie szkoły.

PODSUMOWANIE ROZGRYWEK O PUCHAR WÓJTA GMINY SŁOPNICE W PIŁCE NOŻNEJ HALOWEJ

SPORT PODSUMOWANIE ROZGRYWEK O PUCHAR WÓJTA GMINY SŁOPNICE W PIŁCE NOŻNEJ HALOWEJ Wtorek, 5 marca 2019 W dniu 3 marca br. na hali przy Zespole Placówek Oświatowych w Słopnicach Dolnych rozegrano Turnieju o Puchar Wójta Gminy Słopnice w piłce nożnej halowej. Turniej organizowany był dla zawodników z rocznika 2003 i starszych.

SPORTOWCY SOKOŁA NAGORDZENI W PLEBISCYCIE

SPORT SPORTOWCY SOKOŁA NAGORDZENI W PLEBISCYCIE Wtorek, 26 lutego 2019 W dniu 23 lutego 2019 roku odbyło się podsumowanie XXI Plebiscytu na Najpopularniejszego Piłkarza oraz Trenera Ziemi Limanowskiej 2018. W gronie sportowców docenionych przez internautów znaleźli się zawodnicy i trenerzy klubu Sokół Słopnice.

GALERIA