INDYWIDUALNE KONSULTACJE DLA MIESZKAŃCÓW GMINY SŁOPNICE!

SAMORZĄD INDYWIDUALNE KONSULTACJE DLA MIESZKAŃCÓW GMINY SŁOPNICE! Wtorek, 12 listopada 2019 Urząd Gminy Słopnice oraz Urząd Marszałkowski Województwa Małopolskiego zapraszają mieszkańców na indywidualne konsultacje z tematyki pozyskiwania środków z funduszy europejskich.

WYJAZD DO „KINA SENIORA”

SAMORZĄD WYJAZD DO „KINA SENIORA” Środa, 13 listopada 2019 W czwartek 7 listopada br. uczestnicy projektu „Aktywny i bezpieczny senior” wybrali się do kina „Klaps” na specjalny seans dla seniorów. To najnowszy projekt limanowskiego kina skierowany do najstarszej grupy widzów.

PODSUMOWANIE KONKURSU "ODBLASKOWA SZKOŁA"

EDUKACJA PODSUMOWANIE KONKURSU Środa, 13 listopada 2019 Od początku bieżącego roku szkolnego Zespół Szkoły Podstawowej i Przedszkola im. Jana Pawła II w Słopnicach uczestniczył w konkursie „Odblaskowa Szkoła”. Pora zatem na podsumowanie akcji, której celem jest promowanie inicjatyw związanych z bezpieczeństwem uczniów w ruchu drogowym.

11 LISTOPADA - ŚWIĘTO ODZYSKANIA NIEPODLEGŁOŚCI

KULTURA 11 LISTOPADA - ŚWIĘTO ODZYSKANIA NIEPODLEGŁOŚCI Wtorek, 12 listopada 2019 Święto 11 listopada tradycyjnie już – jak co roku, mieszkańcy Gminy Słopnic, Dobra oraz okoliczni mieszkańcy uczcili na Przełęczy im. Marszałka Edwarda Rydza – Śmigłego w Chyszówkach.

POMNIK OFIAR HITLERYZMU ZOSTAŁ ODNOWIONY

INWESTYCJE POMNIK OFIAR HITLERYZMU ZOSTAŁ ODNOWIONY Środa, 6 listopada 2019 W ubiegłym tygodniu została zakończona renowacja Pomnika poświęconego 32 ofiarom hitleryzmu zamordowanych 17 VII 1944 r., który znajduje się na terenie gminy Słopnice. W lipcu tego roku, przypadała 75 rocznica tych tragicznych wydarzeń.

WIDOCZNI I BEZPIECZNI

EDUKACJA WIDOCZNI I BEZPIECZNI Poniedziałek, 4 listopada 2019 W bieżącym roku szkolnym Szkoła Podstawowa Nr1 w Zespole Placówek Oświatowych w Słopnicach po raz kolejny przystąpiła do konkursu „Odblaskowa Szkoła”. Jest to X edycja Małopolskiego Konkursu, organizowanego przez Komendę Wojewódzką Policji w Krakowie, Kuratorium Oświaty w Krakowie, Małopolską Wojewódzką Radę Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego, Małopolski Urząd Wojewódzki oraz Urząd Marszałkowski Województwa Małopolskiego.

KIERUNEK KARIERA - ZYSKAJ 7 TYSIĘCY ZŁOTYCH NA DOWOLNE SZKOLENIE

SAMORZĄD KIERUNEK KARIERA - ZYSKAJ 7 TYSIĘCY ZŁOTYCH NA DOWOLNE SZKOLENIE Czwartek, 31 października 2019 Wójt Gminy Słopnice zaprasza wszystkich zainteresowanych zdobyciem środków na podniesienie swoich kwalifikacji do udziału w projekcie Kierunek Kariera. Można sfinansować w 85% między innymi kurs prawa jazdy, językowy, zawodowy (wózek widłowy, CNC) i wiele innych. Więcej informacji w treści informacji.

INSCENIZACJA BEZPIECZNIE NA DRODZE

EDUKACJA INSCENIZACJA BEZPIECZNIE NA DRODZE Piątek, 25 października 2019 W dniu 24.10.2019 r. uczniowie klasy IV Szkoły Podstawowej nr 1 w Słopnicach pod kierunkiem Pani Ewy Więcek przedstawili inscenizację pt.: „Bezpieczni na drodze” dla ponad 130 seniorów ze Związku Emerytów i Rencistów Rzeczpospolitej Powiatu Limanowskiego. Przedstawienie to odbyło się w ramach akcji „Odblaskowa Szkoła”.

HARCERZEM BYĆ !!!

EDUKACJA HARCERZEM  BYĆ !!! Piątek, 25 października 2019 19 października 2019r uroczyste przyrzeczenie harcerskie złożyli członkowie drużyny harcerskiej „Druhy Mogielicy” powstałej przy Zespole Placówek Oświatowych w Słopnicach. Przyrzeczenie odbyło się w obecności Komendanta Gorczańskiego Hufca ZHP pwd Grzegorza Jasińskiego, Wójta Gminy Słopnice Pana Adama Sołtysa oraz drużynowych poszczególnych drużyn zuchów i harcerzy powiatu limanowskiego.

PREZENTACJA III TOMU „SŁOPNICE. OCALIĆ OD ZAPOMNIENIA”

SAMORZĄD PREZENTACJA III TOMU „SŁOPNICE. OCALIĆ OD ZAPOMNIENIA” Piątek, 25 października 2019 Podczas wczorajszego jesiennego popołudnia, 24 października br., odbyła się promocja książki „Historia i legendy kapliczek, figur i krzyży przydrożnych Gminy Słopnice” autorstwa Marii Król. Jest to trzecia cześć wydawnictwa „Słopnice. Ocalić od zapomnienia” i jednocześnie druga autorska praca naszej mieszkanki i miłośniczki historii.

SPACER HISTORYCZNY PO SŁOPNICACH

SAMORZĄD SPACER HISTORYCZNY PO SŁOPNICACH Czwartek, 24 października 2019 W minioną niedzielę, tj. 20 października br. odbył się spacer historyczny po Słopnicach. Miłośnicy historii zebrali się punktualnie o godz. 14.30 przed drewnianą świątynią św. Andrzeja Apostoła w Słopnicach.

ODBLASKOWI UCZNIOWIE ZSPiP W KRAKOWIE

EDUKACJA ODBLASKOWI UCZNIOWIE ZSPiP W KRAKOWIE Czwartek, 24 października 2019 W dniu 21 października krakowscy policjanci Wydziału Ruchu Drogowego KMP w Krakowie gościli dzieci z Zespołu Szkoły Podstawowej i Przedszkola w Słopnicach.

UWAGA! INFORMACJE DOTYCZĄCE WYWOZU ŚMIECI!

SAMORZĄD UWAGA! INFORMACJE DOTYCZĄCE WYWOZU ŚMIECI! Piątek, 4 października 2019 Uprzejmie przypomina się, że w miesiącu październiku, w ramach wywozu odpadów komunalnych z Gminy Słopnice, zbierane są również odpady wielkogabarytowe (np. meble, materace, dywany …), zużyty sprzęt i elektroniczny (lodówki, pralki, telewizory, komputery …), opony samochodów osobowych, odpady budowlane poremontowe.

NOWE INSTRUMENTY MUZYCZNE I STROJE REGIONALNE

KULTURA NOWE INSTRUMENTY MUZYCZNE I STROJE REGIONALNE Piątek, 20 września 2019 Gminna Biblioteka Publiczna w Słopnicach zrealizowała projekt pt. "Zakup instrumentów muzycznych i strojów regionalnych ".

GODZINY OTWARCIA IZBY PAMIĘCI 1 PSP AK W SŁOPNICACH

SAMORZĄD GODZINY OTWARCIA IZBY PAMIĘCI 1 PSP AK W SŁOPNICACH Poniedziałek, 9 września 2019 Serdecznie zapraszamy wszystkich miłośników historii do zwiedzania Izby Pamięci 1 Pułku Strzelców Podhalańskich Armii Krajowej w Słopnicach. Przekazujemy do Państwa informacji godziny otwarcia izby.

INFORMACJA DOTYCZĄCA PROGRAMU "CZYSTE POWIETRZE"!

SAMORZĄD INFORMACJA DOTYCZĄCA PROGRAMU Czwartek, 5 września 2019 Uprzejmie informujemy, że na mocy porozumienia podpisanego z Wojewódzkim Funduszem Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Krakowie, istnieje możliwość składania wniosków z programu "Czyste Powietrze" w Urzędzie Gminy Słopnice.

MICHAŁ KOWALCZYK PO ZGRUPOWANIU KADROWICZÓW

SPORT MICHAŁ KOWALCZYK PO ZGRUPOWANIU KADROWICZÓW Wtorek, 6 sierpnia 2019 Michał Kowalczyk Wicemistrz Świata w wyciskaniu leżąc, spędził wakacyjną przerwę rozwijając swoje umiejętności z członkami kadry narodowej w podnoszeniu ciężarów. Zgrupowanie kadrowiczów miało miejsce w Ośrodku Przygotowań Olimpijskich Cetniewo.

RELACJA MŁODZIEŻY Z WYJAZDU DO WATYKANU

EDUKACJA RELACJA MŁODZIEŻY Z WYJAZDU DO WATYKANU Wtorek, 18 czerwca 2019 W dniach 1-6 czerwca 2019 r. uczniowie Wolontariatu Szkolnego „Płomień miłosierdzia” z Zespołu Szkoły Podstawowej i Przedszkola w Słopnicach wyjechali na wycieczkę – pielgrzymkę do Włoch i grobu Ojca Świętego Jana Pawła II. Wycieczka ta była nagrodą główną w ramach małopolskiego projektu „Mieć wyobraźnię miłosierdzia”.

INFORMACJA O PRZYSTĄPIENIU DO SPORZĄDZANIA UPROSZCZONEGO PLANU URZĄDZANIA LASU

SAMORZĄD INFORMACJA O PRZYSTĄPIENIU DO SPORZĄDZANIA UPROSZCZONEGO PLANU URZĄDZANIA LASU Wtorek, 4 czerwca 2019 Powiat limanowski zlecił firmie Taxus UL. Sp. z o.o. z Warszawy realizację zadania pn. „Wykonanie uproszczonych planów urządzenia lasu dla lasów stanowiących własność osób fizycznych i wspólnot gruntowych – położonych w Gminie Jodłownik oraz w Gminie Słopnice”.

ANKIETA DO BAZY INWENTARYZACJI OGRZEWANIA!

SAMORZĄD ANKIETA DO BAZY INWENTARYZACJI OGRZEWANIA! Czwartek, 18 kwietnia 2019 Wójt Gminy Słopnice zwraca się z prośbą do mieszkańców o uzupełnienie ankiety dotyczącej bazy inwentaryzacji ogrzewania budynków w Małopolsce. Aktualizacja wspomnianej bazy inwentaryzacji jest obowiązkiem Gminy, wynikającym z Programu Ochrony Powietrza dla województwa małopolskiego.