WOTUM ZAUFANIA I ABSOLUTORIUM DLA WÓJTA GMINY

SAMORZĄD WOTUM ZAUFANIA I ABSOLUTORIUM DLA WÓJTA GMINY Wtorek, 18 czerwca 2019 Na szóstej sesji Rady Gminy Słopnice, która miała miejsce 14 czerwca br. radni głosowali w sprawie dwóch bardzo istotnych spraw dla organu wykonawczego gminy. Ocenili oni po raz pierwszy całokształt działalności wójta w minionym roku kalendarzowym oraz wykonanie budżetu gminy Słopnice za 2018 rok.

MAKULATURA NA MISJE

SAMORZĄD MAKULATURA NA MISJE Środa, 19 czerwca 2019 Uprzejmie informujemy, że obok budynku szkoły Zespołu Placówek Oświatowych w Słopnicach znajduje się kontener na makulaturę. Środki uzyskane za sprzedaży surowca przeznaczone będą na potrzeby misyjne. Głównym organizatorem akcji są Siostry Wspomożycielki Dusz Czyśćcowych ze Słopnic.

RAPORT O STANIE GMINY ZA 2018 ROK

SAMORZĄD RAPORT O STANIE GMINY ZA 2018 ROK Poniedziałek, 10 czerwca 2019 Na najbliższej sesji Rady Gminy Słopnice odbędzie dyskusja nad raportem o stanie Gminy Słopnice. Przygotowanie i przedstawienie raportu o stanie gminy to nowy obowiązek ciążący na organach wykonawczych jednostek samorządu terytorialnego. W roku 2019 procedura związana z raportem odbędzie się po raz pierwszy.

INFORMACJA O PRZYSTĄPIENIU DO SPORZĄDZANIA UPROSZCZONEGO PLANU URZĄDZANIA LASU

SAMORZĄD INFORMACJA O PRZYSTĄPIENIU DO SPORZĄDZANIA UPROSZCZONEGO PLANU URZĄDZANIA LASU Wtorek, 4 czerwca 2019 Powiat limanowski zlecił firmie Taxus UL. Sp. z o.o. z Warszawy realizację zadania pn. „Wykonanie uproszczonych planów urządzenia lasu dla lasów stanowiących własność osób fizycznych i wspólnot gruntowych – położonych w Gminie Jodłownik oraz w Gminie Słopnice”.

RODZINNA ZABAWA NA DZIEŃ DZIECKA

SAMORZĄD RODZINNA ZABAWA NA DZIEŃ DZIECKA Poniedziałek, 3 czerwca 2019 Barwne występy, teatrzyki, gry i zabawy, pokazy, dmuchawce oraz wiele innych atrakcji towarzyszyły zabawie w czasie tegorocznej edycji gminnego Dnia Dziecka. Na ten czas wszystkie środowiska szkolne, organizacje i samorząd połączyły siły, by najmłodsi mieszkańcy Słopnic czuli się w tym dniu wyjątkowo radośnie. Dobra zabawa to także zasługa rodziców, którzy licznie przybyli i bawili się wspólnie z dziećmi.

ANKIETA DO BAZY INWENTARYZACJI OGRZEWANIA!

SAMORZĄD ANKIETA DO BAZY INWENTARYZACJI OGRZEWANIA! Czwartek, 18 kwietnia 2019 Wójt Gminy Słopnice zwraca się z prośbą do mieszkańców o uzupełnienie ankiety dotyczącej bazy inwentaryzacji ogrzewania budynków w Małopolsce. Aktualizacja wspomnianej bazy inwentaryzacji jest obowiązkiem Gminy, wynikającym z Programu Ochrony Powietrza dla województwa małopolskiego.

E-DOWÓD - JAK Z NIEGO KORZYSTAĆ?

SAMORZĄD E-DOWÓD - JAK Z NIEGO KORZYSTAĆ? Środa, 20 marca 2019 Od marca 2019 r. wydawane są nowe dowody osobiste z warstwą elektroniczną. Są one bezpłatnym narzędziem usprawniającym komunikację obywateli z administracją, służbą zdrowia i podmiotami komercyjnymi.Prezentujemy garść informacji, które pozwolą Państwu lepiej wykorzystać funkcje elektronicznego dowodu osobistego.

NIEODPŁATNA POMOC PRAWNA

SAMORZĄD NIEODPŁATNA POMOC PRAWNA Poniedziałek, 4 marca 2019 W Powiecie Limanowskim, funkcjonuje system darmowej pomocy prawnej, w których porad udzielają radcowie prawni (Limanowa, Kamienica, Laskowa, Jodłownik) oraz adwokaci (Mszana Dolna). Do każdego z nich może przyjść osoba uprawniona, niezależnie od miejsca zamieszkania.

PROJEKT „NOWOSĄDECKI ORANGE ŚWIATŁOWÓD”

SAMORZĄD PROJEKT „NOWOSĄDECKI ORANGE ŚWIATŁOWÓD” Poniedziałek, 4 marca 2019 Orange Polska realizuje na naszym terenie sieć światłowodową, której ważnym elementem jest doprowadzenie sieci do jednostek oświatowych i zapewnienie im dostępu do szerokopasmowego internetu. Projekt obejmuje zasięgiem gminę Słopnice - łącznie 533 gospodarstwa domowe oraz wszystkie szkoły.