PIKNIK RODZINNY 2019 ROK

SAMORZĄD PIKNIK RODZINNY 2019 ROK Piątek, 24 maja 2019 Gmina Słopnice serdecznie zaprasza wszystkie dzieci wraz z rodzicami na Piknik Rodzinny, który odbędzie się w dnu 2 czerwca tj. niedziela. Start o godz. 14.00 na placu obok Zespołu Placówek Oświatowych w Słopnicach.

DZIEŃ STRAŻAKA I POŚWIĘCENIE NOWEGO SAMOCHODU DLA OSP SŁOPNICE GÓRNE

SAMORZĄD DZIEŃ STRAŻAKA I POŚWIĘCENIE NOWEGO SAMOCHODU DLA OSP SŁOPNICE GÓRNE Wtorek, 14 maja 2019 W ostatnią niedzielę (tj. 12 maja br.) strażacy z gminy Słopnice obchodzili swoje patronalne święto, wspomnienie męczeńskiej śmierci św. Floriana - patrona ludzi mających do czynienia z ogniem, m.in. strażaków. Oprócz obchodów Dnia Strażaka odbyło się również uroczyste przekazanie wozu strażackiego dla OSP w Słopnicach Górnych. Organizatorem wydarzenia była Gmina Słopnice oraz Ochotnicza Straż Pożarna w Słopnicach Górnych.

JUBILEUSZ 90-LECIA ZAŁOŻENIA STRAŻY POŻARNICZEJ W CHLEBNICACH

SAMORZĄD JUBILEUSZ 90-LECIA ZAŁOŻENIA STRAŻY POŻARNICZEJ W CHLEBNICACH Poniedziałek, 13 maja 2019 Dobrovoľný hasičský zbor Chlebnice czyli Ochotnicza Straż Pożarna w Chlebnicach na Słowacji obchodziła w tym roku 90-lecie swojego powstania. W obchodach z tej okazji uczestniczyli także druhowie ze Słopnic, którzy udali się do Chlebnic 4 maja br.

ANKIETA DO BAZY INWENTARYZACJI OGRZEWANIA!

SAMORZĄD ANKIETA DO BAZY INWENTARYZACJI OGRZEWANIA! Czwartek, 18 kwietnia 2019 Wójt Gminy Słopnice zwraca się z prośbą do mieszkańców o uzupełnienie ankiety dotyczącej bazy inwentaryzacji ogrzewania budynków w Małopolsce. Aktualizacja wspomnianej bazy inwentaryzacji jest obowiązkiem Gminy, wynikającym z Programu Ochrony Powietrza dla województwa małopolskiego.

E-DOWÓD - JAK Z NIEGO KORZYSTAĆ?

SAMORZĄD E-DOWÓD - JAK Z NIEGO KORZYSTAĆ? Środa, 20 marca 2019 Od marca 2019 r. wydawane są nowe dowody osobiste z warstwą elektroniczną. Są one bezpłatnym narzędziem usprawniającym komunikację obywateli z administracją, służbą zdrowia i podmiotami komercyjnymi.Prezentujemy garść informacji, które pozwolą Państwu lepiej wykorzystać funkcje elektronicznego dowodu osobistego.

NIEODPŁATNA POMOC PRAWNA

SAMORZĄD NIEODPŁATNA POMOC PRAWNA Poniedziałek, 4 marca 2019 W Powiecie Limanowskim, funkcjonuje system darmowej pomocy prawnej, w których porad udzielają radcowie prawni (Limanowa, Kamienica, Laskowa, Jodłownik) oraz adwokaci (Mszana Dolna). Do każdego z nich może przyjść osoba uprawniona, niezależnie od miejsca zamieszkania.

PROJEKT „NOWOSĄDECKI ORANGE ŚWIATŁOWÓD”

SAMORZĄD PROJEKT „NOWOSĄDECKI ORANGE ŚWIATŁOWÓD” Poniedziałek, 4 marca 2019 Orange Polska realizuje na naszym terenie sieć światłowodową, której ważnym elementem jest doprowadzenie sieci do jednostek oświatowych i zapewnienie im dostępu do szerokopasmowego internetu. Projekt obejmuje zasięgiem gminę Słopnice - łącznie 533 gospodarstwa domowe oraz wszystkie szkoły.

GALERIA