DOTACJA PROGRAMU OGRANICZENIA NISKIEJ EMISJI

SAMORZĄD DOTACJA PROGRAMU OGRANICZENIA NISKIEJ EMISJI Środa, 19 września 2018 Wczoraj , 18 września 2018 r. w siedzibie Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Krakowie, została podpisana umowa o dofinansowanie zadania „Wymiana nieekologicznych źródeł ciepła w indywidualnych budynkach mieszkalnych w Gminie Słopnice”.

WYJAZD STUDYJNY ROLNIKÓW

SAMORZĄD WYJAZD STUDYJNY ROLNIKÓW Poniedziałek, 17 września 2018 Dziewiętnastoosobowa delegacja złożona z rolników i członkiń Koła Gospodyń Wiejskich ze Słopnic udała się 5 września br. na wyjazd szkoleniowy i integracyjny. Punktem docelowym był pobyt w Muszynie i Tyliczu.

POSTĘPY PRAC BUDOWY GMINNEJ SIECI KANALIZACYJNEJ

SAMORZĄD POSTĘPY PRAC BUDOWY GMINNEJ SIECI KANALIZACYJNEJ Środa, 12 września 2018 Dobre warunki pogodowe sprzyjają postępowi prac zleconych przez gminę Słopnice w zakresie budowy sieci kanalizacyjnej, w kolejnej części Słopnic. Czwarty etap prac zakłada budowę ponad 15 km nowej sieci. Z uwagi na szeroki zakres planowanych prac i zróżnicowanie terenu po którym zaplanowano przebieg kolektora, zadanie podzielono na dwie części.

NOWY PLAC ZABAW JUŻ OTWARTY

SAMORZĄD NOWY PLAC ZABAW JUŻ OTWARTY Poniedziałek, 30 lipca 2018 Gmina Słopnice wzbogaciła się o nowy obiekt rekreacyjny, który został ulokowany przy Szkole Podstawowej Nr 3 w Słopnicach, w sołectwie Granice. Inwestycja została już zakończona oraz udostępniona dla dzieci, które mogą korzystać z nowo powstałego placu zabaw także przez kolejne dni wakacji.

WAKACJE ROZPOCZĘTE

SAMORZĄD WAKACJE ROZPOCZĘTE Czwartek, 5 lipca 2018 Dla przeszło 150 dzieci wakacje w Gminnej Bibliotece Publicznej w Słopnicach rozpoczęły się od długo wyczekiwanej wycieczki do największego parku rozrywki w Polsce – Energylandii w Zatorze.

RUSZA "AKTYWNY I BEZPIECZNY SENIOR 2018"

SAMORZĄD RUSZA Piątek, 20 kwietnia 2018 Już w najbliższy poniedziałek, 23 kwietnia br. rozpocznie się rekrutacja do projektu socjalnego "Aktywny i bezpieczny Senior", którą przeprowadzi Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Słopnicach. Projekt skierowany jest do osób, które ukończyły 60 rok życia i chcą aktywnie spędzać czas wolny oraz rozwijać swoje zainteresowania.