15 LAT WSPÓŁPRACY Z CHLEBNICAMI

SAMORZĄD 15 LAT WSPÓŁPRACY Z CHLEBNICAMI Środa, 18 października 2017 Dokładnie 22 października br. upływa 15 lat od zawarcia umowy partnerskiej pomiędzy gminą Słopnice i słowackimi Chlebnicami. Z okazji przypadającego w tym roku jubileuszu i na zaproszenie władz Chlebnic, kilkuosobowa delegacja gminy Słopnice przebywała z wizytą na Słowacji.

REMONT GMINNEJ SIECI DROGOWEJ

SAMORZĄD REMONT GMINNEJ SIECI DROGOWEJ Piątek, 6 października 2017 Dwie drogi gminne stanowiące ważne łączniki komunikacyjne w gminnej sieci drogowej gminy Słopnice przeszły gruntowny remont. Odcinki drogowe Pogorzelisko-Podwesoła i Folwark Górny mają nową nawierzchnię. Został wyremontowany również most w ciągu drogi Folwark.

ĆWICZENIA STRAŻACKIE NA WYJEŹDZIE

SAMORZĄD ĆWICZENIA STRAŻACKIE NA WYJEŹDZIE Czwartek, 5 października 2017 Drużyny Ochotniczych Straży Pożarnych ze Słopnic przebywały w ostatnich dniach września, z wizytą w miejscowości Chlebnice na Słowacji. Wyjazd związany był z zaproszeniem partnerskiej Ochotniczej Straży Pożarnej na wspólne ćwiczenia pożarnicze.

INFORMACJA O GRANTACH NA PRZYSZŁY ROK

SAMORZĄD INFORMACJA O GRANTACH NA PRZYSZŁY ROK Środa, 4 października 2017 Zapraszamy wszystkich zainteresowanych do zapoznania się z informacją o projektach grantowych, które będą realizowane w przyszłym roku przez Stowarzyszenie Lokalna Grupa Działania "Przyjazna Ziemia Limanowska".

W PAŹDZIERNIKU WYWÓZ ŚMIECI WIELKOGABARYTOWYCH

SAMORZĄD W PAŹDZIERNIKU WYWÓZ ŚMIECI WIELKOGABARYTOWYCH Poniedziałek, 2 października 2017 Uprzejmie przypominamy, że w październiku, w ramach wywozu odpadów komunalnych z gminy Słopnice, zbierane będę również odpady wielkogabarytowe i elektrośmieci. Wywóz odbywał się będzie w dni odbioru odpadów ogólnych.

DECYZJE DO ODBIORU

SAMORZĄD DECYZJE DO ODBIORU Środa, 27 września 2017 Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Słopnicach uprzejmie informuje, że decyzje ws. zasiłku rodzinnego oraz świadczenia 500+ na nowy okres zasiłkowy są już do odbioru. Dokumenty można odebrać w pok. 16 ( na parterze). Informacja dotyczy wniosków złożonych w sierpniu, bez gospodarstwa rolnego.

HARCERZE ODKRYLI HISTORIĘ „NIEZNANEGO ŻOŁNIERZA”

SAMORZĄD HARCERZE ODKRYLI HISTORIĘ „NIEZNANEGO ŻOŁNIERZA” Niedziela, 17 września 2017 Co mają wspólnego Słopnice z miastem Rydułtowy na Śląsku? Okazuje się, że łączy nas znacznie więcej niż przypuszczamy. Mogliśmy się o tym przekonać goszcząc w Słopnicach, w dniach 15-17 września br., członków Stowarzyszenia Ruchu Harcerskiego „Czuwaj” z Rydułtów. To właśnie za sprawą tej wizyty zostały odkryte na nowo karty historii naszej miejscowości.