OBCHODY 11 LISTOPADA NA CHYSZÓWKACH

SAMORZĄD OBCHODY 11 LISTOPADA NA CHYSZÓWKACH Wtorek, 13 listopada 2018 Przełęcz im. Marszałka Edwarda Rydza – Śmigłego w Chyszówkach, w tym roku stała się miejscem wyjątkowym. To właśnie tutaj, w dniu 11 listopada br. zebrali się mieszkańcy gminy Słopnice i Dobra by uczcić 100 – lecie Odzyskania przez Polskę Niepodległości.

ŚWIĘTOWANIE 100 – LECIA NIEPODLEGŁOŚCI ROZPOCZĘTE

SAMORZĄD ŚWIĘTOWANIE 100 – LECIA NIEPODLEGŁOŚCI ROZPOCZĘTE Piątek, 9 listopada 2018 Radosne i podniosłe obchody 100 rocznicy Odzyskania Niepodległości w gminie Słopnice zostały zainaugurowane. W czwartek 8 listopada br. odbyły się pierwsze rocznicowe uroczystości w wykonaniu przedszkolaków i uczniów naszych szkół.

OTWARTE STREFY AKTYWNOŚCI

SAMORZĄD OTWARTE STREFY AKTYWNOŚCI Środa, 7 listopada 2018 Słoneczna jesienna pogoda sprzyja korzystaniu z Otwartych Stref Aktywności, które zostały wykonane w ramach tegorocznych inwestycji na terenie Gminy Słopnice. Place zabaw wraz z miejscem do aktywności na świeżym powietrzu powstały w dwóch miejscach.

TERMIN I SESJI RADY GMINY SŁOPNICE

SAMORZĄD TERMIN I SESJI RADY GMINY SŁOPNICE Środa, 7 listopada 2018 Podajemy do publicznej wiadomości Postanowienie Komisarza Wyborczego w Nowym Sączu II z dnia 4 listopada 2018 r. w sprawie zwołania I sesji Rady Gminy Słopnice. Posiedzenie odbędzie się 22 listopada 2018 r. o godz. 10.00.

RADA ODEBRAŁA INWESTYCJE

SAMORZĄD RADA ODEBRAŁA INWESTYCJE Poniedziałek, 29 października 2018 W minioną sobotę, 27 października br. radni odbyli wspólne posiedzenie Komisji Rady Gminy Słopnice. Ostatnie w tej kadencji spotkanie przeznaczono na wyjazd w teren i wizytację inwestycji zrealizowanych na terenie gminy w bieżącym roku. Tradycyjnie przegląd obejmował inwestycje drogowe, szkolne, wodociągowe, kanalizacyjne, miejsca rekreacji i pozostałe.

WYNIKI WYBORÓW DO RADY GMINY I WYBORÓW WÓJTA

SAMORZĄD WYNIKI WYBORÓW DO RADY GMINY I WYBORÓW WÓJTA Poniedziałek, 22 października 2018 Gminna Komisja Wyborcza w Słopnicach na posiedzeniu w dniu 22 października br. sporządziła protokół z wyborów do Rady Gminy Słopnice i protokół wyniku głosowania oraz wyników wyborów Wójta Gminy Słopnice. Prezentujemy oficjalne wyniki głosowania i skład rady w kadencji 2018-2023.

WAKACJE ROZPOCZĘTE

SAMORZĄD WAKACJE ROZPOCZĘTE Czwartek, 5 lipca 2018 Dla przeszło 150 dzieci wakacje w Gminnej Bibliotece Publicznej w Słopnicach rozpoczęły się od długo wyczekiwanej wycieczki do największego parku rozrywki w Polsce – Energylandii w Zatorze.

RUSZA "AKTYWNY I BEZPIECZNY SENIOR 2018"

SAMORZĄD RUSZA Piątek, 20 kwietnia 2018 Już w najbliższy poniedziałek, 23 kwietnia br. rozpocznie się rekrutacja do projektu socjalnego "Aktywny i bezpieczny Senior", którą przeprowadzi Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Słopnicach. Projekt skierowany jest do osób, które ukończyły 60 rok życia i chcą aktywnie spędzać czas wolny oraz rozwijać swoje zainteresowania.