ZAPRASZAMY NA MŁODZIEŻOWY PIKNIK SPORTOWO-TANECZNY FEEL THE MUSIC

SAMORZĄD ZAPRASZAMY NA MŁODZIEŻOWY PIKNIK  SPORTOWO-TANECZNY FEEL THE MUSIC Środa, 3 lipca 2019 Gmina Słopnice wspólnie ze Stowarzyszeniem Ludzi Młodych i Kreatywnych "Old Foolz Crew" w Słopnicach zapraszają na sportowo-taneczną letnią imprezę FEEL THE MUSIC. W programie prezentacja organizacji sportowych i stowarzyszeń z gminy Słopnice, pokazy tańca breakdance, duetu perkusyjnego, impreza taneczna oraz inne atrakcje.

LETNI DZIEŃ SENIORÓW NAD JEZIOREM

SAMORZĄD LETNI DZIEŃ SENIORÓW NAD JEZIOREM Piątek, 19 lipca 2019 18 lipca 2019 r. grupa 42 seniorów z gminy Słopnice wybrała się nad Jezioro Rożnowskie. Wyjazd miał charakter rekreacyjny i tym razem nie mieliśmy przewidzianych długich tras do przejścia.

REKONSTRUKCJA HISTORYCZNA W 75 ROCZNICĘ ZRZUTÓW ALIANCKICH NA DZIELCU

SAMORZĄD REKONSTRUKCJA HISTORYCZNA W 75 ROCZNICĘ ZRZUTÓW ALIANCKICH NA DZIELCU Wtorek, 16 lipca 2019 Ciemne chmury i nocne burze nie odstraszyły uczestników inscenizacji historycznej zrzutów alianckich dla Armii Krajowej, które odbyły się w niedzielę 14 lipca na Dzielcu w Słopnicach. Po raz kolejny uczciliśmy rocznicę, w tym roku siedemdziesiątą piątą, udanego zrzutu, który odbył się na lądowisku „Sójka 401” w nocy z 9 na 10 lipca 1944 r.

„I TY BUDUJESZ KOŚCIÓŁ” PO RAZ CZTERNASTY W SŁOPNICACH

SAMORZĄD „I TY BUDUJESZ KOŚCIÓŁ” PO RAZ CZTERNASTY W SŁOPNICACH Poniedziałek, 8 lipca 2019 W niedzielę 7 lipca br., po raz czternasty w Słopnicach odbył się festyn parafialny, któremu podobnie jak w latach ubiegłych towarzyszyło hasło „I Ty Budujesz Kościół”. Celem tegorocznego pikniku było podziękowanie za wsparcie i ofiarność wszystkich, którzy w jakikolwiek sposób przyczynili się do wybudowania i wyposażenia świątyni pw. Jana Pawła II w Słopnicach, jak również wspólna rodzinna zabawa.

CENTRUM NABIERA NOWYCH KSZTAŁTÓW

SAMORZĄD CENTRUM NABIERA NOWYCH KSZTAŁTÓW Środa, 3 lipca 2019 Nowe miejsce rekreacji i sportu w centrum Słopnic z dnia na dzień nabiera nowych kształtów. Dobiega końca montaż małej infrastruktury z elementów drewnianych, urządzanie skwerów z roślinami oraz prace brukarskie. Inwestycja realizowana przez samorząd gminy ma być gotowa do końca lipca, ale już wywołuje spore zainteresowanie.

RAPORT O STANIE GMINY ZA 2018 ROK

SAMORZĄD RAPORT O STANIE GMINY ZA 2018 ROK Poniedziałek, 10 czerwca 2019 Na najbliższej sesji Rady Gminy Słopnice odbędzie dyskusja nad raportem o stanie Gminy Słopnice. Przygotowanie i przedstawienie raportu o stanie gminy to nowy obowiązek ciążący na organach wykonawczych jednostek samorządu terytorialnego. W roku 2019 procedura związana z raportem odbędzie się po raz pierwszy.

INFORMACJA O PRZYSTĄPIENIU DO SPORZĄDZANIA UPROSZCZONEGO PLANU URZĄDZANIA LASU

SAMORZĄD INFORMACJA O PRZYSTĄPIENIU DO SPORZĄDZANIA UPROSZCZONEGO PLANU URZĄDZANIA LASU Wtorek, 4 czerwca 2019 Powiat limanowski zlecił firmie Taxus UL. Sp. z o.o. z Warszawy realizację zadania pn. „Wykonanie uproszczonych planów urządzenia lasu dla lasów stanowiących własność osób fizycznych i wspólnot gruntowych – położonych w Gminie Jodłownik oraz w Gminie Słopnice”.

ANKIETA DO BAZY INWENTARYZACJI OGRZEWANIA!

SAMORZĄD ANKIETA DO BAZY INWENTARYZACJI OGRZEWANIA! Czwartek, 18 kwietnia 2019 Wójt Gminy Słopnice zwraca się z prośbą do mieszkańców o uzupełnienie ankiety dotyczącej bazy inwentaryzacji ogrzewania budynków w Małopolsce. Aktualizacja wspomnianej bazy inwentaryzacji jest obowiązkiem Gminy, wynikającym z Programu Ochrony Powietrza dla województwa małopolskiego.

E-DOWÓD - JAK Z NIEGO KORZYSTAĆ?

SAMORZĄD E-DOWÓD - JAK Z NIEGO KORZYSTAĆ? Środa, 20 marca 2019 Od marca 2019 r. wydawane są nowe dowody osobiste z warstwą elektroniczną. Są one bezpłatnym narzędziem usprawniającym komunikację obywateli z administracją, służbą zdrowia i podmiotami komercyjnymi.Prezentujemy garść informacji, które pozwolą Państwu lepiej wykorzystać funkcje elektronicznego dowodu osobistego.

NIEODPŁATNA POMOC PRAWNA

SAMORZĄD NIEODPŁATNA POMOC PRAWNA Poniedziałek, 4 marca 2019 W Powiecie Limanowskim, funkcjonuje system darmowej pomocy prawnej, w których porad udzielają radcowie prawni (Limanowa, Kamienica, Laskowa, Jodłownik) oraz adwokaci (Mszana Dolna). Do każdego z nich może przyjść osoba uprawniona, niezależnie od miejsca zamieszkania.

PROJEKT „NOWOSĄDECKI ORANGE ŚWIATŁOWÓD”

SAMORZĄD PROJEKT „NOWOSĄDECKI ORANGE ŚWIATŁOWÓD” Poniedziałek, 4 marca 2019 Orange Polska realizuje na naszym terenie sieć światłowodową, której ważnym elementem jest doprowadzenie sieci do jednostek oświatowych i zapewnienie im dostępu do szerokopasmowego internetu. Projekt obejmuje zasięgiem gminę Słopnice - łącznie 533 gospodarstwa domowe oraz wszystkie szkoły.