MARATON PIESZY KIERAT WYSTARTUJE ZE SŁOPNIC - RUSZAJĄ ZAPISY

Już za dwa dni, a właściwie za kilkanaście godzin, bo 1 marca, ruszają zapisy na XV Międzynarodowy Ekstremalny Maraton Pieszy Kierat 2018, który odbędzie się w dniach 25-27 maja br. Po raz drugi w historii tej imprezy, zawodnicy maratonu wystartują ze Słopnic. W tym roku dystans 100 km nieprzerwanego marszu po górach będzie prowadził po terenie dwóch Beskidów. Zachęcamy do zapoznania się z regulaminem imprezy i startu w zawodach!

Przypomnijmy - Maraton Kierat przeznaczony jest dla miłośników marszobiegów oraz amatorów turystyki pieszej o bardzo wysokim przygotowaniu kondycyjnym, wysokiej odporności psychicznej i umiejętności orientacji w terenie. Długość tegorocznej trasy Kieratu liczy 100 km i przebiega przez malownicze tereny Beskidu Wyspowego i Beskidu Makowskiego. Suma podejść to ok. 4000 m z 14 punktami kontrolnymi, które zawodnicy zdobywają przemierzając „na orientację”. Na pokonanie trasy uczestnicy mają 30 godzin. Strat i meta maratonu mieści się w Słopnicach, a biuro zawodów znajduje się w tym samym miejscu, ale o zmienionej nazwie - Zespole Placówek Oświatowych w Słopnicach (dotychczas Gimnazjum w Słopnicach).

- Trasa maratonu przebiegać będzie częściowo przez tereny znane już niektórym uczestnikom poprzednich edycji Kieratu, ale nie zabraknie też gór, które dotychczas znajdowały się poza zasięgiem naszej imprezy – informuje Andrzej Sochoń budowniczy trasy i sędzia główny zawodów.

-  Znamionowa suma przewyższeń na całej trasie jest nieznacznie większa, niż na minionej edycji, ale nie należy się tym faktem przerażać. Choć na trasie nie brakuje odcinków trudnych nawigacyjnie, możliwe błędy nie powinny skutkować dodatkowymi podejściami, jak to miało miejsce w Gorcach  – czytamy w komunikacie umieszczonym na oficjalnej stronie imprezy.

Podstawowe parametry maratonu KIERAT 2018:
Teren: Beskid Wyspowy, Beskid Makowski;
Start/meta: Słopnice (pow. limanowski);
Dystans: 100 km;
Suma podejść: 4000 m;
Liczba punktów kontrolnych: 14;
Czas: 30 godzin (non-stop, dzień i noc);
Termin: 25-27 maja 2018 r.

Jeśli chcesz przekonać się, na czym polega nocne napieranie z mapą po Beskidzie Wyspowym i Makowskim, jak szybko można pokonać ponad 100 kilometrów i prawie 4000 metrów przewyższenia biegnąc przez pola i zarośla, pokonując wąwozy i rzeki, to nie ma na co czekać. Zgłoś się i wystartuj w XV Międzynarodowy Ekstremalnym Maratonie Pieszym KIERAT 2018.

 

Wszystkie szczegóły imprezy i formularze zgłoszeniowe znajdują się na oficjalnej stronie zawodów www.maratonkierat.pl.
W imieniu Organizatorów i własnym serdecznie zapraszamy!