WAKACYJNY CZAS

Pomału wakacje dobiegają końca. W tym roku w bibliotece publicznej wakacje były czasem spędzonym efektywnie, pełnym atrakcji i przygód. Przez całe wakacje biblioteka starała się zapewnić czas swoim czytelnikom i dzieciom organizując liczne wycieczki i różnorodne zajęcia.

Rozpoczęliśmy wyjazdem do Parku Rozrywki Energylandia w Zatorze. Tam dzieci mogły skorzy stać z każdej atrakcji i szaleństwom nie było końca.

Przez cały lipiec spotykaliśmy się w każdy wtorek i czwartek. Czas upływał między innymi na warsztatach plastycznych, podczas których malowaliśmy i robiliśmy z balonów i mąki ziemniaczanej pamiątkowe gniotki. Dzieci mogły na chwilę poczuć się ekologami i miały okazję zasadzić swoje drzewko. Były zabawy sportowe nagradzane pucharami i medalami. Rekord popularności bił bieg z przeszkodami. Uczestnicy warsztatów mogli wyjechać na basen w Limanowej, wyruszyć w plener, by móc rozpalić ognisko i upiec kiełbaskę. Czas ten połączony był z zabawą i śpiewem.

Podczas warsztatów kulinarnych mali kucharze przyrządzali pod okiem pracowników biblioteki smaczne i kolorowe sałatki i koktajle. Był również czas na pyszną pizzę!

Ciekawym doświadczeniem była wycieczka do Izby Pamięci w Słopnicach Górnych, gdzie dzięki gościnności Pana Sławomira Szubryta - prezesa Stowarzyszenia 1 Pułku Strzelców Podhalańskich AK w Słopnicach, dzieci uczestniczyły w pięknej lekcji historii.

Biblioteka zorganizowała również dwie wycieczki: w lipcu pojechaliśmy do Krakowa, gdzie spędziliśmy niesamowicie interesujący czas w Ogrodzie Doświadczeń. Popołudniem odbył się rejs statkiem po Wiśle.

W sierpniu na zakończenie akcji „Wakacje w bibliotece” wyruszyliśmy do Krynicy. Była to jednak nietypowa wyprawa bowiem dzieci mogły podróżować pociągiem. Dla niektórych była to pierwsza przejażdżka takim rodzajem transportu. Po przybyciu do Krynicy wyjechaliśmy kolejką gondolową na Jaworzynę Krynicką.

„Wakacje w Bibliotece” były czasem, który upłynął dzieciom na niespotykanych atrakcjach oraz zwiedzaniu ciekawych miejsc. Teraz pełni wrażeń i pozytywnych emocji możemy rozpocząć nowy rok szkolny. Dziękujemy wszystkim dzieciom, opiekunom za mile spędzone chwile!!

 

ZAPRASZAMY ZA ROK !!!

GALERIA