DZIEŃ SENIORA

Tradycją stało się już, że Seniorzy z terenu Gminy Słopnice świętują wspólnie Nowy Rok. Tak było również tym razem, kiedy to 23 stycznia ponad sto osób odpowiedziało na zaproszenie Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej oraz Wójta Gminy Słopnice.

Wśród przybyłych pojawiły się osoby starsze i samotne, emeryci oraz renciści. Gości powitał Kierownik Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej Edward Sroka oraz Wójt Gminy Słopnice Adam Sołtys. Noworoczne życzenia dla obecnych złożyli również proboszczowie miejscowych parafii ks. Jan Gniewek oraz ks. Stanisław Kumiega. W uroczystym spotkaniu uczestniczyli także dyrektor ZSPiP – Marek Mrózek, Przewodniczący Rady Gminy- Józef Bednarczyk, Skarbnik Gminy- Jan Więcek oraz Sekretarz Gminy- Anna Strug.

 

Nieodłącznym elementem święta Seniorów są przedstawienia artystyczne. W tym roku o oprawę wydarzenia zadbały dzieci i młodzież z Zespołu Szkoły Podstawowej i Przedszkola w Słopnicach Górnych wraz z opiekunami. Po spektaklu, który wywołał mnóstwo emocji wśród zgromadzonych, przyszedł czas na obiad, wspólne śpiewanie kolęd i wspomnienia minionego roku.

 

Zachęcamy do obejrzenia relacji ze spotkania (autor ks. S. Kumiega).

Dziękujemy serdecznie naszym Seniorom za obecność! Bardzo cieszy fakt, że z roku na rok jest Nas coraz więcej. Pamiętajmy, że to jedna z nielicznych okazji, aby w tak dużym gronie spotkać się z przyjaciółmi z dawnych lat. Dlatego już dziś, zachęcamy do udziału w kolejnych wydarzeniach!

GALERIA