FERIE I PO FERIACH!

Gminna Biblioteka Publiczna w Słopnicach czas ferii zimowych zalicza do udanych. W swojej ofercie miała wycieczki jednodniowe i warsztaty kulinarne oraz teatralne. Zapraszamy na podsumowanie wspólnie spędzonego czasu.

Już z początkiem pierwszego tygodnia zorganizowany został wyjazd do Parku Trampolin w Krakowie GoJump poprzedzony seansem w Cinema City. Podczas tej wycieczki starsze dzieci mogły nie tylko zobaczyć w kinie przygody Doktora Dolittle ale także aktywnie i sportowo spędzić popołudnie na ulubionych zajęciach w GoJump.
Dla dzieci, które uwielbiają spędzać czas w kuchni, próbując swoich sił jako masterchef, przeprowadzone zostały warsztaty kulinarne. Tutaj mieliśmy okazje robić zakąski, koreczki i piec gofry, które zdobione owocami i bitą śmietaną były znakomitym deserem na zakończenie zajęć.
Biblioteka nie zapomniała o tych najmłodszych czytelnikach i dla nich zorganizowany został wyjazd na seans „Tajni i fajni”, który rozbawił nas do łez. Popołudnie zaś spędziliśmy w GoKids, gdzie zabawom nie było końca.  Zmęczeni ale bardzo zadowoleni wróciliśmy szczęśliwie do swoich domów.
Bardzo ciekawym doświadczeniem były w drugim tygodniu ferii warsztaty teatralne połączone ze spektaklem pt. „Królowa lodu” w Tatrze Nowy w Nowym Sączu. Pod okiem aktorki Violetty Romul-Pomietło dzieci miały okazję zmierzyć się z rolą, odgrywając postacie ze spektaklu. Otrzymywały wskazówki dotyczące mimiki, tonacji głosu, spojrzenia. Było to zadanie wymagające zaangażowania i skupienia, niemniej jednak dzieci podołały temu i były bardzo zadowolone z końcowego efektu.


Ferie mają to do siebie, że bardzo szybko mijają. Dziękujemy wszystkim dzieciom i rodzicom, że zechciały przyłączyć się do oferty przygotowanej przez bibliotekę publiczą i spędzić z nami ten wolny czas.

 

GALERIA