ZAPROSZENIE NA PROMOCJĘ KSIĄŻKI

SAMORZĄD ZAPROSZENIE NA PROMOCJĘ KSIĄŻKI Piątek, 18 października 2019 Autorka Maria Król oraz Wójt Gminy Słopnice Adam Sołtys mają zaszczyt zaprosić mieszkańców Słopnic na promocję książki "Słopnice.Ocalić od zapomnienia Tom III. Historia i legendy kapliczek, figur i krzyży przydrożnych Gminy Słopnice", która będzie mała miejsce 24 października 2019 r. o godz. 16.00 w Zespole Placówek Oświatowych w Słopnicach.

RADA GMINY SŁOPNICE PRZEGLĄDAŁA INWESTYCJE

SAMORZĄD RADA GMINY SŁOPNICE PRZEGLĄDAŁA INWESTYCJE Poniedziałek, 14 października 2019 W dniu 12 października br. Radni Gminy Słopnice spotkali się na wspólnym posiedzeniu Komisji Rady Gminy Słopnice. Głównym celem posiedzenia była wizytacja stanu inwestycji realizowanych przez gminę Słopnice w 2019 roku.

50 LAT MINĘŁO, JAK JEDEN DZIEŃ

SAMORZĄD 50 LAT MINĘŁO, JAK JEDEN DZIEŃ Środa, 16 października 2019 W miniony poniedziałek, 14 października br. w auli Szkoły Muzycznej im. Grażyny Bacewicz w Limanowej odbył się koncert, z okazji jubileuszu 50-lecia Szkoły.

DZIEŃ EDUKACJI NARODOWEJ - ŻYCZENIA

EDUKACJA DZIEŃ EDUKACJI NARODOWEJ - ŻYCZENIA Poniedziałek, 14 października 2019 W dniu 11 października br. grono nauczycieli, pracowników administracji i obsługi szkół gminy Słopnice uroczyście obchodziło Dzień Edukacji Narodowej, bliżej znane nam pod nazwą Dnia Nauczyciela. Okolicznościowe spotkania odbyły się w każdej ze szkół.

WYBORY DO SEJMU I SENATU RP 2019

SAMORZĄD WYBORY DO SEJMU I SENATU RP 2019 Poniedziałek, 14 października 2019 Wybory do Sejmu i Senatu już za nami! Zapraszamy do zapoznania się z wynikami głosowania na terenie gminy Słopnice. Na początek podajemy frekwencję wyborczą, która w gminie Słopnice wyniosła 62,52 %.

ODBLASKOWA SZKOŁA "TRÓJKA"

EDUKACJA ODBLASKOWA SZKOŁA Piątek, 11 października 2019 Szkoła Podstawowa Nr 3 w Słopnicach po raz drugi bierze udział w konkursie „Odblaskowa Szkoła”. W ramach programu na terenie szkoły jak i poza nią przeprowadzono szereg akcji mających na celu edukację dzieci oraz dorosłych w zakresie bezpieczeństwa w ruchu drogowym.

UWAGA! INFORMACJE DOTYCZĄCE WYWOZU ŚMIECI!

SAMORZĄD UWAGA! INFORMACJE DOTYCZĄCE WYWOZU ŚMIECI! Piątek, 4 października 2019 Uprzejmie przypomina się, że w miesiącu październiku, w ramach wywozu odpadów komunalnych z Gminy Słopnice, zbierane są również odpady wielkogabarytowe (np. meble, materace, dywany …), zużyty sprzęt i elektroniczny (lodówki, pralki, telewizory, komputery …), opony samochodów osobowych, odpady budowlane poremontowe.

ZAPROSZENIE NA ŚWIĘTO NIEPODLEGŁOŚCI

SAMORZĄD ZAPROSZENIE NA ŚWIĘTO NIEPODLEGŁOŚCI Piątek, 4 października 2019 Gmina Słopnice, Gmina Dobra, Gminny Ośrodek Kultury w Dobrej i Parafia M.B.N.P. w Jurkowie serdecznie zapraszają na uroczystość religijno - patriotyczną z okazji Rocznicy Odzyskania Niepodległości, która odbędzie się 11 listopada 2019 r. na Przełęczy Rydza – Śmigłego w Chyszówkach.

WÓJT ODEBRAŁ PROMESĘ

SAMORZĄD WÓJT ODEBRAŁ PROMESĘ Wtorek, 1 października 2019 W dniu 25 września br. Wójt Gminy otrzymał czek na dofinansowanie z Funduszu Dróg Samorządowych dwóch dróg gminnych w Słopnicach.

MASZEROWALI SZLAKIEM LEGIONÓW

EDUKACJA MASZEROWALI SZLAKIEM LEGIONÓW Wtorek, 1 października 2019 Blisko sto osób wzięło udział w dwudniowym XXVI Rajdzie Górskim „Szlakiem Walk Legionów Polskich Na Ziemi Limanowskiej„.