ŻYCZENIA WIELKANOCNE

SAMORZĄD ŻYCZENIA WIELKANOCNE Wtorek, 16 kwietnia 2019 W uroczystym nastroju Świąt Zmartwychwstania Pańskiego chcemy przekazać wszystkim mieszkańcom Gminy Słopnice najlepsze życzenia świąteczne.

UWAGA! ZMIANA TERMINU WYWOZU ODPADÓW!

SAMORZĄD UWAGA! ZMIANA TERMINU WYWOZU ODPADÓW! Środa, 20 marca 2019 Zmiana w terminie wywozu odpadów wielkogabarytowych – dla SŁOPNIC GÓRNYCH, PODMOGIELICY i rejonu przyległego do drogi MIŁKOWSKIE

KLUB GRAVITY REVOLT ROZPOCZĄŁ SEZON

SPORT KLUB GRAVITY REVOLT ROZPOCZĄŁ SEZON Czwartek, 18 kwietnia 2019 Pierwszy start i pierwsze miejsca medalowe odnotował na swoim koncie klub rowerowy Gravity Revolt ze Słopnic w nowym sezonie downhillowym. W drugim dniu zawodów w Kasinie (13-14.kwietnia), tytuł zawodnika dnia zgarnął Wojciech Ranosz, który uzyskał dwa najlepsze czasy przejazdów. A oto szczegółowa relacja z zawodów.

SENIORZY W KALWARII

SAMORZĄD SENIORZY W KALWARII Środa, 17 kwietnia 2019 W pierwszy dzień Wielkiego Tygodnia grupa seniorów licząca aż 64 osoby udała się do Kalwarii Zebrzydowskiej. Motyw tej wyprawy był zarówno świecki jak i religijny. Oczywiście planowaliśmy drogę krzyżową po kalwaryjskich dróżkach, każdy w swojej intencji i w swoim t

KOLEJNY ETAP KANALIZACJI DOBIEGA KOŃCA

INWESTYCJE KOLEJNY ETAP KANALIZACJI DOBIEGA KOŃCA Wtorek, 16 kwietnia 2019 Dwuetapowe zadanie budowy sieci kanalizacyjnej dla części Szlacheckiej Słopnic zbliża się do zakończenia. Przypomnijmy, że inwestycja obejmuje budowę 16 km nowej sieci na odcinku od osiedla Więcki, Sasy w Słopnicach Dolnych, po osiedle Dziołówka w Słopnicach Górnych.

RODZINNY KONKURS NA STROIK WIELKANOCNY

KULTURA RODZINNY KONKURS NA STROIK WIELKANOCNY Wtorek, 16 kwietnia 2019 12 kwietnia w Gminnej Bibliotece Publicznej w Słopnicach miało miejsce uroczyste podsumowanie Rodzinnego Konkursu na Stroik Wielkanocny. Organizatorzy konkursu to Gminna Biblioteka Publiczna w Słopnicach i Szkoła Podstawowa Nr 4.

ZAPROSZENIE DO TEATRU

KULTURA ZAPROSZENIE DO TEATRU Wtorek, 26 marca 2019 Gminna Biblioteka Publiczna w Słopnicach po raz kolejny zachęca do wspólnego wyjazdu do teatru. Tym razem proponuje dużą scenę Teatru Bagatela i spektakl komediowy „Dwoje na huśtawce”.

E-DOWÓD - JAK Z NIEGO KORZYSTAĆ?

SAMORZĄD E-DOWÓD - JAK Z NIEGO KORZYSTAĆ? Środa, 20 marca 2019 Od marca 2019 r. wydawane są nowe dowody osobiste z warstwą elektroniczną. Są one bezpłatnym narzędziem usprawniającym komunikację obywateli z administracją, służbą zdrowia i podmiotami komercyjnymi.Prezentujemy garść informacji, które pozwolą Państwu lepiej wykorzystać funkcje elektronicznego dowodu osobistego.

"UMIEM PŁYWAĆ 2019”- UCZNIOWIE KLAS I - III UCZĄ SIĘ PŁYWAĆ W RAMACH PROJEKTU "JESTEŚMY NA FALI II”

SPORT Czwartek, 14 marca 2019 Ministerstwo Sportu i Turystyki przyznało kolejny już raz Gminie Słopnice dofinansowanie na realizację zajęć powszechnej nauki pływania dla najmłodszych uczniów klas od I do III szkół podstawowych.

TRWAJĄ ZAPISY NA KIERAT 2019

SPORT TRWAJĄ ZAPISY NA KIERAT 2019 Wtorek, 5 marca 2019 Z początkiem marca ruszyły zapisy na XVI Międzynarodowy Ekstremalny Maraton Pieszy Kierat 2019, który w tym roku odbędzie się w dniach 24-26 maja br. i po raz trzeci wystartuje ze Słopnic. Zachęcamy do zapoznania się z regulaminem imprezy i udziału!