ANKIETA- BADANIE OPINII MIESZKAŃCÓW

SAMORZĄD ANKIETA- BADANIE OPINII MIESZKAŃCÓW Piątek, 22 stycznia 2021 Szanowni Mieszkańcy Gminy Słopnice! Zachęcamy do wypełnienia ankiety dotyczącej Waszych opinii o miejscu, w którym żyjecie: usługach publicznych i potrzebach mieszkańców. Ankieta jest anonimowa. Więcej informacji uzyskają Państwo w artykule.

SZLAK AK NA ZIEMI LIMANOWSKIEJ

KULTURA SZLAK AK NA ZIEMI LIMANOWSKIEJ Piątek, 22 stycznia 2021 Dzięki otrzymanej dotacji w wysokości 60 000 zł z budżetu Województwa Małopolskiego w ramach otwartego konkursu ofert pn. Małopolska Gościnna w Powiecie Limanowskim powstał nowy produkt związany z turystyką historyczną pn. Szlak Armii Krajowej na Ziemi Limanowskiej.

SOKÓŁ NAJLEPSZY NA "OKOCIMSKI CUP"!

SPORT SOKÓŁ NAJLEPSZY NA Czwartek, 21 stycznia 2021 W ubiegłą niedzielę odbyła się IV edycja CANPACK Okocimski CUP rocznik 2009. Najlepszym, spośród ośmiu zespołów okazał się Sokół Słopnice. Co więcej nagrodę dla najlepszego zawodnika zdobył Konrad Mieczychowski z Sokół Słopnice.

INFORMACJA OŚRODKA ZDROWIA W SŁOPNICACH

SAMORZĄD INFORMACJA OŚRODKA ZDROWIA W SŁOPNICACH Czwartek, 14 stycznia 2021 Niepubliczny Zakład Opieki Zdrowotnej w Słopnicach uprzejmie informuje, iż od 15 stycznia 2021 roku przyjmuje zapisy na szczepienia przeciwko COVID-19 seniorów powyżej 80 roku życia (tydzień później planowane 70 +).

INFOLINIA W SPRAWIE TRANSPORTU DO PUNKTU SZCZEPIEŃ

SAMORZĄD INFOLINIA W SPRAWIE TRANSPORTU DO PUNKTU SZCZEPIEŃ Czwartek, 14 stycznia 2021 W dniu 15 stycznia ruszają zapisy na szczepienia. Urząd Gminy Słopnice pomoże w dowozie osób w wieku 80+ i 70+, które nie są same w stanie dotrzeć do punktu szczepień. W tym celu uruchamiamy specjalną infolinię, za pomocą której można, po uprzednim zapisaniu się na szczepienie, zgłosić chęć skorzystania z dojazdu.

3,2 MLN ZŁ DLA GMINY SŁOPNICE Z RZĄDOWEGO FUNDUSZU INWESTYCJI LOKALNYCH

SAMORZĄD 3,2 MLN ZŁ DLA GMINY SŁOPNICE Z RZĄDOWEGO FUNDUSZU INWESTYCJI LOKALNYCH Środa, 13 stycznia 2021 12 stycznia br. w Starostwie Powiatowym w Limanowej odbyło się uroczyste przekazanie czeków potwierdzających przyznanie wsparcia w ramach Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych, które przedstawicielom samorządów wręczył I Wicewojewoda Małopolski Józef Leśniak.

STATYSTYCZNE PODSUMOWANIE ROKU 2020

SAMORZĄD STATYSTYCZNE PODSUMOWANIE ROKU 2020 Czwartek, 7 stycznia 2021 Ilu mieszkańców liczą Słopnice? Ile osób wstąpiło w związek małżeński? Jakie imiona najczęściej nadawano noworodkom? Przedstawiamy Państwu krótkie dane statystyczne Gminy Słopnice z minionego roku.

BUDŻETOWA SESJA RADY GMINY

SAMORZĄD BUDŻETOWA SESJA RADY GMINY Poniedziałek, 4 stycznia 2021 Ostatnie w 2020 roku posiedzenie Rady Gminy Słopnice odbyło się 30 grudnia. Zapadły na nim ważne decyzje związane z budżetem gminy na rozpoczynający się Nowy Rok. W związku z aktualną sytuacją epidemiologiczną w świątecznej sesji wzięli udział jedynie Radni, Wójt Gminy, przedstawiciele Samorządu oraz zaproszeni przedstawiciele powiatu.

EMERYTURY CZAS

SAMORZĄD EMERYTURY CZAS Czwartek, 31 grudnia 2020 W miniony wtorek, 29 grudnia w Urzędzie Gminy Słopnice uroczyście pożegnano odchodzące na emeryturę wieloletnie pracownice Panią Krystynę Wikar oraz Panią Barbarę Marcisz, które zakończyły swoją pracę zawodową w związku z przejściem na emeryturę.

HISTORYCZNA WĘDRÓWKA ŚLADEM KPT. JULIANA KRZEWICKIEGO

SAMORZĄD HISTORYCZNA WĘDRÓWKA ŚLADEM KPT. JULIANA KRZEWICKIEGO Wtorek, 24 listopada 2020 Stowarzyszenie Rekonstrukcji Historycznych - 1 PSP AK opracowało i wyznaczyło "ślad" ścieżki historyczno-edukacyjnej im. kpt. Juliana Krzewickiego. Zapraszamy do pobrania pliku gpx i wędrówki tym wyjątkowym szlakiem.

POMPY DLA STRAŻY POŻARNYCH Z DOFINANSOWANIEM FUNDUSZU SPRAWIEDLIWOŚCI!

SAMORZĄD POMPY DLA STRAŻY POŻARNYCH Z DOFINANSOWANIEM FUNDUSZU SPRAWIEDLIWOŚCI! Czwartek, 5 listopada 2020 Ochotnicze Straże Pożarne w Słopnicach zostały doposażone w nowe pompy pożarnicze: pompę pływającą NIAGARA MAX (OSP Słopnice Dolne) i pompę zanurzeniową NAUTILUS 4/1 (OSP Słopnice Górne).

FUNKCJONOWANIE URZĘDU - KOMUNIKAT

SAMORZĄD FUNKCJONOWANIE URZĘDU - KOMUNIKAT Poniedziałek, 5 października 2020 Szanowni Państwo! W związku z rosnącą liczbą zachorowań oraz w trosce o wspólne bezpieczeństwo, przypominamy najważniejsze zasady obowiązujące na terenie urzędu gminy jednocześnie zachęcając do korzystania z elektronicznych form kontaktu w sprawach urzędowych.

KONSULTACJE PROGRAMU OCHRONY POWIETRZA!

EDUKACJA KONSULTACJE PROGRAMU OCHRONY POWIETRZA! Środa, 8 lipca 2020 Zarząd Województwa Małopolskiego przekazuje do zaopiniowania Projekt uchwały Sejmiku Województwa Małopolskiego w sprawie przyjęcia Programu ochrony powietrza dla Województwa Małopolskiego obejmującego strefy: Aglomeracja Krakowska, miasto Tarnów, strefa małopolska.

INFORMACJA DOTYCZĄCA PROGRAMU "CZYSTE POWIETRZE"!

SAMORZĄD INFORMACJA DOTYCZĄCA PROGRAMU Czwartek, 5 września 2019 Uprzejmie informujemy, że na mocy porozumienia podpisanego z Wojewódzkim Funduszem Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Krakowie, istnieje możliwość składania wniosków z programu "Czyste Powietrze" w Urzędzie Gminy Słopnice.

INFORMACJA O PRZYSTĄPIENIU DO SPORZĄDZANIA UPROSZCZONEGO PLANU URZĄDZANIA LASU

SAMORZĄD INFORMACJA O PRZYSTĄPIENIU DO SPORZĄDZANIA UPROSZCZONEGO PLANU URZĄDZANIA LASU Wtorek, 4 czerwca 2019 Powiat limanowski zlecił firmie Taxus UL. Sp. z o.o. z Warszawy realizację zadania pn. „Wykonanie uproszczonych planów urządzenia lasu dla lasów stanowiących własność osób fizycznych i wspólnot gruntowych – położonych w Gminie Jodłownik oraz w Gminie Słopnice”.

ANKIETA DO BAZY INWENTARYZACJI OGRZEWANIA!

SAMORZĄD ANKIETA DO BAZY INWENTARYZACJI OGRZEWANIA! Czwartek, 18 kwietnia 2019 Wójt Gminy Słopnice zwraca się z prośbą do mieszkańców o uzupełnienie ankiety dotyczącej bazy inwentaryzacji ogrzewania budynków w Małopolsce. Aktualizacja wspomnianej bazy inwentaryzacji jest obowiązkiem Gminy, wynikającym z Programu Ochrony Powietrza dla województwa małopolskiego.

E-DOWÓD - JAK Z NIEGO KORZYSTAĆ?

SAMORZĄD E-DOWÓD - JAK Z NIEGO KORZYSTAĆ? Środa, 20 marca 2019 Od marca 2019 r. wydawane są nowe dowody osobiste z warstwą elektroniczną. Są one bezpłatnym narzędziem usprawniającym komunikację obywateli z administracją, służbą zdrowia i podmiotami komercyjnymi.Prezentujemy garść informacji, które pozwolą Państwu lepiej wykorzystać funkcje elektronicznego dowodu osobistego.

NIEODPŁATNA POMOC PRAWNA

SAMORZĄD NIEODPŁATNA POMOC PRAWNA Poniedziałek, 4 marca 2019 W Powiecie Limanowskim, funkcjonuje system darmowej pomocy prawnej, w których porad udzielają radcowie prawni (Limanowa, Kamienica, Laskowa, Jodłownik) oraz adwokaci (Mszana Dolna). Do każdego z nich może przyjść osoba uprawniona, niezależnie od miejsca zamieszkania.

PROJEKT „NOWOSĄDECKI ORANGE ŚWIATŁOWÓD”

SAMORZĄD PROJEKT „NOWOSĄDECKI ORANGE ŚWIATŁOWÓD” Poniedziałek, 4 marca 2019 Orange Polska realizuje na naszym terenie sieć światłowodową, której ważnym elementem jest doprowadzenie sieci do jednostek oświatowych i zapewnienie im dostępu do szerokopasmowego internetu. Projekt obejmuje zasięgiem gminę Słopnice - łącznie 533 gospodarstwa domowe oraz wszystkie szkoły.