APEL O NIEWYPALANIE TRAW!

SAMORZĄD APEL O NIEWYPALANIE TRAW! Wtorek, 7 kwietnia 2020 Wypalanie trwa jest zabiegiem, który nie daje żadnych korzyści, przynosi jedynie szkody dla przyrody, jak i samego człowieka.

SZANOWNI RODZICE!

EDUKACJA SZANOWNI RODZICE! Wtorek, 7 kwietnia 2020 W imieniu dyrekcji oraz nauczycieli Zespołu Placówek Oświatowych kierujemy do Was słowa wsparcia oraz informacje na temat przebiegu zdalnego nauczania.

TRANSMISJE ON-LINE MSZY ŚW. I TRIDUUM PASCHALNEGO

SAMORZĄD TRANSMISJE ON-LINE MSZY ŚW. I TRIDUUM PASCHALNEGO Sobota, 4 kwietnia 2020 Zachęcamy mieszkańców do wspólnej modlitwy i udziału w niedzielnych mszach św. poprzez transmisję internetową (on-line) z naszych kościołów parafialnych. Dzięki staraniom proboszczów, transmitowane będą również nabożeństwa Triduum Paschalnego.

INFORMACJE DLA RODZIN OSÓB OBJĘTYCH KWARANTANNĄ!

SAMORZĄD INFORMACJE DLA RODZIN OSÓB OBJĘTYCH KWARANTANNĄ! Piątek, 3 kwietnia 2020 Uwaga! Przypominamy, że w przypadku osoby wracającej z zagranicy, kwarantanną zostaje objęta zarówno ta osoba jak i wszyscy członkowie rodziny, którzy mieszkają razem z taką osobą. Jak powinniśmy postąpić w takiej sytuacji?

PAMIĘĆ O PAPIEŻU POLAKU

SAMORZĄD PAMIĘĆ O PAPIEŻU POLAKU Czwartek, 2 kwietnia 2020 Dziś mija 15 rocznica śmierci Jana Pawła II. Przy tej okazji warto wspomnieć, że postać Papieża Polaka jest trwale obecna wśród nas, a osoba Świętego patronuje kościołowi parafialnemu w Słopnicach Dolnych.

JAKIE WSPARCIE MOŻNA OTRZYMAĆ W ZUS?

SAMORZĄD JAKIE WSPARCIE MOŻNA OTRZYMAĆ W ZUS? Czwartek, 2 kwietnia 2020 Ochrona zatrudnienia oraz zmniejszenie obciążeń i zachowanie płynności finansowej w firmach to główne cele pakietu regulacji, które składają się na Tarczę Antykryzysową. Wśród rozwiązań, które mają zapobiegać skutkom epidemii koronawirusa w Polsce, jest wsparcie realizowane przez ZUS.

APLIKACJA "KWARANTANNA DOMOWA"- OBOWIĄZKOWA

SAMORZĄD APLIKACJA Środa, 1 kwietnia 2020 Z obowiązkową kwarantanną domową wiąże się od dziś dodatkowy obowiązek – korzystanie z aplikacji Kwarantanna domowa. Na początek – wyjaśnienie. Obowiązkowa 14-dniowa kwarantanna dotyczy zdrowych osób, które jednak miały kontakt z chorymi lub podejrzewanymi o zakażenie koronawirusem.

AKTUALNA SYTUACJA W GMINIE SŁOPNICE

SAMORZĄD AKTUALNA SYTUACJA W GMINIE SŁOPNICE Środa, 1 kwietnia 2020 Szanowni mieszkańcy! Pragnę Państwa poinformować o aktualnej sytuacji w naszej gminie, pracy urzędu oraz o decyzjach mających na celu ograniczenie i złagodzenie epidemii oraz jej skutków.

POMOC DLA PRZEDSIĘBIORCÓW W OKRESIE PANDEMII

SAMORZĄD POMOC DLA PRZEDSIĘBIORCÓW W OKRESIE PANDEMII Środa, 1 kwietnia 2020 Drogi Przedsiębiorco! Ustawa o zmianie ustawy o szczególnych rozwiązaniach związanych z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19, innych chorób zakaźnych oraz wywołanych nimi sytuacji kryzysowych, wprowadziła szereg instrumentów pomocowych dla przedsiębiorców, które mają pomóc przetrwać okres kryzysu oraz służyć ochronie miejsc pracy.

DRODZY UŻYTKOWNICY BIBLIOTEKI!

EDUKACJA DRODZY UŻYTKOWNICY BIBLIOTEKI! Środa, 1 kwietnia 2020 Uprzejmie informuję, że w związku z utrzymywaniem się sytuacji kryzysowej, Gminna Biblioteka Publiczna w Słopnicach pozostaje nadal zamknięta do odwołania.

AKTUALNE ZASADY I OGRANICZENIA

SAMORZĄD AKTUALNE ZASADY I OGRANICZENIA Wtorek, 31 marca 2020 W ślad za decyzją o nowych zaleceniach i zakazach podejmowanych w walce o zatrzymanie rozprzestrzeniania się epidemii koronawirusa publikujemy zbiór aktualnych zasad i ograniczeń, które obowiązują i będą obowiązywać od najbliższych dni. Przypominamy, że wszyscy musimy stosować się ściśle do tych zaleceń.

APEL DO MIESZKANCÓW SŁOPNIC!

SAMORZĄD APEL DO MIESZKANCÓW SŁOPNIC! Poniedziałek, 30 marca 2020 Szanowni mieszkańcy gminy Słopnice! W całym kraju obowiązują nowe zaostrzone zasady bezpieczeństwa, w tym ograniczenie w przemieszczaniu się. Nadal aktualne są również wszystkie dotychczasowe zakazy, których celem jest ograniczenie liczby potencjalnych kontaktów, sprzyjających szerzeniu infekcji koronawirusa. Dlatego ponawiam swój apel o odpowiedzialność i bezwzględne pozostanie w domu.

ZAPRASZAMY NA TRANSMISJE ON-LINE MSZY ŚW.

SAMORZĄD ZAPRASZAMY NA TRANSMISJE ON-LINE MSZY ŚW. Piątek, 3 kwietnia 2020 W związku ze stanem pandemii oraz mając na uwadze wspólne dobro proboszczowie parafii ze Słopnic zapraszają wszystkich mieszkańców do wspólnej modlitwy i udziału w mszach św. poprzez transmisję internetową (on-line) z naszych kościołów parafialnych.

KOMUNIKAT ARIMR - PO DOPŁATY SIĘGNIJ Z DOMU

SAMORZĄD KOMUNIKAT ARIMR - PO DOPŁATY SIĘGNIJ Z DOMU Środa, 25 marca 2020 Mimo trudności związanych z pandemią koronawirusa, małopolscy rolnicy najlepiej w kraju radzą sobie z wnioskowaniem o dopłaty za 2020 rok.

INFORMACJA DLA SENIORÓW!

SAMORZĄD INFORMACJA DLA SENIORÓW! Środa, 25 marca 2020 Uprzejmie informuję, iż w związku z aktualną sytuacją epidemiologiczną Wojewoda Małopolski uruchomił specjalną infolinię dla Seniorów – z myślą o tych, którzy potrzebują pomocy w tych trudnych chwilach.

ZARZĄDZENIE - FORMY UDZIELANIA POMOCY DLA MIESZKAŃCÓW

SAMORZĄD ZARZĄDZENIE - FORMY UDZIELANIA POMOCY DLA MIESZKAŃCÓW Poniedziałek, 23 marca 2020 W ramach zarządzania kryzysowego w związku z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem choroby zakaźnej wywołanej wirusem SARS-CoV-2, Wójt Gminy Słopnice wydał zarządzenie w sprawie określenia szczególnych form udzielania pomocy dla mieszkańców Gminy Słopnice.

APLIKACJA "KWARANTANNA DOMOWA"

EDUKACJA APLIKACJA Niedziela, 22 marca 2020 Kwarantanna domowa – to aplikacja, która ułatwia i usprawnia przeprowadzenie obowiązkowej kwarantanny w warunkach domowych. Program umożliwia potwierdzenie miejsca, w którym przebywasz, podstawową ocenę stanu zdrowia i bezpośrednie zgłoszenie zagrożenia. Ułatwia też zaopatrzenie w najpotrzebniejsze artykuły osobom, które nie mają takiej możliwości samodzielnie.

14- DNIOWA KWARANTANNA – CO OZNACZA?

SAMORZĄD 14- DNIOWA KWARANTANNA – CO OZNACZA? Środa, 18 marca 2020 Od 15 marca po powrocie do Polski jesteś zobowiązany(-a) poddać się obowiązkowej 14-dniowej kwarantannie. Do miejsc kwarantanny, na podstawie danych z przejść granicznych kierują Stacje Sanitarno Epidemiologiczne!

WAŻNY KOMUNIKAT DLA OSÓB POWRACAJĄCYCH Z ZAGRANICY!

SAMORZĄD WAŻNY KOMUNIKAT DLA OSÓB POWRACAJĄCYCH Z ZAGRANICY! Poniedziałek, 16 marca 2020 Każda osoba powracająca z terenów zagrożonych koronawirusem powinna zgłosić się do stacji sanitarno-epidemiologicznej. Jeśli zatem wróciłeś z zagranicy, dostosuj się do zaleceń służb sanitarnych! Powiadom telefonicznie stację sanitarno-epidemiologiczną w Limanowej!

ZMIANY W ZAKRESIE OBSŁUGI STRON W ODDZIAŁACH DS. ŚWIADCZEŃ RODZINNYCH

SAMORZĄD ZMIANY W ZAKRESIE OBSŁUGI STRON W ODDZIAŁACH DS. ŚWIADCZEŃ RODZINNYCH Poniedziałek, 16 marca 2020 Małopolski Urząd Wojewódzki w Krakowie informuje, iż w związku z zagrożeniem epidemiologicznym, od poniedziałku 16 marca 2020 r. zmienione zostają zasady przyjmowania stron w siedzibach Oddziałów ds. świadczeń rodzinnych.