Przejdź do stopki

Na ostatniej sesji, Rada Gminy Słopnice podjęła Uchwałę w sprawie wprowadzenia na terenie Gminy Słopnice gminnego Programu dla rodzin wielodzietnych z Kartą Dużej Rodziny. Dzięki programowi, od 1 października br. rodziny posiadające KDR będą mogły skorzystać z 20% ulgi na korzystanie z posiłków szkolnych i przedszkolnych oraz na opłaty za wychowanie przedszkolne.

W ubiegłą sobotę, 23 września, jednostki Ochotniczych Straży Pożarnych ze Słopnic udały się z wizytą do zaprzyjaźnionej miejscowości Chlebnice na Słowacji. Wyjazd związany był z zaproszeniem tamtejszej Ochotniczej Straży Pożarnej Dobrovolny Hasicsky Zbor Chlebnice, na wspólne ćwiczenia pożarnicze.

Bardzo udany weekend mają za sobą zawodnicy klubu Gravity Revolt ze Słopnic. Damian Konstanty zdobył tytuł Mistrza Polski Pumptracku w kategorii Elita, a Sebastian Podgórski zwyciężył w klasyfikacji generalnej zawodów z serii lsd_localseriesofdownhill.

Internet.gov.pl to bezpłatna baza danych o usługach internetu szerokopasmowego w Polsce. Każdy mieszkaniec kraju może tu zgłosić potrzebę dostępu do szybkiego internetu lub oznaczyć budynek jako pustostan. Operatorom telekomunikacyjnym umożliwia dopasowanie planów rozbudowy sieci internetowej do realnych potrzeb mieszkańców.

Podczas Festiwalu Zespołów Regionalnych Beskidu Wyspowego "Beskidzka Podkówecka", reprezentując Gminę Słopnice, 1 miejsce w swojej kategorii zdobył dziecięcy zespół regionalny „Mali Słopniczanie”. Na 3 miejscu, festiwal zakończył zespół „Słopnicki Zbyrcok”.

Od dłuższego czasu na terenie cmentarza parafialnego w Słopnicach Dolnych znajdują się pojemniki do segregacji odpadów. W związku z tym, chcielibyśmy Państwu przypomnieć zasady związane z utrzymaniem czystości i porządku na terenie cmentarza.

Jednostka Ochotniczej Straży Pożarnej w Słopnicach Górnych wyposażyła Młodzieżową Drużynę Pożarniczą w 23 komplety nowych umundurowań. Zakup został sfinansowany dzięki środkom pieniężnym przekazanym przez pana Daniela Ślazyka.

Okręgowa Komisja Wyborcza nr 152 w Słopnicach zawiadamia, o obsadzeniu mandatu na członka Rady Powiatowej Małopolskiej Izby Rolniczej w Okręgu Wyborczym 152 w Słopnicach bez przeprowadzenia głosowania ustalonego na dzień 24 września 2023 r.

Inauguracja nowego roku szkolnego w Zespole Szkoły Podstawowej i Przedszkola w Słopnicach, była również okazją do podziękowania i pożegnania odchodzącego na emeryturę dotychczasowego dyrektora szkoły Pana Marka Mrózka, który pełnił funkcję dyrektora tej placówki przez 29 lat.

W dniu 4 września rozpoczynamy nowy rok szkolny 2023/2024 – czas nowych obowiązków, intensywnej nauki i pracy, dający możliwość realizacji wielu ciekawych i wartościowych inicjatyw. Przedszkola rozpoczęły pracę już w dniu 1 września br.