ILE ŚMIECI PRODUKUJEMY?

SAMORZĄD ILE ŚMIECI PRODUKUJEMY? Środa, 24 lutego 2021 W roku 2020 z terenu gminy Słopnice odebrano 1230 ton odpadów komunalnych tj. segregowanych, zmieszanych, wielkogabarytowych, zużytych urządzeń elektrycznych, odpadów poremontowych, opon. Na jednego mieszkańca (jedną osobę zameldowaną) przypada zatem 180 kg odpadów rocznie.

ZEBRANIA WIEJSKIE!

SAMORZĄD ZEBRANIA WIEJSKIE! Czwartek, 11 lutego 2021 Szanowni Mieszkańcy! W związku z obowiązującymi obostrzeniami tegoroczne zebrania wiejskie nie odbędą się w tradycyjnej formie. W niniejszym artykule publikujemy najważniejsze tematy, które miały być przedmiotem zebrań wiejskich. Omówione zostały także na spotkaniu z Sołtysami w dniu 10 lutego 2021 roku.

OSZUSTWO METODĄ "NA WNUCZKA"

SAMORZĄD OSZUSTWO METODĄ Czwartek, 18 lutego 2021 W ostatnich dniach na terenie gminy Słopnice miała miejsce próba oszustwa metodą "na wnuczka". Apelujemy o zachowanie ostrożności w szczególności do osób starszych. W ślad za Małopolską policją przypominamy na czym polegają działania oszustów i jak poprawnie zachować się w takiej sytuacji.

"TOBIE OJCZYZNO. CICHOCIEMNI"

KULTURA Wtorek, 16 lutego 2021 Z okazji 80. rocznicy pierwszego zrzutu Cichociemnych do okupowanej Polski, Oddział Instytutu Pamięci Narodowej w Krakowie przygotował fabularyzowany spot edukacyjny pt. „Tobie Ojczyzno. Cichociemni”. Swój udział w przedsięwzięciu mieli także członkowie Stowarzyszenie Rekonstrukcji Historycznych - 1 PSP AK. Zachęcamy do obejrzenia filmu!

NOWE STROJE DLA "MAŁYCH SŁOPNICZAN"

KULTURA NOWE STROJE DLA Środa, 27 stycznia 2021 Dzień 26 stycznia 2021 roku zapisze się w historii zespołu regionalnego „Mali Słopniczanie", działającego przy Zespole Placówek Oświatowych w Słopnicach, pięknym wspomnieniem oficjalnego przekazania nowych elementów strojów dla członków zespołu.

SZLAK AK NA ZIEMI LIMANOWSKIEJ

KULTURA SZLAK AK NA ZIEMI LIMANOWSKIEJ Piątek, 22 stycznia 2021 Dzięki otrzymanej dotacji w wysokości 60 000 zł z budżetu Województwa Małopolskiego w ramach otwartego konkursu ofert pn. Małopolska Gościnna w Powiecie Limanowskim powstał nowy produkt związany z turystyką historyczną pn. Szlak Armii Krajowej na Ziemi Limanowskiej.

INFORMACJA OŚRODKA ZDROWIA W SŁOPNICACH

SAMORZĄD INFORMACJA OŚRODKA ZDROWIA W SŁOPNICACH Czwartek, 14 stycznia 2021 Niepubliczny Zakład Opieki Zdrowotnej w Słopnicach uprzejmie informuje, iż od 15 stycznia 2021 roku przyjmuje zapisy na szczepienia przeciwko COVID-19 seniorów powyżej 80 roku życia (tydzień później planowane 70 +).

INFOLINIA W SPRAWIE TRANSPORTU DO PUNKTU SZCZEPIEŃ

SAMORZĄD INFOLINIA W SPRAWIE TRANSPORTU DO PUNKTU SZCZEPIEŃ Czwartek, 14 stycznia 2021 W dniu 15 stycznia ruszają zapisy na szczepienia. Urząd Gminy Słopnice pomoże w dowozie osób w wieku 80+ i 70+, które nie są same w stanie dotrzeć do punktu szczepień. W tym celu uruchamiamy specjalną infolinię, za pomocą której można, po uprzednim zapisaniu się na szczepienie, zgłosić chęć skorzystania z dojazdu.

FUNKCJONOWANIE URZĘDU - KOMUNIKAT

SAMORZĄD FUNKCJONOWANIE URZĘDU - KOMUNIKAT Poniedziałek, 5 października 2020 Szanowni Państwo! W związku z rosnącą liczbą zachorowań oraz w trosce o wspólne bezpieczeństwo, przypominamy najważniejsze zasady obowiązujące na terenie urzędu gminy jednocześnie zachęcając do korzystania z elektronicznych form kontaktu w sprawach urzędowych.

INFORMACJA DOTYCZĄCA PROGRAMU "CZYSTE POWIETRZE"!

SAMORZĄD INFORMACJA DOTYCZĄCA PROGRAMU Czwartek, 5 września 2019 Uprzejmie informujemy, że na mocy porozumienia podpisanego z Wojewódzkim Funduszem Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Krakowie, istnieje możliwość składania wniosków z programu "Czyste Powietrze" w Urzędzie Gminy Słopnice.

E-DOWÓD - JAK Z NIEGO KORZYSTAĆ?

SAMORZĄD E-DOWÓD - JAK Z NIEGO KORZYSTAĆ? Środa, 20 marca 2019 Od marca 2019 r. wydawane są nowe dowody osobiste z warstwą elektroniczną. Są one bezpłatnym narzędziem usprawniającym komunikację obywateli z administracją, służbą zdrowia i podmiotami komercyjnymi.Prezentujemy garść informacji, które pozwolą Państwu lepiej wykorzystać funkcje elektronicznego dowodu osobistego.

PROJEKT „NOWOSĄDECKI ORANGE ŚWIATŁOWÓD”

SAMORZĄD PROJEKT „NOWOSĄDECKI ORANGE ŚWIATŁOWÓD” Poniedziałek, 4 marca 2019 Orange Polska realizuje na naszym terenie sieć światłowodową, której ważnym elementem jest doprowadzenie sieci do jednostek oświatowych i zapewnienie im dostępu do szerokopasmowego internetu. Projekt obejmuje zasięgiem gminę Słopnice - łącznie 533 gospodarstwa domowe oraz wszystkie szkoły.