Przejdź do stopki

Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej serdecznie zaprasza seniorów, na warsztaty tworzenia ozdób wielkanocnych, które odbędą się pod hasłem „Palma Wielkanocna”. Warsztaty odbędą się 19 marca (wtorek) o godz. 14:00 w Gminnym Kompleksie Sportowym w Słopnicach. Aby wziąć udział w warsztatach, należy dokonać zgłoszenia. Liczba miejsc ograniczona.

Bezsprzecznie, ferie zimowe są już za nami. Za sprawą Gminnej Biblioteki Publicznej, dwa tygodnie przerwy od nauki wypełnione były szeregiem zróżnicowanych zajęć dla dzieci i młodzieży. Każdy mógł znaleźć coś dla siebie i miło spędzić czas z rówieśnikami. Było wesoło, inspirująco i kulturalnie - podkreśla kierownik biblioteki.

Jak co roku, w okresie wiosennym nasila się zjawisko wałęsających się psów. Powiatowy Lekarz Weterynarii w Limanowej, zwraca się z prośbą o zwrócenie uwagi na pogłębiający się problem, z którego wynika również znaczny wzrost zgłaszanych ilości pogryzień.

W dwie ostatnie niedziele lutego na terenie gminy Słopnice odbyły się spotkania z mieszkańcami sołectw, zarządzonych przez sołtysów w porozumieniu z wójtem gminy. Głównym tematem zebrań wiejskich było sprawozdanie z działalności samorządu za rok 2023, a także kadencję samorządową 2018-2023.

Półmetek ferii już za nami! Sprawdźmy jak wolny czas spędzają uczestnicy zajęć organizowanych przez Gminną Bibliotekę Publiczną. W pierwszym tygodniu zimowej przerwy w nauce, warsztaty jubilerskie oraz spektakl „Detektyw kot” przyciągnęły mnóstwo dzieciaków z gminy Słopnice.

Swoją kolekcję medali Mistrzostw Polski w miniony weekend powiększył pochodzący ze Słopnic Andrzej Kowalczyk. Podczas odbywających się w Arenie Toruń 68. Halowych Mistrzostw Polski Seniorów w Lekkiej Atletyce, Andrzej w biegu na 1500 m zameldował się na mecie jako trzeci.

W dniu 8 lutego br. między Gminą Słopnice a przedstawicielami klubów sportowych zostały podpisane umowy na realizację zadań z zakresu rozwoju sportu na terenie Gminy Słopnice w 2024 roku. Oferty przedstawiające działania w różnych dziedzinach sportowych zostały wyłonione w drodze otwartego konkursu ofert ogłoszonego przez Wójta Gminy Słopnice.

21 i 22 stycznia to niezwykłe daty w kalendarzu – święto wszystkich babć i dziadków. Dzień Babci i Dziadka uroczyście obchodzony był także we wszystkich przedszkolach na terenie gminy Słopnice. Najmłodsi mieszkańcy naszej gminy, przygotowali dla swoich dziadków wspaniałe występy oraz przekazali moc uśmiechu i dobrej energii.

W okresie od 1 lutego do 30 kwietnia 2024 na obszarze województwa małopolskiego przeprowadzona zostanie kwalifikacja wojskowa. Urząd Gminy w Słopnicach informuje, że kwalifikacja wojskowa rocznika 2005 i starszych, którzy nie mają jeszcze określonej kategorii wojskowej dla powiatu limanowskiego odbywa się w dniach od 5 lutego do 20 marca 2024 rok, dla Gminy Słopnice w dniach od 14 do 15 marca 2024 r.

Szanowni Państwo, uprzejmie informujemy, że leśniczy ds. lasów niepaństwowych dla gminy Słopnice, pani Anna Matras, pełni dyżury w Urzędzie Gminy w Słopnicach w poniedziałki od godziny 9:00 do godziny 11:00, w pokoju nr 12.