Wiadomości
W miniony weekend 20, 21 czerwca br., w Międzybrodziu Żywieckim odbyły się Mistrzostwa Polski w Downhillu. Zawody rozegrano na legendarnej trasie na Górze Żar, a w rywalizacji nie zabrakło zawodników związanych z Gminą Słopnice.
Uwaga! Prognozowane są burze, którym będą towarzyszyć ulewne opady deszczu do 60 mm, lokalnie 90 mm oraz porywy wiatru do 85 km/h. Miejscami grad.
Szanowni Mieszkańcy, informujemy, że 25 czerwca 2026 r. w godz. 10:00–11:30 w budynku Gminnej Biblioteki Publicznej w Słopnicach odbędzie się dyżur poselski Poseł na Sejm RP Weroniki Smarduch. Osoby zainteresowane spotkaniem proszone są o wcześniejsze umówienie terminu pod numerem telefonu: 534 966 469.
Po raz kolejny mamy przyjemność poinformować o sukcesie młodego mieszkańca Słopnic – Igora Kęski, który konsekwentnie rozwija swoją sportową pasję i osiąga kolejne znaczące wyniki.
Drużyna Oldbojów Słopnice zdobyła tytuł Mistrza Polski podczas III Mistrzostw Polski Oldbojów 40+, które odbyły się 13 i 14 czerwca 2026 r. w Łącku. W dwudniowym turnieju rywalizowało 20 zespołów z różnych regionów kraju.
To kolejny powód do dumy dla sportowych Słopnic. Drużyna trampkarzy Sokoła Słopnice wywalczyła awans do Ligi Regionalnej Trampkarzy, sięgając po mistrzostwo 1 Ligi Okręgowej Trampkarzy w sezonie wiosna 2026.
W miniony piątek, 12 czerwca 2026 roku, radni Gminy Słopnice uczestniczyli we wspólnym posiedzeniu Komisji Rady Gminy Słopnice. Jednym z głównych punktów spotkania była wizytacja inwestycji realizowanych przez samorząd w 2026 roku. Celem przeglądu było zapoznanie się z postępem prowadzonych prac oraz oceną efektów już zrealizowanych przedsięwzięć.
W dniu 9 czerwca seniorzy z Gminy Słopnice uczestniczyli w wycieczce do Muszyny i Krynicy-Zdrój, zorganizowanej przez Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Słopnicach w ramach projektu „Bezpieczny i Aktywny Senior”.
W ostatni weekend maja w Szczyrzycu odbyła się XVIII Krajowa Wystawa Czerwonego Bydła Polskiego. Wydarzenie, połączone z czempionatami zwierząt, zgromadziło licznych hodowców, specjalistów oraz miłośników bydła z całej Polski. Miło nam poinformować, że tytuł czempiona trafił również do gospodarstwa rolnego ze Słopnic.
Na terenie Gminy Słopnice dostępne są dwa automatyczne defibrylatory zewnętrzne (AED), które zostały zamontowane na budynkach Ochotniczych Straży Pożarnych w Słopnicach Dolnych oraz Słopnicach Górnych.