NOWE ZASADY- WKRACZAMY W KOLEJNY ETAP ODMRAŻANIA

SAMORZĄD NOWE ZASADY- WKRACZAMY W KOLEJNY ETAP ODMRAŻANIA Czwartek, 28 maja 2020 Przed nami czwarty etap znoszenia ograniczeń związanych z COVID-19. Od 30 maja nie musimy zasłaniać nosa i ust w otwartej przestrzeni – ale tylko pod warunkiem, że możemy zachować 2 metry odstępu od innych. Noszenie maseczek pozostaje jednak obowiązkowe w niektórych przestrzeniach zamkniętych. Jakie są nowe zasady bezpieczeństwa?

30 LAT SAMORZĄDU NA FOTOGRAFII

SAMORZĄD 30 LAT SAMORZĄDU NA FOTOGRAFII Środa, 27 maja 2020 Trzydzieści lat temu, dokładnie 27 maja 1990 r., mieszkańcy wsi, miasteczek i miast wybrali po raz pierwszy, po kilkudziesięcioletniej przerwie, radnych, którzy z kolei dokonali wyborów wójtów, burmistrzów i prezydentów. Dzisiaj przypada 30. rocznica pierwszych wolnych i demokratycznych wyborów samorządowych.

RAPORT O STANIE GMINY ZA ROK 2019

SAMORZĄD RAPORT O STANIE GMINY ZA ROK 2019 Środa, 20 maja 2020 Od zeszłego roku organy wykonawcze jednostek samorządu terytorialnego zobowiązane są do przygotowania oraz przedstawienia raportu o stanie gminy za poprzedni rok. Zachęcamy do zapoznania się z treścią raportu o stanie Gminy Słopnice za rok 2019.

AKTUALNE ZASADY I OGRANICZENIA

SAMORZĄD AKTUALNE ZASADY I OGRANICZENIA Wtorek, 19 maja 2020 Przypominamy o obowiązujących zasadach i ograniczeniach związanych z koronawirusem. Bardzo prosimy o stosowanie się do wszystkich zaleceń.

OBRADY XI SESJI RADY GMINY SŁOPNICE

SAMORZĄD OBRADY XI SESJI RADY GMINY SŁOPNICE Czwartek, 14 maja 2020 Zapraszamy na retransmisję obrad XI Sesji Rady Gminy Słopnice, która odbyła się w dniu 15 maja br., o godz. 15.30 w sali konferencyjnej Gminnego Kompleksu Sportowego w Słopnicach.

SKRZYNKA KORESPONDENCYJNA URZĘDU GMINY SŁOPNICE

SAMORZĄD SKRZYNKA KORESPONDENCYJNA URZĘDU GMINY SŁOPNICE Środa, 6 maja 2020 Od 5 maja br. obok wejścia do Urzędu Gminy w Słopnicach na stałe zlokalizowana została skrzynka korespondencyjna dla interesantów Urzędu Gminy.

BIEŻĄCA PRACA URZĘDU GMINY SŁOPNICE

SAMORZĄD BIEŻĄCA PRACA URZĘDU GMINY SŁOPNICE Czwartek, 23 kwietnia 2020 Przypominamy, że Urząd Gminy Słopnice nie został zamknięty na czas epidemii, ograniczona została natomiast bezpośrednia obsługa mieszkańców. Nadal istnieje możliwość osobistej wizyty w urzędzie po uprzednim telefonicznym umówieniu się.

OBOWIĄZEK ZASŁANIANIA UST I NOSA

SAMORZĄD OBOWIĄZEK ZASŁANIANIA UST I NOSA Czwartek, 16 kwietnia 2020 Od dzisiaj tj. 16 kwietnia br. wprowadzony zostaje obowiązek zasłaniania ust i nosa w przestrzeni publicznej. Co należy wiedzieć o noszeniu maseczek? W jakich miejscach zasłaniać usta i nos?

APLIKACJA "KWARANTANNA DOMOWA"- OBOWIĄZKOWA

SAMORZĄD APLIKACJA Środa, 1 kwietnia 2020 Z obowiązkową kwarantanną domową wiąże się od dziś dodatkowy obowiązek – korzystanie z aplikacji Kwarantanna domowa. Na początek – wyjaśnienie. Obowiązkowa 14-dniowa kwarantanna dotyczy zdrowych osób, które jednak miały kontakt z chorymi lub podejrzewanymi o zakażenie koronawirusem.

JAKIE WSPARCIE MOŻNA OTRZYMAĆ W ZUS?

SAMORZĄD JAKIE WSPARCIE MOŻNA OTRZYMAĆ W ZUS? Czwartek, 2 kwietnia 2020 Ochrona zatrudnienia oraz zmniejszenie obciążeń i zachowanie płynności finansowej w firmach to główne cele pakietu regulacji, które składają się na Tarczę Antykryzysową. Wśród rozwiązań, które mają zapobiegać skutkom epidemii koronawirusa w Polsce, jest wsparcie realizowane przez ZUS.

ZARZĄDZENIE - FORMY UDZIELANIA POMOCY DLA MIESZKAŃCÓW

SAMORZĄD ZARZĄDZENIE - FORMY UDZIELANIA POMOCY DLA MIESZKAŃCÓW Poniedziałek, 23 marca 2020 W ramach zarządzania kryzysowego w związku z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem choroby zakaźnej wywołanej wirusem SARS-CoV-2, Wójt Gminy Słopnice wydał zarządzenie w sprawie określenia szczególnych form udzielania pomocy dla mieszkańców Gminy Słopnice.

APEL DO MIESZKANCÓW SŁOPNIC! AKTUALIZACJA

SAMORZĄD APEL DO MIESZKANCÓW SŁOPNIC! AKTUALIZACJA Piątek, 13 marca 2020 Szanowni mieszkańcy gminy Słopnice, w związku z koniecznością zapobiegania rozprzestrzenianiu się koronawirusa i innych wirusów, apelujemy o stosowanie się do komunikatów podawanych w mediach, jak również przekazujemy ważne informacje na temat ograniczeń w funkcjonowaniu urzędów i instytucji na terenie gminy.

INFORMACJA DOTYCZĄCA PROGRAMU "CZYSTE POWIETRZE"!

SAMORZĄD INFORMACJA DOTYCZĄCA PROGRAMU Czwartek, 5 września 2019 Uprzejmie informujemy, że na mocy porozumienia podpisanego z Wojewódzkim Funduszem Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Krakowie, istnieje możliwość składania wniosków z programu "Czyste Powietrze" w Urzędzie Gminy Słopnice.

INFORMACJA O PRZYSTĄPIENIU DO SPORZĄDZANIA UPROSZCZONEGO PLANU URZĄDZANIA LASU

SAMORZĄD INFORMACJA O PRZYSTĄPIENIU DO SPORZĄDZANIA UPROSZCZONEGO PLANU URZĄDZANIA LASU Wtorek, 4 czerwca 2019 Powiat limanowski zlecił firmie Taxus UL. Sp. z o.o. z Warszawy realizację zadania pn. „Wykonanie uproszczonych planów urządzenia lasu dla lasów stanowiących własność osób fizycznych i wspólnot gruntowych – położonych w Gminie Jodłownik oraz w Gminie Słopnice”.

ANKIETA DO BAZY INWENTARYZACJI OGRZEWANIA!

SAMORZĄD ANKIETA DO BAZY INWENTARYZACJI OGRZEWANIA! Czwartek, 18 kwietnia 2019 Wójt Gminy Słopnice zwraca się z prośbą do mieszkańców o uzupełnienie ankiety dotyczącej bazy inwentaryzacji ogrzewania budynków w Małopolsce. Aktualizacja wspomnianej bazy inwentaryzacji jest obowiązkiem Gminy, wynikającym z Programu Ochrony Powietrza dla województwa małopolskiego.

E-DOWÓD - JAK Z NIEGO KORZYSTAĆ?

SAMORZĄD E-DOWÓD - JAK Z NIEGO KORZYSTAĆ? Środa, 20 marca 2019 Od marca 2019 r. wydawane są nowe dowody osobiste z warstwą elektroniczną. Są one bezpłatnym narzędziem usprawniającym komunikację obywateli z administracją, służbą zdrowia i podmiotami komercyjnymi.Prezentujemy garść informacji, które pozwolą Państwu lepiej wykorzystać funkcje elektronicznego dowodu osobistego.

NIEODPŁATNA POMOC PRAWNA

SAMORZĄD NIEODPŁATNA POMOC PRAWNA Poniedziałek, 4 marca 2019 W Powiecie Limanowskim, funkcjonuje system darmowej pomocy prawnej, w których porad udzielają radcowie prawni (Limanowa, Kamienica, Laskowa, Jodłownik) oraz adwokaci (Mszana Dolna). Do każdego z nich może przyjść osoba uprawniona, niezależnie od miejsca zamieszkania.

PROJEKT „NOWOSĄDECKI ORANGE ŚWIATŁOWÓD”

SAMORZĄD PROJEKT „NOWOSĄDECKI ORANGE ŚWIATŁOWÓD” Poniedziałek, 4 marca 2019 Orange Polska realizuje na naszym terenie sieć światłowodową, której ważnym elementem jest doprowadzenie sieci do jednostek oświatowych i zapewnienie im dostępu do szerokopasmowego internetu. Projekt obejmuje zasięgiem gminę Słopnice - łącznie 533 gospodarstwa domowe oraz wszystkie szkoły.