Przejdź do stopki

Zapraszamy na transmisję obrad XXIII Sesji Rady Gminy Słopnice, która odbędzie się w dniu 21 stycznia br., o godz. 15.30 w sali konferencyjnej Gminnego Kompleksu Sportowego w Słopnicach.

Urząd Gminy Słopnice informuje, że nie upoważnił żadnej firmy do oferowania w jego imieniu montażu odnawialnych źródeł energii bądź doradztwa w zakresie wykonywania termomodernizacji. Wizyty, telefony oraz wszelkie działania podejmowane przez przedstawicieli handlowych powołujących się na Urząd Gminy są wyłącznie ich inicjatywą!

W ramach nadchodzących ferii, Gminna Biblioteka Publiczna w Słopnicach przygotowała ofertę dla dzieci i młodzieży, które w aktywny i ciekawy sposób chciałyby spędzić tegoroczną przerwę w nauce. W planie m.in. warsztaty kulinarne i wyjazdy do parku rozrywki. Szczegóły pod numerem tel. 18 33 26 005. Zapraszamy!

Dziś, we wtorek 4 stycznia, wchodzi w życie ustawa o dodatku osłonowym, która ma pomóc niektórym gospodarstwom domowym w pokryciu części kosztów energii oraz rosnących cen żywności. Sprawy z zakresu dodatku osłonowego w Gminie Słopnice załatwia Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej. Dowiedz się, jakie warunki musisz spełnić by otrzymać wsparcie.

Dobiegł końca kalendarzowy 2021 rok. Tradycyjnie chcemy podzielić się z Państwem krótkimi danymi statystycznymi charakteryzującymi naszą miejscowość w minionym roku.

Ostatnia w tym roku sesja Rady Gminy Słopnice odbyła się 29 grudnia. Zapadły na niej istotne decyzje związane z przyszłorocznym budżetem. W związku z aktualną sytuacją epidemiologiczną w posiedzeniu udział wzięli Radni, Wójt Gminy, przedstawiciele Samorządu, Starosta Powiatu Limanowskiego, sołtysi oraz dyrektorzy szkół.

Wczoraj w kościele pw. św. Jana Pawła II w Słopnicach Dolnych odbyła się Msza św. pogrzebowa naszego rodaka ks. Kanonika Stanisława Wojcieszaka. Po zakończeniu Mszy św. ciało śp. ks. Stanisława spoczęło na miejscowym cmentarzu parafialnym.

Zapraszamy Państwa do lektury Biuletynu Informacyjnego „Nasze Słopnice”. W zimowym wydaniu znalazły się informacje o najważniejszych inwestycjach i wydarzeniach mijającego roku w Gminie Słopnice.

Pod hasłem: „Jesteś ważny, jesteś potrzebny. Zaszczep się!” organizujemy kolejną kampanię społeczną zachęcającą do szczepień. Spoty będą emitowane w TVP3 Kraków i Radiu Kraków. Chcemy pokazać prosty i ścisły związek pomiędzy szczepieniami a ciężkim przechodzeniem COVID-19 - podkreśla Wojewoda Małopolski.

Wszystkie osoby, które ukończyły 18 lat, od 23 listopada mogą skorzystać z darmowego szczepienia przeciw grypie. Wystarczy, że zgłoszą się do wybranego punktu szczepień- informuje Ministerstwo Zdrowia.

Zgodnie z Komunikatem Ministra Zdrowia w sprawie szczepień przeciwko COVID-19 dawką przypominającą oraz dawką uzupełniającą informujemy, iż trwają zapisy na szczepienie dla osób powyżej 50 roku życia oraz pracowników ochrony zdrowia.

Od 1 lipca 2021 roku każdy właściciel lub zarządca budynku ma obowiązek złożenia deklaracji do Centralnej Ewidencji Emisyjności Budynków (CEEB) dotyczącej źródeł ciepła i źródeł spalania paliw.

Niepubliczny Zakład Opieki Zdrowotnej w Słopnicach uprzejmie informuje, iż od 15 stycznia 2021 roku przyjmuje zapisy na szczepienia przeciwko COVID-19. Kwalifikacja do szczepienia odbywa się na podstawie wypełnionego kwestionariusza, który można pobrać z niniejszego artykułu.

W dniu 15 stycznia ruszają zapisy na szczepienia. Urząd Gminy Słopnice pomoże w dowozie osób w wieku 80+ i 70+, które nie są same w stanie dotrzeć do punktu szczepień. W tym celu uruchamiamy specjalną infolinię, za pomocą której można, po uprzednim zapisaniu się na szczepienie, zgłosić chęć skorzystania z dojazdu.

Uprzejmie informujemy, że na mocy porozumienia podpisanego z Wojewódzkim Funduszem Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Krakowie, istnieje możliwość składania wniosków z programu "Czyste Powietrze" w Urzędzie Gminy Słopnice.

Od marca 2019 r. wydawane są nowe dowody osobiste z warstwą elektroniczną. Są one bezpłatnym narzędziem usprawniającym komunikację obywateli z administracją, służbą zdrowia i podmiotami komercyjnymi.Prezentujemy garść informacji, które pozwolą Państwu lepiej wykorzystać funkcje elektronicznego dowodu osobistego.