Przejdź do stopki

Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej informuje, że istnieje możliwość uzyskania bezpłatnych świadczeń rehabilitacji domowej w ramach NFZ bez kolejek, dla osób z niepełnosprawnością w stopniu znacznym, pierwszą grupą inwalidzką, niezdolnością do samodzielnej egzystencji oraz dzieci z orzeczoną niepełnosprawnością do 16 roku życia.

Bardzo serdecznie dziękuję za liczny udział w wyborach samorządowych, które odbyły się 7 kwietnia. Państwa obecność w lokalach wyborczych jest przede wszystkim wyrazem troski o wspólne dobro i dalsze losy Gminy Słopnice.

Gminna Komisja Wyborcza w Słopnicach na posiedzeniu w dniu 8 kwietnia br. sporządziła protokół z wyborów do Rady Gminy Słopnice i protokół wyniku głosowania oraz wyników wyborów Wójta Gminy Słopnice. Prezentujemy wyniki głosowania na wójta oraz radnych na kadencję 2024-2029.

Jak co roku, w okresie wiosennym nasila się zjawisko wałęsających się psów. Powiatowy Lekarz Weterynarii w Limanowej, zwraca się z prośbą o zwrócenie uwagi na pogłębiający się problem, z którego wynika również znaczny wzrost zgłaszanych ilości pogryzień.

W okresie od 1 stycznia do 30 czerwca 2024 r., przedłużono kolejne regulacje, które wspierają polskie rodziny. Dodatek osłonowy ma na celu zniwelować koszty energii, gazu i żywności, dla mniej zamożnych gospodarstw domowych. Zgodnie z przepisami przysługuje gospodarstwu domowemu, którego przeciętne miesięczne dochody nie przekraczają 2100 zł w gospodarstwie jednoosobowym albo 1500 zł na osobę w gospodarstwie wieloosobowym. Dowiedz się, jakie warunki musisz spełnić by otrzymać wsparcie.

Szanowni Mieszkańcy, przedstawiamy państwu lokalizacje Punktów Wydawania preparatów ze stabilnym jodem w Gminie Słopnice. Punkty te zostaną uruchomione wyłącznie w przypadku wystąpienia zagrożenia skażeniem radioaktywnym.