Przejdź do stopki

Listopad to miesiąc zadumy i refleksji, dlatego w sposób szczególny wspominamy i modlimy się za dusze naszych najbliższych. O zmarłych strażakach nie zapomnieli także druhowie z gminy Słopnice, którzy 10 listopada br. licznie zebrali się w Kościele Parafialnym pw. Maksymiliana Kolbe w Zalesiu, aby uczestniczyć w corocznych Zaduszkach Strażackich.

W październiku br. zakończyły się prace konserwatorskie kolejnej kapliczki znajdującej się w gminie Słopnice. Renowacją została objęta kamienna kapliczka filarowa, posadowiona w 1940 r. w osiedlu Kormany.

Zakończyły się wybory parlamentarne. Podczas wyborów, Polacy wybierali 460 posłów i 100 senatorów oraz głosowali w referendum. Zachęcamy do zapoznania się z wynikami głosowania mieszkańców naszej gminy, którzy w rekordowej frekwencji na poziomie ponad 73% udali się wczoraj do urn wyborczych.

Szanowni Mieszkańcy, przedstawiamy państwu lokalizacje Punktów Wydawania preparatów ze stabilnym jodem w Gminie Słopnice. Punkty te zostaną uruchomione wyłącznie w przypadku wystąpienia zagrożenia skażeniem radioaktywnym.