OD KWIETNIA ZMIANY W GOSPODAROWANIU ODPADAMI KOMUNALNYMI!

SAMORZĄD OD KWIETNIA ZMIANY W GOSPODAROWANIU ODPADAMI KOMUNALNYMI! Wtorek, 30 marca 2021 Szanowni Mieszkańcy Gminy Słopnice! Przedstawiamy najważniejsze informacje związane ze zmianami dotyczącymi gospodarowania odpadami komunalnymi w naszej gminie.

JAKIE WYZWANIA CZEKAJĄ MIASTA I GMINY POWIATU LIMANOWSKIEGO? PODZIEL SIĘ SWOJĄ OPINIĄ

SAMORZĄD JAKIE WYZWANIA CZEKAJĄ MIASTA I GMINY POWIATU LIMANOWSKIEGO? PODZIEL SIĘ SWOJĄ OPINIĄ Piątek, 16 kwietnia 2021 W partnerstwie siła! Miasta i gminy powiatu limanowskiego pracują nad wspólną strategią rozwoju. Pierwszy efekt prac to „Raport diagnostyczny”. Dzięki badaniom opinii młodzieży, liderów i mieszkańców oraz analizie przemieszczania się osób korzystających z usług, udało się zidentyfikować potencjały, problemy i potrzeby obszaru partnerstwa. Ponadto w diagnozie zostały zawarte kluczowe dane dotyczące m.in. demografii, gospodarki, środowiska oraz lokalnego rynku pracy.

ODPADY KOMUNALNE ULEGAJĄCE BIODEGRADACJI

SAMORZĄD ODPADY KOMUNALNE ULEGAJĄCE BIODEGRADACJI Czwartek, 15 kwietnia 2021 Odpady komunalne ulegające biodegradacji („Bio”) to odpady powstające w gospodarstwie domowym podlegające tlenowemu lub beztlenowemu rozkładowi, zachodzącemu przy udziale mikroorganizmów. Inaczej mówiąc to odpady komunalne, które gniją np. odpadki kuchenne, resztki jedzenia, obierki z warzyw, trawa z pielęgnacji ogrodu, liście.

DZISIAJ ROZPOCZYNA SIĘ NARODOWY SPIS POWSZECHNY!

SAMORZĄD DZISIAJ ROZPOCZYNA SIĘ NARODOWY SPIS POWSZECHNY! Czwartek, 1 kwietnia 2021 Ile osób mieszka w Polsce? Ile osób mieszka w Małopolsce? Ile w Naszej gminie? Odpowiedzmy na te pytania wspólnie, poprzez udział w Narodowym Spisie Powszechnym Ludności i Mieszkań, który rozpoczyna się właśnie dziś - według stanu na dzień 31 marca 2021 r.

FUNKCJONOWANIE URZĘDU - KOMUNIKAT

SAMORZĄD FUNKCJONOWANIE URZĘDU - KOMUNIKAT Czwartek, 18 marca 2021 Szanowni Państwo! W związku z rosnącą liczbą zachorowań oraz w trosce o wspólne bezpieczeństwo, przypominamy najważniejsze zasady obowiązujące na terenie urzędu gminy jednocześnie apelując o korzystanie z elektronicznych form kontaktu w sprawach urzędowych.

O CO BĘDZIEMY PYTANI PODCZAS NSP 2021?

SAMORZĄD O CO BĘDZIEMY PYTANI PODCZAS NSP 2021? Środa, 17 marca 2021 Od 1 kwietnia 2021 r. rusza Narodowy Spis Powszechny Ludności i Mieszkań 2021. Już dziś możecie Państwo zapoznać się z pytaniami jakie zostaną Wam zadane. Udział w spisie jest obowiązkowy, a udzielane odpowiedzi chronione będą tajemnicą statystyczną.

WAŻNE INFORMACJE DOTYCZĄCE ODPADÓW WIELKOGABARYTOWYCH!

SAMORZĄD WAŻNE INFORMACJE DOTYCZĄCE ODPADÓW WIELKOGABARYTOWYCH! Poniedziałek, 15 marca 2021 Szanowni Mieszkańcy! Przypominamy, że odpady wielkogabarytowe, zużyty sprzęt elektryczny i elektroniczny, opony samochodów osobowych, odpady budowlane poremontowe odbierane są tylko i wyłącznie w Punkcie Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych w Słopnicach, gdzie należy dostarczyć je osobiście. Odpady te nie będą zbierane jak dotychczas z poboczy dróg z terenu całej gminy Słopnice.

INFORMACJA OŚRODKA ZDROWIA W SŁOPNICACH

SAMORZĄD INFORMACJA OŚRODKA ZDROWIA W SŁOPNICACH Czwartek, 14 stycznia 2021 Niepubliczny Zakład Opieki Zdrowotnej w Słopnicach uprzejmie informuje, iż od 15 stycznia 2021 roku przyjmuje zapisy na szczepienia przeciwko COVID-19 seniorów powyżej 80 roku życia (tydzień później planowane 70 +).

INFOLINIA W SPRAWIE TRANSPORTU DO PUNKTU SZCZEPIEŃ

SAMORZĄD INFOLINIA W SPRAWIE TRANSPORTU DO PUNKTU SZCZEPIEŃ Czwartek, 14 stycznia 2021 W dniu 15 stycznia ruszają zapisy na szczepienia. Urząd Gminy Słopnice pomoże w dowozie osób w wieku 80+ i 70+, które nie są same w stanie dotrzeć do punktu szczepień. W tym celu uruchamiamy specjalną infolinię, za pomocą której można, po uprzednim zapisaniu się na szczepienie, zgłosić chęć skorzystania z dojazdu.

INFORMACJA DOTYCZĄCA PROGRAMU "CZYSTE POWIETRZE"!

SAMORZĄD INFORMACJA DOTYCZĄCA PROGRAMU Czwartek, 5 września 2019 Uprzejmie informujemy, że na mocy porozumienia podpisanego z Wojewódzkim Funduszem Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Krakowie, istnieje możliwość składania wniosków z programu "Czyste Powietrze" w Urzędzie Gminy Słopnice.

E-DOWÓD - JAK Z NIEGO KORZYSTAĆ?

SAMORZĄD E-DOWÓD - JAK Z NIEGO KORZYSTAĆ? Środa, 20 marca 2019 Od marca 2019 r. wydawane są nowe dowody osobiste z warstwą elektroniczną. Są one bezpłatnym narzędziem usprawniającym komunikację obywateli z administracją, służbą zdrowia i podmiotami komercyjnymi.Prezentujemy garść informacji, które pozwolą Państwu lepiej wykorzystać funkcje elektronicznego dowodu osobistego.