Przejdź do stopki

Turyści oraz Mieszkańcy Słopnic! Wysokie temperatury i brak opadów oznaczają suszę i zagrożenie pożarami. Apelujemy o to, by podczas wędrówek po szlakach i pobytu w lasach nie rozpalać ognisk, oraz być wyczulonym na wszelkie pojawiające się oznaki zaprószenia ognia. Podczas suszy nawet najmniejsza iskra może doprowadzić do pożaru katastrofalnego w skutkach.

Szanowni Państwo, w związku z występującą suszą, należy zwrócić szczególną uwagę na racjonalne korzystanie z wody. W związku z powyższym, wprowadza się zakaz używania wody z sieci wodociągowej do podlewania trawników, ogrodów, mycia samochodów oraz napełniania basenów i oczek wodnych na terenie Gminy Słopnice.

Ochotnicze Straże Pożarne w Słopnicach należą do grona organizacji, które działają bardzo prężnie, dlatego dobra współpraca i wzajemne wsparcie są tak ważne dla gminy i całej jej społeczności. 24 czerwca 2022 r., podpisane zostały umowy określające zakres współpracy gminy Słopnice z Ochotniczymi Strażami Pożarnymi ze Słopnic.

Zarząd Stowarzyszenia Lokalna Grupa Działania "Przyjazna Ziemia Limanowska" informuje mieszkańców obszaru LSR o możliwości składania wniosków o przyznanie pomocy na operacje związane z tworzeniem nowych podmiotów gospodarczych branży turystycznej i okołoturystycznej.

Ubiegła sobota na stałe zapisała się na kartach historii naszej Małej Ojczyzny. 4 czerwca w ramach obchodów Jubileuszu 25-lecia Gminy Słopnice odbyła się uroczysta sesja Rady Gminy, na której podsumowano ćwierćwiecze działania samorządu, poświęcono sztandar oraz uhonorowano zaproszonych gości i działaczy pamiątkowymi medalami.

W minioną niedzielę, 5 czerwca br. odbył się Piknik Rodzinny w Gminie Słopnice. Była to wspaniała okazja, by po ponad dwuletniej przerwie spotkać się w gronie najmłodszych dzieci oraz rodzin ze Słopnic i wspólnie świętować Dzień Dziecka, organizowany w ramach obchodów Jubileuszu 25 – lecia Gminy Słopnice.

W ubiegły piątek, 20 maja br., w Komendzie Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Limanowej odbyły się uroczystości związane z obchodami Międzynarodowego Dnia Strażaka oraz 30-lecia powołania do służby Państwowej Straży Pożarnej.

W minioną sobotę, 14 maja br., swój jubileusz 10-lecia wraz z zaproszonymi gośćmi i sympatykami organizacji świętowali członkowie Stowarzyszenia Rekonstrukcji Historycznych 1 Pułku Strzelców Podhalańskich AK ze Słopnic. Pierwsze 10 lat organizacji to czas intensywnej działalności grupy na rzecz popularyzacji historii naszego regionu, jej ożywiania oraz kształtowania świadomości historycznej młodego pokolenia.