UWAGA! INFORMACJE DOTYCZĄCE WYWOZU ŚMIECI!

SAMORZĄD UWAGA! INFORMACJE DOTYCZĄCE WYWOZU ŚMIECI! Piątek, 27 marca 2020 Uprzejmie informujemy, że w najbliższy poniedziałek – tj. 30 marca 2020 roku – który jest piątym poniedziałkiem miesiąca marca - odpady komunalne z terenu całej Gminy Słopnice nie będą wywożone! Prosi się o niewystawianie odpadów do odbioru w tym dniu.

KOMUNIKAT ARIMR - PO DOPŁATY SIĘGNIJ Z DOMU

SAMORZĄD KOMUNIKAT ARIMR - PO DOPŁATY SIĘGNIJ Z DOMU Środa, 25 marca 2020 Mimo trudności związanych z pandemią koronawirusa, małopolscy rolnicy najlepiej w kraju radzą sobie z wnioskowaniem o dopłaty za 2020 rok.

INFORMACJA DLA SENIORÓW!

SAMORZĄD INFORMACJA DLA SENIORÓW! Środa, 25 marca 2020 Uprzejmie informuję, iż w związku z aktualną sytuacją epidemiologiczną Wojewoda Małopolski uruchomił specjalną infolinię dla Seniorów – z myślą o tych, którzy potrzebują pomocy w tych trudnych chwilach.

ZARZĄDZENIE - FORMY UDZIELANIA POMOCY DLA MIESZKAŃCÓW

SAMORZĄD ZARZĄDZENIE - FORMY UDZIELANIA POMOCY DLA MIESZKAŃCÓW Poniedziałek, 23 marca 2020 W ramach zarządzania kryzysowego w związku z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem choroby zakaźnej wywołanej wirusem SARS-CoV-2, Wójt Gminy Słopnice wydał zarządzenie w sprawie określenia szczególnych form udzielania pomocy dla mieszkańców Gminy Słopnice.

14- DNIOWA KWARANTANNA – CO OZNACZA?

SAMORZĄD 14- DNIOWA KWARANTANNA – CO OZNACZA? Środa, 18 marca 2020 Od 15 marca po powrocie do Polski jesteś zobowiązany(-a) poddać się obowiązkowej 14-dniowej kwarantannie. Do miejsc kwarantanny, na podstawie danych z przejść granicznych kierują Stacje Sanitarno Epidemiologiczne!

WAŻNY KOMUNIKAT DLA OSÓB POWRACAJĄCYCH Z ZAGRANICY!

SAMORZĄD WAŻNY KOMUNIKAT DLA OSÓB POWRACAJĄCYCH Z ZAGRANICY! Poniedziałek, 16 marca 2020 Każda osoba powracająca z terenów zagrożonych koronawirusem powinna zgłosić się do stacji sanitarno-epidemiologicznej. Jeśli zatem wróciłeś z zagranicy, dostosuj się do zaleceń służb sanitarnych! Powiadom telefonicznie stację sanitarno-epidemiologiczną w Limanowej!

INFORMACJA DLA PETENTÓW URZĘDU GMINY!

SAMORZĄD INFORMACJA DLA PETENTÓW URZĘDU GMINY! Poniedziałek, 16 marca 2020 W związku z zagrożeniem rozprzestrzeniania się koronawirusa SARS-CoV-2, w trosce o bezpieczeństwo wszystkich współobywateli wprowadzone zostają ograniczenia wejść interesariuszy do budynku Urzędu Gminy w Słopnicach.

ZMIANY W ZAKRESIE OBSŁUGI STRON W ODDZIAŁACH DS. ŚWIADCZEŃ RODZINNYCH

SAMORZĄD ZMIANY W ZAKRESIE OBSŁUGI STRON W ODDZIAŁACH DS. ŚWIADCZEŃ RODZINNYCH Poniedziałek, 16 marca 2020 Małopolski Urząd Wojewódzki w Krakowie informuje, iż w związku z zagrożeniem epidemiologicznym, od poniedziałku 16 marca 2020 r. zmienione zostają zasady przyjmowania stron w siedzibach Oddziałów ds. świadczeń rodzinnych.

APEL DO MIESZKANCÓW SŁOPNIC! AKTUALIZACJA

SAMORZĄD APEL DO MIESZKANCÓW SŁOPNIC! AKTUALIZACJA Piątek, 13 marca 2020 Szanowni mieszkańcy gminy Słopnice, w związku z koniecznością zapobiegania rozprzestrzenianiu się koronawirusa i innych wirusów, apelujemy o stosowanie się do komunikatów podawanych w mediach, jak również przekazujemy ważne informacje na temat ograniczeń w funkcjonowaniu urzędów i instytucji na terenie gminy.

WAŻNE! DEKRET BISKUPA DIECEZJI TARNOWSKIEJ

SAMORZĄD WAŻNE! DEKRET BISKUPA DIECEZJI TARNOWSKIEJ Sobota, 14 marca 2020 Publikujemy dekret Biskupa Tarnowskiego po wprowadzeniu stanu zagrożenia epidemicznego w Polsce 14 marca 2020 roku. Bp Andrzej Jeż wprowadza w diecezji nowe postanowienia dotyczące udziału w Mszach św. i nabożeństwach. Udziela wszystkim diecezjanom dyspensy od obowiązku niedzielnego uczestnictwa we Mszy świętej aż do odwołania. Poniżej pełna treść dekretu. Prosimy o przekazanie informacji najbliższym.

INFORMACJA GŁÓWNEGO INSPEKTORA SANITARNEGO DLA SENIORÓW

SAMORZĄD INFORMACJA GŁÓWNEGO INSPEKTORA SANITARNEGO DLA SENIORÓW Czwartek, 12 marca 2020 Duże skupiska ludzi to środowisko sprzyjające rozprzestrzenianiu się koronawirusa i innych wirusów przenoszonych drogą kropelkową. Jeżeli to możliwe, należy ograniczyć przebywanie w miejscach publicznych i poprosić bliskich o pomoc w codziennych czynnościach, takich jak zakupy, zaopatrzenie w leki, załatwianie spraw urzędowych i pocztowych.

USZKODZONE POJEMNIKI!

SAMORZĄD USZKODZONE POJEMNIKI! Piątek, 6 marca 2020 W nocy w dniach 4 i 5 marca br. doszło do uszkodzenia pojemników na kruszywa sypkie, wykorzystywanych do posypywania dróg w okresie zimy. Wyrwane zostały pokrywy, które zabezpieczają kruszywo przed nawilgnięciem.

PODEJRZENIE ZAKAŻENIA - CO ROBIĆ?

SAMORZĄD PODEJRZENIE ZAKAŻENIA - CO ROBIĆ? Środa, 4 marca 2020 Co robić w sytuacji kiedy masz objawy takie jak: gorączka, kaszel, duszność, problemy z oddychaniem i w ciągu ostatnich 14 dni byłeś w miejscu gdzie występuje koronawirus? Przeczytaj uważnie!

INFORMACJE ARiMR DOTYCZĄCE PRZYJMOWANIA OŚWIADCZEŃ DO WNIOSKÓW OBSZAROWYCH!

SAMORZĄD INFORMACJE ARiMR DOTYCZĄCE PRZYJMOWANIA OŚWIADCZEŃ DO WNIOSKÓW OBSZAROWYCH! Poniedziałek, 2 marca 2020 Rolnicy prowadzący małe gospodarstwa również w tym roku będą mogli złożyć zamiast e-wniosku o płatności bezpośrednie i obszarowe z PROW 2014-2020 papierowe oświadczenie potwierdzające brak zmian w stosunku do wniosku z roku poprzedniego. W tym roku termin rozpocznie się 2 marca i potrwa do 15 kwietnia 2020 roku.

ORGANIZACJA KWALIFIKACJI WOJSKOWEJ W 2020r.

SAMORZĄD ORGANIZACJA KWALIFIKACJI WOJSKOWEJ W 2020r. Poniedziałek, 3 lutego 2020 Urząd Gminy w Słopnicach informuje, że kwalifikacja wojskowa rocznika 2001 i starszych, którzy nie mają jeszcze określonej kategorii wojskowej odbywa się dla powiatu limanowskiego w dniach od 3 lutego do 18 marca 2020r.

INFORMACJA DOTYCZĄCA PROGRAMU "CZYSTE POWIETRZE"!

SAMORZĄD INFORMACJA DOTYCZĄCA PROGRAMU Czwartek, 5 września 2019 Uprzejmie informujemy, że na mocy porozumienia podpisanego z Wojewódzkim Funduszem Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Krakowie, istnieje możliwość składania wniosków z programu "Czyste Powietrze" w Urzędzie Gminy Słopnice.

INFORMACJA O PRZYSTĄPIENIU DO SPORZĄDZANIA UPROSZCZONEGO PLANU URZĄDZANIA LASU

SAMORZĄD INFORMACJA O PRZYSTĄPIENIU DO SPORZĄDZANIA UPROSZCZONEGO PLANU URZĄDZANIA LASU Wtorek, 4 czerwca 2019 Powiat limanowski zlecił firmie Taxus UL. Sp. z o.o. z Warszawy realizację zadania pn. „Wykonanie uproszczonych planów urządzenia lasu dla lasów stanowiących własność osób fizycznych i wspólnot gruntowych – położonych w Gminie Jodłownik oraz w Gminie Słopnice”.

ANKIETA DO BAZY INWENTARYZACJI OGRZEWANIA!

SAMORZĄD ANKIETA DO BAZY INWENTARYZACJI OGRZEWANIA! Czwartek, 18 kwietnia 2019 Wójt Gminy Słopnice zwraca się z prośbą do mieszkańców o uzupełnienie ankiety dotyczącej bazy inwentaryzacji ogrzewania budynków w Małopolsce. Aktualizacja wspomnianej bazy inwentaryzacji jest obowiązkiem Gminy, wynikającym z Programu Ochrony Powietrza dla województwa małopolskiego.

E-DOWÓD - JAK Z NIEGO KORZYSTAĆ?

SAMORZĄD E-DOWÓD - JAK Z NIEGO KORZYSTAĆ? Środa, 20 marca 2019 Od marca 2019 r. wydawane są nowe dowody osobiste z warstwą elektroniczną. Są one bezpłatnym narzędziem usprawniającym komunikację obywateli z administracją, służbą zdrowia i podmiotami komercyjnymi.Prezentujemy garść informacji, które pozwolą Państwu lepiej wykorzystać funkcje elektronicznego dowodu osobistego.

NIEODPŁATNA POMOC PRAWNA

SAMORZĄD NIEODPŁATNA POMOC PRAWNA Poniedziałek, 4 marca 2019 W Powiecie Limanowskim, funkcjonuje system darmowej pomocy prawnej, w których porad udzielają radcowie prawni (Limanowa, Kamienica, Laskowa, Jodłownik) oraz adwokaci (Mszana Dolna). Do każdego z nich może przyjść osoba uprawniona, niezależnie od miejsca zamieszkania.