INFORMACJA DLA STUDENTÓW!

INFORMACJA DLA STUDENTÓW! Środa, 25 marca 2020 Oddział Małopolski PFRON przypomina, że do 31 marca 2020 r. można składać wnioski o dofinansowanie kosztów nauki w roku akademickim 2019/2020 w ramach pilotażowego programu „Aktywny samorząd” - Modułu II (pomoc w uzyskaniu wykształcenia na pozio-mie wyższym).

KOMUNIKAT DOTYCZĄCY PRACY ARiMR!

KOMUNIKAT DOTYCZĄCY PRACY ARiMR! Piątek, 20 marca 2020 W związku z obecną sytuacją epidemiologiczną w Polsce oraz zaleceniami rządu i służb sanitarnych dotyczących rozprzestrzeniania się wirusa SARS-CoV-2 - „koronawirusa", aby skutecznie chronić zdrowie beneficjentów ARiMR i jej pracowników, wprowadziliśmy zmiany dotyczą przede wszystkim przyjęć interesantów w jednostkach organizacyjnych ARiMR tzn.:

NOWE TERMINY SKŁADANIA ZADAŃ- BUDŻET OBYWATELSKI WOJEWÓDZTWA MAŁOPOLSKIEGO

NOWE TERMINY SKŁADANIA ZADAŃ- BUDŻET OBYWATELSKI WOJEWÓDZTWA MAŁOPOLSKIEGO Czwartek, 19 marca 2020 W zawiązku z ogłoszeniem na obszarze RP stanu zagrożenia epidemiologicznego, kierując się bezpieczeństwem mieszkańców Małopolski, podjęto decyzję o odwołaniu wszystkich spotkań informacyjnych dotyczących 5 edycji Budżetu Obywatelskiego Województwa Małopolskiego oraz wyznaczeniu nowych terminów składania zadań.

POWIATOWY KIERMASZ WIELKANOCNY ODWOŁANY!

POWIATOWY KIERMASZ WIELKANOCNY ODWOŁANY! Czwartek, 19 marca 2020 Powiat Limanowski informuje, że w związku z zagrożeniem rozprzestrzeniania się koronawirusa II Powiatowy Kiermasz Wielkanocy zostaje odwołany.

UWAGA! WAŻNA INFORMACJA!

UWAGA! WAŻNA INFORMACJA! Poniedziałek, 16 marca 2020 Kasa Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego w Limanowej informuję, że w związku z epidemią koronawirusa, odwołuje wszystkie badania orzecznicze na terenie PT KRUS w Limanowej w okresie od 16.03.2020 r. do odwołania.

INWESTYCJA FINANSOWANA ZE ŚRODKÓW WFOŚiGW w KRAKOWIE!

INWESTYCJA FINANSOWANA ZE ŚRODKÓW WFOŚiGW w KRAKOWIE! Piątek, 6 marca 2020 Inwestycja pn. "Budowa kanalizacji sanitarnej w Słopnicach, w osiedlach Pod Mogielicą – etap I" finansowana jest ze środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Krakowie.

PROJEKT "PROGRAMU OPIEKI NAD ZWIERZĘTAMI BEZDOMNYMI ORAZ ZAPOBIEGANIU BEZDOMNOŚCI ZWIERZĄT NA TERENIE GMINY SŁOPNICE"

PROJEKT Wtorek, 21 stycznia 2020 W związku z opracowaniem projektu „Programu opieki nad zwierzętami bezdomnymi oraz zapobiegania bezdomności zwierząt na terenie Gminy Słopnice" - Wójt Gminy Słopnice - zaprasza wszystkie zainteresowane organizacje społeczne oraz podmioty, o których mowa w art. 11a ustawy z dnia 21 sierpnia 1997 roku o ochronie zwierząt (j.t. Dz. U. z 2019 r. poz. 122 z późn. zm.) do wzięcia udziału w konsultacjach w zakresie projektu „Programu opieki nad zwierzętami …..”.

ŚRODKI PFRON BEZ WYCHODZENIA Z DOMU

ŚRODKI PFRON BEZ WYCHODZENIA Z DOMU Czwartek, 26 marca 2020 Mając na uwadze bezpieczeństwo osób korzystających ze wsparcia Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych, Oddział Małopolski przypomina o możliwości aplikowania o środki PFRON będące w gestii jednostek samorządowych bezpośrednio za pośrednictwem platformy internetowej sow.pfron.org.pl. W celu ułatwienia osobom z niepełnosprawnościami ubiegania się o pomoc w ramach programu ”Aktywny samorząd”, już od 1 marca br. można składać wnioski o dofinansowanie przez Internet w SOW - Systemie Obsługi Wsparcia - bez wychodzenia z domu i bez barier.

UWAGA! ZNALEZIONO PSA!

UWAGA! ZNALEZIONO PSA! Wtorek, 17 marca 2020 W Słopnicach na Granicach – w osiedlu Pożogi - znaleziono psa.

INFORMACJE OD ARiMR

INFORMACJE OD ARiMR Czwartek, 12 marca 2020 W trosce o zdrowie i bezpieczeństwo przypominamy wszystkim Rolnikom, że większość spraw związanych z ubieganiem się o dopłaty i dotacje, a także z rejestracją zwierząt można załatwić przez Internet (24 h/dobę portal IRZPLus; od 15 marca rusza aplikacja eWniosek).

DOPŁATY BEZPOŚREDNIE W 2020 ROKU

DOPŁATY BEZPOŚREDNIE W 2020 ROKU Środa, 26 lutego 2020 Oświadczenie potwierdzające brak zmian w stosunku do wniosku z poprzedniego roku będzie można dostarczyć do placówek Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa od 2 marca do 15 kwietnia. Szczegółowe informacje znajdą państwo na stronie internetowej www.arimr.gov.pl.

ZABEZPIECZ GOSPODARSTWO PRZED SUSZĄ, ZŁÓŻ WNIOSEK O DOTACJĘ

ZABEZPIECZ GOSPODARSTWO PRZED SUSZĄ,  ZŁÓŻ WNIOSEK O DOTACJĘ Wtorek, 18 lutego 2020 Od 21 lutego do 20 kwietnia 2020 r. rolnicy, którzy chcą zabezpieczyć swoje uprawy przed skutkami suszy, mogą ubiegać się w ARiMR o dotację na inwestycje w nawadnianie gospodarstwa rolnego.

REMONT DROGI GMINNEJ SŁOPNICE - WIĘCKI - SASY

REMONT DROGI GMINNEJ SŁOPNICE - WIĘCKI - SASY Poniedziałek, 14 października 2019 Zadanie pn. "Remont drogi gminnej nr 340655 K Słopnice – Więcki - Sasy w km 0+000 – 0+714 w miejscowości Słopnice" został dofinansowany z Funduszu Dróg Samorządowych na lata 2019 - 2028.

BADANIA STATYSTYCZNE 2020 ROK

BADANIA STATYSTYCZNE 2020 ROK Piątek, 10 stycznia 2020 Uprzejmie informuję, że w 2020 r. Urząd Statystyczny w Krakowie będzie prowadził na terenie całego województwa małopolskiego liczne badania ankietowe. Podstawę prawną realizacji badań statystycznych stanowi ustawa z dnia 29 czerwca 1995 r. o statystyce publicznej (Dz. U. z 2019 r. poz. 649, z późn. zm.) oraz coroczne rozporządzenie Rady Ministrów w sprawie programu badań statystycznych statystyki publicznej na dany rok.

KULTURA OGŁOSZENIE POWIATOWEJ PAŃSTWOWEJ STRAŻY POŻARNEJ W LIMANOWEJ!

Piątek, 13 grudnia 2019 Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Limanowej poleca materiały informacyjne na temat zagrożeń związanych z możliwością powstania pożarów w mieszkaniach lub domach jednorodzinnych oraz zatruciem tlenkiem węgla.

KALENDARZ POLOWAŃ KÓŁ ŁOWIECKICH

KALENDARZ POLOWAŃ KÓŁ ŁOWIECKICH Czwartek, 10 października 2019 Kalendarz polowań kół łowieckich na sezon łowiecki 2019/20.

KOMUNIKAT PREZESA IZBY KOMINIARZY!

KOMUNIKAT PREZESA IZBY KOMINIARZY! Wtorek, 8 października 2019 Komunikat Prezesa Izby Kominiarzy do właścicieli i zarządców budynków w związku z rozpoczęciem sezonu grzewczego 2019/2020.

INFORMACJA O OBOWIĄZKACH SPRZEDAWCÓW W ZAKRESIE GOSPODAROWANIA ODPADAMI!

INFORMACJA O OBOWIĄZKACH SPRZEDAWCÓW W ZAKRESIE GOSPODAROWANIA ODPADAMI! Czwartek, 12 września 2019 Informacja o zmianie przepisów w zakresie pobierania opłaty recyklingowej za torby na zakupy z tworzyw sztucznych oraz nowych obowiązkach prowadzących jednostki handlowe w związku z wejściem w życie ustawy z dnia 19 lipca 2019 r. o zmianie ustawy o utrzymaniu czystości i porządku w gminach.

MASZ GŁOS W SWOIM REGIONIE

MASZ GŁOS W SWOIM REGIONIE Wtorek, 10 września 2019 W całym kraju rusza kolejna edycja akcji Masz Głos, która zmienia Polskę lokalnie i buduje dialog pomiędzy społecznością lokalną a władzami samorządowymi. Jeśli chcesz ścieżki rowerowej, lepiej oświetlonej drogi albo marzysz o warsztatach dla rodzin, akcja Masz Głos jest dla Ciebie. Organizatorzy – Fundacja Batorego i partnerzy – już od września zapraszają do rejestracji na stronie www.maszglos.pl. Udział jest bezpłatny, a może wiele zmienić w Twojej miejscowości.