DOTACJE OD ARiMR DLA ROLNIKÓW

DOTACJE OD ARiMR DLA ROLNIKÓW Wtorek, 2 czerwca 2020 Dla rolników młodszych i starszych; z większymi i mniejszymi gospodarstwami; na inwestycje w rozwój lub podniesienie po klęskach i zabezpieczenie przed kolejnymi; na nawadnianie i zalesianie; dla tych, co indywidualnie i tych co wolą grupą - Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa oferuje teraz różnorakie możliwości skorzystania z rolniczych funduszy.

INFORACJA OD KRAJOWEGO OŚRODKA WSPARCIA ROLNICTWA!

INFORACJA OD KRAJOWEGO OŚRODKA WSPARCIA ROLNICTWA! Poniedziałek, 1 czerwca 2020 Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa Oddział Terenowy w Krakowie informuje o Programie Stypendiów Pomostowych w roku akademickim 2020/2021.

ARiMR OTWIERA PLACÓWKI - ETAP PIERWSZY!

ARiMR OTWIERA PLACÓWKI - ETAP PIERWSZY! Wtorek, 26 maja 2020 Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa od 18 maja będzie sukcesywnie otwierała swoje placówki dla rolników. Od najbliższego poniedziałku w biurach powiatowych i oddziałach regionalnych rolnicy będą mogli załatwić sprawy związane z rejestracją zwierząt, wnioskami inwestycyjnymi oraz działaniami premiowymi.

UWAGA! INFORMACJE DOTYCZĄCE DOPŁAT BEZPOŚREDNICH!

UWAGA! INFORMACJE DOTYCZĄCE DOPŁAT BEZPOŚREDNICH! Wtorek, 26 maja 2020 Rolnicy posiadający mniej niż 10 ha gruntów ornych również w tym roku mogą złożyć, zamiast e-wniosku o płatności bezpośrednie i obszarowe z PROW 2014-2020, oświadczenie potwierdzające brak zmian w stosunku do wniosku z roku poprzedniego. Ostatnim dniem na złożenie oświadczenia w tegorocznym naborze będzie poniedziałek, 8 czerwca. To efekt wejścia w życie znowelizowanej ustawy o COVID-19, która przywraca bieg terminów.

AKTUALNE WYTYCZNE W ZAKRESIE PANUJĄCEJ SYTUACJI EPIDEMIOLOGICZNEJ

AKTUALNE WYTYCZNE W ZAKRESIE PANUJĄCEJ SYTUACJI EPIDEMIOLOGICZNEJ Poniedziałek, 25 maja 2020 W ślad za poszczególnymi Ministerstwami oraz Głównym Inspektoratem Sanitarnym publikujemy aktualne wytyczne uwzględniające specyfikę działania różnych obszarów w zakresie aktualnej sytuacji epidemiologicznej.

"NIE RYZYKUJESZ GDY ZNASZ I SZANUJESZ"

Środa, 13 maja 2020 Placówka Terenowa Kasy Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego w Limanowej zachęca do korzystania z materiałów prewencyjnych dotyczących bezpieczeństwa i higieny pracy w gospodarstwach rolnych, które znajdują się na stronie internetowej Kasy (www.krus.gov.pl).

KAMPANIA INFORMACYJNA - "KUPUJ ŚWIADOMIE - PRODUKT POLSKI"

KAMPANIA INFORMACYJNA - Poniedziałek, 4 maja 2020 Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi wspólnie z Krajowym Ośrodkiem Wsparacia Rolnictwa prowadzi kampanię informacyjną "Kupuj świadomie - PRODUKT POLSKI".

ARiMR: INFOLINIA DLA ROLNIKÓW

ARiMR: INFOLINIA DLA ROLNIKÓW Środa, 22 kwietnia 2020 W Małopolsce 16 kwietnia 2020 roku uruchomiona została infolinia z pomocą techniczną dla rolników składających wnioski o dopłaty przez internet. W ramach niej działają specjalne numery telefonów, pod którymi nasi pracownicy udzielają informacji na temat obsługi aplikacji eWniosekPlus. Z ich pomocą, krok po kroku, można skutecznie wypełnić i wysłać wniosek.

DZIECI UCZĄ RODZICÓW W DOMU

DZIECI UCZĄ RODZICÓW W DOMU Wtorek, 21 kwietnia 2020 W ramach akcji „Dzieci uczą rodziców w domu” w środy i piątki na stronie internetowej www.crl.org.pl będą ukazywać się materiały do pobrania całkowicie za darmo. Zamieszczane lekcje obejmują tematykę bezpieczeństwa, zdrowego trybu życia, promocji sportu, ekologii czy historii.

WSPARCIE FINANSOWE OD PFRON

WSPARCIE FINANSOWE OD PFRON Wtorek, 21 kwietnia 2020 W ramach nowego programu PFRON, dedykowanego przeciwdziałaniu skutkom pandemii, osoby z niepełnosprawnościami, które na skutek zamknięcia placówek rehabilitacyjnych nie mogą korzystać z zajęć przez nie realizowanych, mogą ubiegać się o wsparcie pieniężne.

NOWE TERMINY SKŁADANIA ZADAŃ- BUDŻET OBYWATELSKI WOJEWÓDZTWA MAŁOPOLSKIEGO

NOWE TERMINY SKŁADANIA ZADAŃ- BUDŻET OBYWATELSKI WOJEWÓDZTWA MAŁOPOLSKIEGO Wtorek, 21 kwietnia 2020 W zawiązku z ogłoszeniem na obszarze RP stanu zagrożenia epidemiologicznego, kierując się bezpieczeństwem mieszkańców Małopolski, podjęto decyzję o odwołaniu wszystkich spotkań informacyjnych dotyczących 5 edycji Budżetu Obywatelskiego Województwa Małopolskiego oraz wyznaczeniu nowych terminów składania zadań.

INFORMACJE OD PT KRUS W LIMANOWEJ

INFORMACJE OD PT KRUS W LIMANOWEJ Piątek, 3 kwietnia 2020 W związku z rozprzestrzenianiem się koronawirusa i koniecznością zawieszenia działań prewencyjnych (szkoleń, konkursów, itp.) wiążących się z bezpośrednim udziałem rolników i członków ich rodzin, Kasa Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego Placówka Terenowa w Limanowej zachęca do korzystania z materiałów popularyzatorskich znajdujących się na stronie internetowej i FB Kasy Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego.

UWAGA! WAŻNA INFORMACJA!

UWAGA! WAŻNA INFORMACJA! Poniedziałek, 16 marca 2020 Kasa Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego w Limanowej informuję, że w związku z epidemią koronawirusa, odwołuje wszystkie badania orzecznicze na terenie PT KRUS w Limanowej w okresie od 16.03.2020 r. do odwołania.

INWESTYCJA FINANSOWANA ZE ŚRODKÓW WFOŚiGW w KRAKOWIE!

INWESTYCJA FINANSOWANA ZE ŚRODKÓW WFOŚiGW w KRAKOWIE! Piątek, 6 marca 2020 Inwestycja pn. "Budowa kanalizacji sanitarnej w Słopnicach, w osiedlach Pod Mogielicą – etap I" finansowana jest ze środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Krakowie.

PROJEKT "PROGRAMU OPIEKI NAD ZWIERZĘTAMI BEZDOMNYMI ORAZ ZAPOBIEGANIU BEZDOMNOŚCI ZWIERZĄT NA TERENIE GMINY SŁOPNICE"

PROJEKT Wtorek, 21 stycznia 2020 W związku z opracowaniem projektu „Programu opieki nad zwierzętami bezdomnymi oraz zapobiegania bezdomności zwierząt na terenie Gminy Słopnice" - Wójt Gminy Słopnice - zaprasza wszystkie zainteresowane organizacje społeczne oraz podmioty, o których mowa w art. 11a ustawy z dnia 21 sierpnia 1997 roku o ochronie zwierząt (j.t. Dz. U. z 2019 r. poz. 122 z późn. zm.) do wzięcia udziału w konsultacjach w zakresie projektu „Programu opieki nad zwierzętami …..”.

OGŁOSZENIE POWIATOWEGO LEKARZA WETERYNARII W LIMANOWEJ!

OGŁOSZENIE POWIATOWEGO LEKARZA WETERYNARII W LIMANOWEJ! Piątek, 15 maja 2020 Powiatowy Lekarz Weterynarii w Limanowej informuję, że w dniach od 18 maja do 7 czerwca 2020 r., na terenie całego powiatu limanowskiego, zostanie przeprowadzona akcja szczepienia ochronnego lisów przeciwko wściekliźnie.

ŚRODKI PFRON BEZ WYCHODZENIA Z DOMU

ŚRODKI PFRON BEZ WYCHODZENIA Z DOMU Czwartek, 26 marca 2020 Mając na uwadze bezpieczeństwo osób korzystających ze wsparcia Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych, Oddział Małopolski przypomina o możliwości aplikowania o środki PFRON będące w gestii jednostek samorządowych bezpośrednio za pośrednictwem platformy internetowej sow.pfron.org.pl. W celu ułatwienia osobom z niepełnosprawnościami ubiegania się o pomoc w ramach programu ”Aktywny samorząd”, już od 1 marca br. można składać wnioski o dofinansowanie przez Internet w SOW - Systemie Obsługi Wsparcia - bez wychodzenia z domu i bez barier.

UWAGA! ZNALEZIONO PSA!

UWAGA! ZNALEZIONO PSA! Wtorek, 17 marca 2020 W Słopnicach na Granicach – w osiedlu Pożogi - znaleziono psa.

REMONT DROGI GMINNEJ SŁOPNICE - WIĘCKI - SASY

REMONT DROGI GMINNEJ SŁOPNICE - WIĘCKI - SASY Poniedziałek, 14 października 2019 Zadanie pn. "Remont drogi gminnej nr 340655 K Słopnice – Więcki - Sasy w km 0+000 – 0+714 w miejscowości Słopnice" został dofinansowany z Funduszu Dróg Samorządowych na lata 2019 - 2028.