Przejdź do stopki

1 maja 2024 r. minęło 20 lat od przystąpienia Polski do Unii Europejskiej - przełomowego momentu w historii zarówno naszego kraju, jak i Małopolski.

Fundusz Kompensacyjny Zdarzeń Medycznych zapewnia szybką, pozasądową drogę do uzyskania rekompensat dla osób, które podczas pobytu w szpitalu doznały uszkodzenia ciała lub rozstroju zdrowia albo uległy zakażeniu szpitalnemu. W przypadku śmierci pacjenta, świadczenie przysługuje również jego bliskim.

Już 25 maja Wawel Truck odwiedzi Limanową. Interaktywna ciężarówka pełna słodyczy i dobrej zabawy na poziomie Level Wawel stanie na rynku miejskim i będzie jedną z atrakcji podczas święta 11 Małopolskiej Brygady Obrony Terytorialnej. Przekonajmy się, dlaczego ten pojazd jest tak niezwykły.

Przedmiotem prowadzonych konsultacji społecznych były projekty uchwał Rady Gminy Słopnice zmieniające uchwały w sprawie uchwalenia statutów sołectw Gminy Słopnice: Sołectwa Słopnice Dolne Królewskie, Sołectwa Słopnice Mogielica, Sołectwa Słopnice Górne, Sołectwa Słopnice Granice, Sołectwa Słopnice Dolne Szlacheckie.

W Słopnicach Górnych w osiedlu Ślazykówka znaleziono psa. Pies ten to samiec, średniej wielkości, umaszczenie czarno-białe. Jeśli ktoś poszukuje tego psa, zna jego właściciela lub zechciałby się nim zaopiekować, prosimy o kontakt na nr 723949820 lub 183347426.

Biura powiatowe ARiMR przyjmują wnioski od producentów kukurydzy poszkodowanych w wyniku trudnej sytuacji w związku z ograniczeniami na rynku rolnym spowodowanymi agresją Federacji Rosyjskiej wobec Ukrainy. Dokumenty można składać do 29 lutego 2024 r.

Po kliknięciu, zostaną Państwo automatycznie przekierowani do mapy prezentującej wykonane zadania w ramach realizacji zadania w zakresie modernizacji dróg dojazdowych do gruntów rolnych z udziałem środków budżetu Województwa Małopolskiego.

Gmina Słopnice w ramach konkursu „Małopolskie OSP 2023” (pomoc finansowa z budżetu Województwa Małopolskiego dla Gmin z przeznaczeniem dla jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych na zakup pojazdów, sprzętu i umundurowania) uzyskała dofinansowanie - w wysokości 20.000 złotych - na zakup samochodu rozpoznawczo-ratowniczego dla Ochotniczej Straży Pożarnej w Słopnicach Dolnych.