Przejdź do stopki

W Słopnicach na Wyrębiskach znaleziono psa - młodego samca, rasa w typie teriera. Jeśli ktoś poszukuje tego psa, zna jego właściciela lub zechciałby się nim zaopiekować, prosimy o kontakt pod nr 509825278 lub 183347426.

Biura powiatowe ARiMR przyjmują wnioski od producentów kukurydzy poszkodowanych w wyniku trudnej sytuacji w związku z ograniczeniami na rynku rolnym spowodowanymi agresją Federacji Rosyjskiej wobec Ukrainy. Dokumenty można składać do 29 lutego 2024 r.

Powiatowy Lekarz Weterynarii w Limanowej informuje, że zgodnie z przepisami Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) nr 2016/429 z dnia 9 marca 2016 roku w sprawie przenośnych chorób zwierząt oraz zmieniającego i uchylającego niektóre akty w dziedzinie zdrowia zwierząt ("Prawo o zdrowiu zwierząt") ‒ gospodarstwa, w których utrzymuje się świnie, owce, kozy, zwierzęta jeleniowate i wielbłądowate zapewniają, aby w przypadku przemieszczenia tych zwierząt towarzyszył im prawidłowo wypełniony „Dokument dotyczący przemieszczenia”.

Po kliknięciu, zostaną Państwo automatycznie przekierowani do mapy prezentującej wykonane zadania w ramach realizacji zadania w zakresie modernizacji dróg dojazdowych do gruntów rolnych z udziałem środków budżetu Województwa Małopolskiego.

Gmina Słopnice w ramach konkursu „Małopolskie OSP 2023” (pomoc finansowa z budżetu Województwa Małopolskiego dla Gmin z przeznaczeniem dla jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych na zakup pojazdów, sprzętu i umundurowania) uzyskała dofinansowanie - w wysokości 20.000 złotych - na zakup samochodu rozpoznawczo-ratowniczego dla Ochotniczej Straży Pożarnej w Słopnicach Dolnych.