Przejdź do stopki

IMPREZY TURYSTYCZNE

    wyświetleń: 2155

Treść

ZŁAZ TURYSTYCZNY – SIERPIEŃ 

Złaz Turystyczny „Mogielica” jest jedną z największych imprez turystycznych na terenie powiatu limanowskiego. Głównym organizatorem tej imprezy jest Gmina Słopnice. W ostatnią niedzielę sierpnia na szczyt najwyższego wzniesienia Beskidu Wyspowego przybywają: pieszo, rowerami, a nawet konno, turyści z różnych części kraju i Europy. Złaz rozpoczyna się w samo południe mszą świętą odprawianą w intencji turystów. Prócz wspaniałych widoków na Pieniny, Gorce i Tatry, na turystów czekają liczne atrakcje; m. in. wybory najstarszego i najmłodszego uczestnika Złazu oraz konkursy piosenki turystycznej i wiedzy przyrodniczej. Stałym punktem programu są wybory Miss Piękności Beskidu Wyspowego, a od 2005 roku również Wybór Strongmena Roku. Dobry klimat gwarantuje wspólne ognisko, gawęda góralska i śpiew przy akompaniamencie gitar. Złaz przyciąga nie tylko miłośników górskich wypraw, aktywnego wypoczynku czy miłośników przyrody, ale także osoby reprezentujące funkcje państwowe, wójtów, starostów, posłów itp. Impreza odbywa sie bez względu na pogodę!

  

 

Aby prześledzić wszystkie edycje Złazów na Mogielicy
zapraszamy do działu FOTOWYDARZENIA

Rok 2001
Rok 2002
Rok 2003
Rok 2004
Rok 2005
Rok 2006
Rok 2007
Rok 2008
Rok 2009

Rok 2010
Rok 2011
Rok 2012
Rok 2013

RÓŻANIEC NA MOGIELICY - PAŹDZIERNIK

Od 2004 roku tj. od wzniesienia na Mogielicy Krzyża Papieskiego, w każdą pierwszą sobotę października na szczycie Mogielicy, młodzież powiatu limanowskiego spotyka się na różańcu, w czasie którego modli się w intencji:  "Dziękczynienia za Jana Pawła II". Stałymi elementami Złazu jest  modlitwa różańcowa, msza św. w intencji uczestników złazu oraz spotkanie integracyjne na przełęczy Rydza Śmigłego przy muzyce i grillu. Organizatorami i inicjatorami spotkania są: Dekanalny Moderator Młodzieży, Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży w Tymbarku, a także Gmina Słopnice.

      

        

 

 

 PIKNIK ZIMOWY - FERIE ZIMOWE

 

PIKNIK ZIMOWY I BIEG NARCIARSKI WOKÓŁ MOGIELICY  to impreza organizowana co roku w czasie ferii zimowych przez samorząd gminy Słopnice dla dzieci i młodzieży. Impreza ta jest wyjątkowo dobrą okazją dla miłośników biegów narciarskich do spróbowania swoich sił na Trasie Narciarstwa Biegowego Mogielica. Dodatkowe atrakcje pikniku to: kulig, jazda skuterem śnieżnym oraz mnóstwo konkurencji i dyscyplin na śniegu. Piknik zawsze cieszy się dużą frekwencją nie tylko wytrawnych sportowców, ale także amatorów białego szaleństwa.