Przejdź do stopki

W dniu 22 czerwca br. w Przedszkolu Samorządowym w Słopnicach odbył się Gminny Konkurs Recytatorski dla przedszkoli, pn. „Wiersze znane i lubiane”. Najmłodsze dzieci z naszej gminy mogły wykazać się umiejętnością recytowania swoich ulubionych wierszy przed komisją konkursową.

Już 10 lipca na stokach wzgórza Dzielec w Słopnicach obchodzić będziemy 78. rocznicę zrzutów alianckich dla żołnierzy Armii Krajowej na zrzutowisko „Sójka”. Z tej okazji zapraszamy Państwa na inscenizację historyczną, która tradycyjnie odbędzie się na Dzielcu. Zapraszamy!

W niedzielę, 12 czerwca br., po dwuletniej przerwie spowodowanej epidemią COVID-19 powrócił Powiatowy Przegląd Orkiestr Dętych. XX edycja wydarzenia odbyła się w Parku Miejskim Limanowej i była połączona z II Dniem z Produktem Regionalnym Powiatu Limanowskiego. Wśród występujących nie zabrakło także orkiestry dętej Wiolin ze Słopnic.

Do historii przeszedł już 39. Konkurs Muzyk, Instrumentalistów, Śpiewaków Ludowych i Drużbów Weselnych "Druzbacka", który odbył się w Podegrodziu w dniach 12–15 maja 2022 r. Wśród laureatów pojawili się także artyści ludowi ze Słopnic.

Drodzy mieszkańcy i przyjaciele Słopnic! Serdecznie zapraszamy i zachęcamy do podzielenia się z nami starymi fotografiami, przedmiotami i wspominkami związanymi z naszą miejscowością. Stwórzmy razem zbiór, który stanie się dobrem dla mieszkańców naszej gminy oraz pamiątką dla potomnych!