Przejdź do stopki

W piątek, 2 grudnia, podczas otwarcia konferencji naukowej poświęconej postaci marszałka Śmigłego-Rydza, w imieniu Prezydenta RP, minister Jan Józef Kasprzyk wręczył odznaczenia osobom, które zasłużyły się dla niepodległości kraju. Wśród wyróżnionych znalazł się Przemysław Bukowiec, nauczyciel Zespołu Placówek Oświatowych w Słopnicach oraz współzałożyciel Stowarzyszenia Rekonstrukcji Historycznych - 1 PSP AK.

10 listopada br. w kwaterze Wspólnoty Brytyjskiej na Cmentarzu Rakowickim w Krakowie, odbyły się obchody Dnia Pamięci (Remembrance Day) Żołnierzy Wspólnoty Brytyjskiej poległych na frontach wszystkich wojen i konfliktów zbrojnych. W odpowiedzi na zaproszenie Ambasady Brytyjskiej, w wydarzeniu udział wziął również Wójt Gminy Słopnice.

48. Festiwal Folklorystyczny "Limanowska Słaza" dobiegł końca. Trzy dni scenicznych zmagań zaowocowały pięknymi wspomnieniami oraz osiągnięciami, które odzwierciedliły pracę członków zespołów regionalnych, instruktorów i artystów ludowych, również tych reprezentujących gminę Słopnice.

Stała wystawa w Izbie Pamięci 1 Płk. Strzelców Podhalańskich AK w Słopnicach wzbogaciła się o kolejne artefakty z czasów II wojny światowej, które są śladem przeszłości i walki naszych przodków o wolność. Przekazanie eksponatów miało miejsce w minioną sobotę, 22 października.

Zakończeniem tegorocznej akcji Odkryj Beskid Wyspowy 2022 – znów wędrujemy po „Beskidzkich Wyspach” był XI Festiwal Zespołów Beskidu Wyspowego "Beskidzka Podkówecka". Gminę Słopnice reprezentowali „Mali Słopniczanie” oraz „Słopnicki Zbyrcok”.

Drodzy mieszkańcy i przyjaciele Słopnic! Serdecznie zapraszamy i zachęcamy do podzielenia się z nami starymi fotografiami, przedmiotami i wspominkami związanymi z naszą miejscowością. Stwórzmy razem zbiór, który stanie się dobrem dla mieszkańców naszej gminy oraz pamiątką dla potomnych!