Przejdź do stopki

Podczas Festiwalu Zespołów Regionalnych Beskidu Wyspowego "Beskidzka Podkówecka", reprezentując Gminę Słopnice, 1 miejsce w swojej kategorii zdobył dziecięcy zespół regionalny „Mali Słopniczanie”. Na 3 miejscu, festiwal zakończył zespół „Słopnicki Zbyrcok”.

Jubileuszowy, 60. Tydzień Kultury Beskidzkiej powoli przechodzi już do historii. Tradycyjnie, w ramach wydarzenia odbył się Festiwal Folkloru Górali Polskich, w którym uczestniczył zespół Słopnicki Zbyrcok ze Słopnic. Podczas jednego z największych festiwali folklorystycznych w kraju, reprezentując rodzimy folklor, kapela zespołu zdobyła II miejsce.

W niedzielę, 30 lipca br. odbył się XXII Powiatowy Przegląd Dorobku Artystycznego i Kulinarnego Kół Gospodyń Wiejskich. Na scenie limanowskiego parku miejskiego gospodynie zaprezentowały scenki obyczajowe oraz regionalne pieśni ludowe. Uczestnicy wydarzenia nie mogli przejść obojętnie obok pięknie przygotowanych stoisk pełnych ziół, kwiatów, ręcznie wykonanych dekoracji, na których królowały regionalne potrawy oraz mnóstwo domowych słodkości.

Drodzy mieszkańcy i przyjaciele Słopnic! Serdecznie zapraszamy i zachęcamy do podzielenia się z nami starymi fotografiami, przedmiotami i wspominkami związanymi z naszą miejscowością. Stwórzmy razem zbiór, który stanie się dobrem dla mieszkańców naszej gminy oraz pamiątką dla potomnych!