Przejdź do stopki

W minioną niedzielę, 26 maja, w Parku Miejskim w Limanowej, po raz XXII odbył się Powiatowy Przegląd Orkiestr Dętych. Swój udział w przeglądzie miała także Orkiestra Dęta Wiolin ze Słopnic, nagrodzona przez komisję konkursową III miejscem. Serdecznie gratulujemy!

Tegoroczna edycja „Druzbacki” przyniosła naszym reprezentantom wiele powodów do zadowolenia. Wśród laureatów 41. edycji konkursu znaleźli się członkowie zespołu Mali Słopniczanie, Słopnicki Zbyrcok oraz Słopniczanie. Wysokim, pierwszym miejscem może pochwalić się kapela zespołu Słopnicki Zbyrcok.

Kochasz naszą gwarę? Nie chcesz by język naszych przodków został zapomniany? A może po prostu chcesz się sprawdzić? Ten konkurs jest dla Ciebie! Dziecko, młodzież czy dorosły – każdy mieszkaniec naszej gminy może wziąć udział w konkursie na gadkę zatytułowanym „Jak dziadki godali”. Zgłoszenia przyjmowane są do 29 maja 2024 r.

W ubiegłą sobotę, 20 kwietnia, w murach Auditorium Maximum Uniwersytetu Jagiellońskiego odbyły się finały konkursów „Miesiąca Języka Ojczystego”. Prezentowali się finaliści wybrani spośród zgłoszeń filmowych nadesłanych z całej Polski. W zaszczytnym gronie znalazło się pięciu uczniów Zespołu Placówek Oświatowych, a zarazem członków zespołu „Mali Słopniczanie”.

Drodzy mieszkańcy i przyjaciele Słopnic! Serdecznie zapraszamy i zachęcamy do podzielenia się z nami starymi fotografiami, przedmiotami i wspominkami związanymi z naszą miejscowością. Stwórzmy razem zbiór, który stanie się dobrem dla mieszkańców naszej gminy oraz pamiątką dla potomnych!