KRAKOWSKI "WERNYHORA" - HISTORIA WŁADYSŁAWA ŚLAZYKA

KULTURA KRAKOWSKI Wtorek, 6 kwietnia 2021 Pochodzący ze Słopnic Władysław Ślazyk przez ćwierć wieku oprowadzał zwiedzających po kościele Mariackim. "Wzbudzający zachwyt, o wyjątkowo inteligentnej i uduchowionej twarzy" - tak o naszym rodaku pisze autor tekstu. W ślad za nim pragniemy przybliżyć Państwu nieznaną historię życia prywatnego mariackiego zakrystiana.

MAMY MISTRZÓW CZYTANIA

KULTURA MAMY MISTRZÓW CZYTANIA Czwartek, 1 kwietnia 2021 W dniach 29 – 30 marca 2021 r. obywało się przesłuchiwanie uczestników IX Gminnego Konkursu Pięknego Czytania. Tegoroczna edycja miała postać on- line. Do etapu gminnego dostało się 23 uczniów wyłonionych w eliminacjach szkolnych. Organizatorami konkursu był Zespół Szkoły Podstawowej i Przedszkola wraz z Gminną Biblioteką Publiczną w Słopnicach.

NAJPIĘKNIEJSZE STROIKI WIELKANOCNE!

KULTURA NAJPIĘKNIEJSZE STROIKI WIELKANOCNE! Czwartek, 1 kwietnia 2021 W dniu 31 marca 2021r. miało miejsce rozstrzygnięcie Rodzinnego Konkursu "Stroik Wielkanocny 2021" organizowanego przez Gminną Bibliotekę Publiczną w Słopnicach i Szkołę Podstawową Nr 4. Odbiór stroików wraz z przyznanymi nagrodami i dyplomami do piątku, do godz. 12.00 w budynku biblioteki publicznej w Słopnicach.