ZDROWIE, EKOLOGIA I ROZRYWKA – FERIE Z BIBLIOTEKĄ

Tegoroczne ferie z Gminną Biblioteką Publiczną można z pewnością zaliczyć do aktywnych i interesujących. Przekonali się o tym przede wszystkim uczestnicy warsztatów i wyjazdów organizowanych za jej pośrednictwem, w okresie zimowej przerwy w nauce.

W ofercie biblioteki skierowanej do wszystkich dzieci z terenu Słopnic znalazły się m.in. warsztaty plastyczne,  kulinarne, zabawy i gry, a także wycieczki.
Podczas warsztatów plastycznych mogliśmy tchnąć życie w … śmieci, z których powstały bardzo ciekawe prace plastyczne, nagrodzone pod koniec spotkania. Była okazja wykazać się zdolnościami kulinarnymi. Pod okiem pań z biblioteki dzieci piekły gofry i przyrządzały sałatki owocowe, by na koniec smacznie je zjeść.  
- Dla młodszych dzieci zorganizowaliśmy wyjazd do Cinema City w Krakowie na przezabawny film animowany „Gnomy rozrabiają” i wizytę w Historylandzie w Krakowie – opowiada Anna Katarzyna Zawada Kierownik GBP w Słopnicach. - Tam przeżyliśmy prawdziwą podróż do  najpiękniejszych miejsc w Polsce oraz mieliśmy okazję odkrywać i uczyć się historii przez zabawę w otoczeniu ponad miliona klocków Lego.
Dzieci miały okazję przystanąć na moment przy Drzwiach Gnieźnieńskich, na których uwieczniono tragiczne losy św. Wojciecha. W HistoryLandzie czekały na wszystkich  pola Grunwaldu, by móc przenieść się w samo serce jednej z największych średniowiecznych bitew. Można było zobaczyć zbudowane z klocków Sukiennice, a także Kościół Mariacki, Jasną Górę, czy też Stocznię Gdańską, Westerplatte i wzgórza Monte Casino. Była okazja zagrania Hejnału Mariackiego, jak również dzieci mogły chwycić za ster statku. Ogromnym zainteresowaniem cieszyła się możliwość wkroczenia do świata wirtualnej rzeczywistości poprzez założenie gogle VR (virtual reality) i przeniesienia się na Jasną Górę, by odkryć, jak wygląda tamtejszy klasztor z lotu ptaka. Pobyt w HistoryLandzie był niesamowita przygodą, która na długo zapadła w pamięć uczestników tego wyjazdu.
Biblioteka publiczna nie zapomniała także o starszych dzieciach, bowiem dla nich był wyjazd do Cinema City na film „Cudowny chłopak”. W czasie tego seansu nie zabrakło emocji i wzruszeń. Po nim była możliwość spędzenia czasu w największym parku trampolin w Karkowie - Gojump. Tam nie było końca zabaw, skoków i zajęć pod okiem wykwalifikowanych instruktorów.

Można śmiało powiedzieć, że w bibliotece publicznej podczas tegorocznych ferii zimowych nie było czasu na nudę!

GALERIA