KIERAT 2018 ZAKOŃCZONY!

XV Międzynarodowy Ekstremalny Maraton Pieszy Kierat 2018 przeszedł już do historii. Trzydniowa impreza odbywająca się już po raz drugi w Słopnicach, została oficjalnie zakończona ogłoszeniem wyników i uhonorowaniem zwycięzców w niedzielę 27 maja br. w Zespole Placówek Oświatowych. W stukilometrową trasę po Beskidzie Wyspowym i Makowskim wyruszyło 589 maratończyków. Pełny dystans ukończyło 350, w tym 43 zawodniczki.

Tegoroczna trasa Kieratu wiodła ze Słopnic przez północne stoki Mogielicy, Kiczorkę, Ogorzałą, stoki Lubogoszczy, Szczebel, Klimas (za Lubniem), Krzczonów, Gronik, przez Pcim, Kamionkę/Kiczorę, Lubogoszcz, Śnieżnicę, stoki Łopienia do Słopnic.  Czas na przejście 100 km wyznaczonej trasy wynosił 30 godzin. Ze względu na liczne ekstremalne podejścia i długość trasy od zawodników wymagana była dobra kondycja, wysoka odporność psychiczna oraz umiejętność orientacji w terenie.

Najszybszy zawodnik XV MEMP KIERAT 2018 przekroczył metę o 07:19 w sobotę uzyskując czas 13 godzin 19 minut. Dystans ten pokonał Maciej Więcek z Krakowa (nr startowy 635). Drugi na metę wbiegł Krzysztof Lachor z Kłodnego, ze stratą 37 minut do zwycięscy. Trzeci na mecie pojawił się Zbigniew Mossoczy osiągając czas  14 godzin i 18 minut. Najlepszą z kobiet okazała się Urszula Zimny z Krakowa, która pokonała trasę w 17 godzin i 24 minuty. Warto dodać, że tegoroczna liderka powtórzyła sukces z ubiegłego roku. Ze stratą 4 minut do liderki na metę wbiegła Joanna Grabowska również z Krakowa. Trzecią zawodniczką była Aleksandra Palkij z Dobrej, z czasem 17 godzin i 56 minut.

Bardzo dobrze spisali się również zawodnicy reprezentujący Słopnice. Pierwszy na mecie pojawił się Rafał Ryż z czasem 16 godzin i 12 minut ( 18 pozycja w klasyfikacji ogólnej). W kategorii zawodniczek pierwsze na mecie pojawiły się siostry Joanna i Beata Lis, z czasem 27 godzin i 15 minut.

Uroczyste podsumowanie zawodów miało miejsce w niedzielę 27 maja br. w bazie maratonu czyli w Zespole Placówek Oświatowych w Słopnicach. Oficjalne wyniki odczytał Andrzej Sochoń – Budowniczy Trasy i Sędzia Główny Maratonu Kierat przy asyście Tomasza Baranowskiego – Szefa Biura Maratonu oraz Andrzeja Pilawskiego – Organizatora Imprezy. Puchary zwycięzcy odebrali z rąk fundatorów m. in. Wiesława Janczyka Posła na Sejm RP, Jana Puchały Starosty Powiatu Limanowskiego, Mieczysława Urygi Wicestarosty Powiatu Limanowskiego, Grzegorza Biedronia Prezesa Uzdrowiska Krynica-Żegiestów SA. Wszyscy uczestnicy otrzymali także pamiątkowe medale ufundowane przez gospodarza i współorganizatora imprezy - Wójta Gminy Słopnice Adama Sołtysa.

Z okazji jubileuszowej XV edycji imprezy specjalne statuetki otrzymali główni organizatorzy  imprezy Andrzej Sochoń, Andrzej Pilawski oraz Tomasz Baranowski, natomiast dla uczestników przygotowano słodką niespodziankę w postaci tortu. Tym miłym akcentem zakończono tegoroczne zmagania Kieratu 2018!

Wszystkim zawodnikom serdecznie gratulujemy i życzymy szybkiej regeneracji sił. Zapraszamy do galerii!

 

Więcej szczegółów, mapa i tabela wyników znajduje się na stronie www.maratonkierat.pl

GALERIA - START MARATONU KIERAT

GALERIA - META MARATONU KIERAT

Organizatorzy:
Sędzia Główny, Budowniczy Trasy: Andrzej  SOCHOŃ  z Warszawy

Sędzia -Kierownik Biura Maratonu –Tomasz BARANOWSKI z Gdyni oraz sędziowie pomocniczy 100 osób wolontariuszy.

Główny organizator: Andrzej PILAWSKI - Biuro Turystyczne LIMATUR z Limanowej

Główny współorganizator – Gmina Słopnice

 

Współorganizatorzy: Dyrekcja Zespołu Placówek Oświatowych w Słopnicach, Starostwo Powiatowe Limanowa, Ochotnicza Straż Pożarna w Słopnicach, GOPR Rabka Zdrój - Sekcja Operacyjna Limanowa

Gmina Tokarnia, Nadleśnictwo Limanowa, Związek Strzelecki STRZELEC w Tymbarku

Wójt Gminy Słopnice składa serdeczne podziękowanie organizatorom oraz wszystkim osobom zaangażowanym w przygotowanie i przebieg XV MEMP Kierat 2018!

 

 

 

GALERIA