SENIORZY W UZDROWISKACH

Muszyna i Krynica – to dwie znane i niezbyt odległe miejscowości uzdrowiskowe, które 17 sierpnia odwiedzili seniorzy gminy Słopnice. Tym razem seniorzy pojechali wzdłuż malowniczej doliny Dunajca, przez Łącko i Stary Sącz do Muszyny. A wszystko to w ramach kolejnego etapu projektu „Aktywny i bezpieczny senior”.

- W Muszynie zwiedziliśmy najpierw Ogrody biblijne. Podziwialiśmy roślinność z Ziemi Świętej i pomysłowo urządzone przystanki, które w obrazowy sposób przybliżają naukę zawartą w Biblii – relacjonuje wyjazd Edward Sroka Kierownik GOPS w Słopnicach. - Ponieważ mimo prognoz przewidujących słoneczną ale rześką pogodę było jednak dość upalnie, ochłodziliśmy się lodami. Później przejechaliśmy w stronę słynnych ogrodów sensorycznych. Ponieważ te ogrody znajdują się na dość stromym wzgórzu, podzieliliśmy si na dwie grupy. Jedna zwiedziła wspięła się na górkę a nawet na wieżę widokową. Druga odpoczywała przy fontannie i źródle wody mineralnej „Wojciech”.
Następnie seniorzy ruszyli na słynny krynicki deptak. Dłuższy przystanek odbył się w pijalni głównej. Tam zapoznali się z rodzajami wód mineralnych, ich leczniczymi właściwościami i smakiem. Spacerkiem przeszli także całe centrum Krynicy.
- Było sporo chodzenia, ale właśnie podtrzymywanie aktywności ruchowej ma na celu projekt „Aktywny i bezpieczny senior”- mówiły z uśmiechem seniorki uczestniczące w wyprawie. -  Zmęczenie po tak intensywnie przeżytym dniu jest dowodem na to, że jeszcze nie czas kłaść się na łóżku, z poczuciem, że „już nie mam co wychodzić z domu”. Było może trudno, ale jak widać można.


Przypomnijmy, że projekt jest realizowany przy wsparciu Małopolskiego Urzędu Wojewódzkiego oraz Gminy Słopnice.

 

 

GALERIA