BRANDT, WOŹNICZKA, KARABIN LIDERAMI KIERATU 2019

XVI Międzynarodowy Ekstremalny Maraton Pieszy Kierat 2019 przeszedł już do historii. Trzydniowa impreza odbywająca się już po raz trzeci z rzędu w Słopnicach, została oficjalnie zakończona ogłoszeniem wyników i uhonorowaniem zwycięzców w niedzielę 26 maja br. W stukilometrową trasę po Beskidzie Wyspowym i Sądeckim wyruszyło 565 maratończyków. Pełny dystans ukończyło 383, w tym 45 zawodniczek.

Początek trasy stosunkowo łatwy prowadził osiedlowymi drogami Słopnic do podnóża góry Cichoń (PK 1). Potem uczestników czekało ostre podejście w okolicę przełęczy między Cichoniem i Ostrą (PK 2), następnie przejście na Okowaniec (PK 3) i Skiełek. PK 5 to Góra Zyndrama w Maszkowicach. Kolejne 2 punkty mieszczą się w Obidzy –  osiedle Ligasówka ( PK 6)  i osiedle Zagóra (PK 7). Półmetek to punkt kontrolny zlokalizowany w schronisku PTTK na Przehybie (PK 8). Następny łatwy nawigacyjnie, lecz po stosunkowo długim odcinku wypada (PK 9) zlokalizowany na szczycie góry Błyszcz. PK 10 to osiedle Koziarnia w Ochotnicy Dolnej. Dalej przez Kamienicę i Szczawę. Dwa ostatnie punkty to baza narciarstwa biegowego w Zalesiu i wzniesienie Dzielec w Słopnicach.

Najszybsi zawodnicy XVI MEMP KIERAT 2019 przekroczyli metę o 6:43 w sobotę, uzyskując czas 12 godzin 43 minuty. Dystans ten ex aequo pokonali Andrzej Brandt z Bełchatowa (nr startowy 47) oraz Marek Woźniczka z Siemianowic Śląskich ( nr startowy 628). Trzeci na metę wbiegł Bartłomiej Karabin z Dobrej, ze stratą niecałej minuty do jedynek. Czwarty na mecie pojawił się zeszłoroczny (a także kilkakrotny już) lider Maciej Więcek z Krakowa. Warto dodać, że cała czwórka to zdecydowani liderzy tegorocznego biegu, którzy jako pierwsi meldowali się na kolejnych punktach kontrolnych.
Pierwsza z kobiet na metę wbiegła Justyna Frączek-Bogacka z Krakowa (numer startowy 127), która pokonała trasę w 14 godzin i 54 minuty. Jako druga z pań na metę wbiegła Joanna Grabowska także z Krakowa.  Warto dodać, że zawodniczka ta utrzymała swoją pozycję z roku ubiegłego. Trzecią zawodniczką była Marcelina Słomianin z Zabrza, a razem z nią na metę wbiegła Kamila Matras z Limanowej.

Dobrze spisali się również zawodnicy reprezentujący Słopnice. W tym roku na trasę maratonu wyruszyło 13 naszych zawodników, ale ani jedna kobieta. Pierwsi na mecie pojawili się Artur Piechnik i Marcin Florek z czasem 18 godzin i 15 minut (plasując się ex aequo na 52 pozycji w klasyfikacji generalnej).

Uroczyste podsumowanie zawodów miało miejsce w niedzielę 26 maja br. w bazie maratonu czyli w Zespole Placówek Oświatowych w Słopnicach. Oficjalne wyniki odczytał Andrzej Sochoń – Budowniczy Trasy i Sędzia Główny Maratonu Kierat przy asyście Tomasza Baranowskiego – Szefa Biura Maratonu oraz Andrzeja Pilawskiego – głównego organizatora imprezy. Wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe medale ufundowane przez gospodarza i współorganizatora imprezy - Wójta Gminy Słopnice Adama Sołtysa. Puchary wręczyli Wiesław Janczyk Poseł na Sejm RP, Mieczysław Uryga Starosta Powiatu Limanowskiego, a także wójt Słopnic Adam Sołtys. Na zakończenie organizatorzy przygotowali słodką niespodziankę w postaci tortu. Tym miłym akcentem zakończono tegoroczne zmagania Kieratu 2019!

Wszystkim zawodnikom serdecznie gratulujemy i życzymy szybkiej regeneracji sił! Gorąco zapraszamy także do ponownej wizyty w Beskidzie Wyspowym!

Więcej szczegółów, mapa i tabela wyników tegorocznej edycji Kieratu już wkrótce dostępna będzie na stronie www.maratonkierat.pl

 

Organizatorzy:
Sędzia Główny, Budowniczy Trasy: Andrzej  SOCHOŃ  z Warszawy
Sędzia -Kierownik Biura Maratonu –Tomasz BARANOWSKI z Gdyni oraz sędziowie pomocniczy 100 osób wolontariuszy.
Główny organizator: Andrzej PILAWSKI - Dyrektor Maratonum, Biuro Turystyczne LIMATUR z Limanowej
Główny współorganizator – Gmina Słopnice

Współorganizatorzy: Dyrekcja, nauczyciele, uczniowie  Zespołu Placówek Oświatowych w Słopnicach, Starostwo Powiatowe Limanowa, Ochotnicza Straż Pożarna w Słopnicach, GOPR Rabka Zdrój - Sekcja Operacyjna Limanowa, Gmina Łącko, Nadleśnictwo Limanowa, Związek Strzelecki STRZELEC w Tymbarku Jednostka Strzelecka Nr 2007

 

Wójt Gminy Słopnice składa również serdeczne podziękowanie wszystkim osobom zaangażowanym w przygotowanie i przebieg XVI MEMP Kierat 2019! Szczególne podziękowanie przekazuje dyrekcji, nauczycielom, pracownikom, uczniom oraz wolontariuszom z Zespołu Placówek Oświatowych w Słopnicach!

Tagi

GALERIA