Przejdź do stopki

BRANDT, WOŹNICZKA, KARABIN LIDERAMI KIERATU 2019

BRANDT, WOŹNICZKA, KARABIN  LIDERAMI KIERATU 2019

Treść

Początek trasy stosunkowo łatwy prowadził osiedlowymi drogami Słopnic do podnóża góry Cichoń (PK 1). Potem uczestników czekało ostre podejście w okolicę przełęczy między Cichoniem i Ostrą (PK 2), następnie przejście na Okowaniec (PK 3) i Skiełek. PK 5 to Góra Zyndrama w Maszkowicach. Kolejne 2 punkty mieszczą się w Obidzy –  osiedle Ligasówka ( PK 6)  i osiedle Zagóra (PK 7). Półmetek to punkt kontrolny zlokalizowany w schronisku PTTK na Przehybie (PK 8). Następny łatwy nawigacyjnie, lecz po stosunkowo długim odcinku wypada (PK 9) zlokalizowany na szczycie góry Błyszcz. PK 10 to osiedle Koziarnia w Ochotnicy Dolnej. Dalej przez Kamienicę i Szczawę. Dwa ostatnie punkty to baza narciarstwa biegowego w Zalesiu i wzniesienie Dzielec w Słopnicach.

Najszybsi zawodnicy XVI MEMP KIERAT 2019 przekroczyli metę o 6:43 w sobotę, uzyskując czas 12 godzin 43 minuty. Dystans ten ex aequo pokonali Andrzej Brandt z Bełchatowa (nr startowy 47) oraz Marek Woźniczka z Siemianowic Śląskich ( nr startowy 628). Trzeci na metę wbiegł Bartłomiej Karabin z Dobrej, ze stratą niecałej minuty do jedynek. Czwarty na mecie pojawił się zeszłoroczny (a także kilkakrotny już) lider Maciej Więcek z Krakowa. Warto dodać, że cała czwórka to zdecydowani liderzy tegorocznego biegu, którzy jako pierwsi meldowali się na kolejnych punktach kontrolnych.
Pierwsza z kobiet na metę wbiegła Justyna Frączek-Bogacka z Krakowa (numer startowy 127), która pokonała trasę w 14 godzin i 54 minuty. Jako druga z pań na metę wbiegła Joanna Grabowska także z Krakowa.  Warto dodać, że zawodniczka ta utrzymała swoją pozycję z roku ubiegłego. Trzecią zawodniczką była Marcelina Słomianin z Zabrza, a razem z nią na metę wbiegła Kamila Matras z Limanowej.

Dobrze spisali się również zawodnicy reprezentujący Słopnice. W tym roku na trasę maratonu wyruszyło 13 naszych zawodników, ale ani jedna kobieta. Pierwsi na mecie pojawili się Artur Piechnik i Marcin Florek z czasem 18 godzin i 15 minut (plasując się ex aequo na 52 pozycji w klasyfikacji generalnej).

Uroczyste podsumowanie zawodów miało miejsce w niedzielę 26 maja br. w bazie maratonu czyli w Zespole Placówek Oświatowych w Słopnicach. Oficjalne wyniki odczytał Andrzej Sochoń – Budowniczy Trasy i Sędzia Główny Maratonu Kierat przy asyście Tomasza Baranowskiego – Szefa Biura Maratonu oraz Andrzeja Pilawskiego – głównego organizatora imprezy. Wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe medale ufundowane przez gospodarza i współorganizatora imprezy - Wójta Gminy Słopnice Adama Sołtysa. Puchary wręczyli Wiesław Janczyk Poseł na Sejm RP, Mieczysław Uryga Starosta Powiatu Limanowskiego, a także wójt Słopnic Adam Sołtys. Na zakończenie organizatorzy przygotowali słodką niespodziankę w postaci tortu. Tym miłym akcentem zakończono tegoroczne zmagania Kieratu 2019!

Wszystkim zawodnikom serdecznie gratulujemy i życzymy szybkiej regeneracji sił! Gorąco zapraszamy także do ponownej wizyty w Beskidzie Wyspowym!

Więcej szczegółów, mapa i tabela wyników tegorocznej edycji Kieratu już wkrótce dostępna będzie na stronie www.maratonkierat.pl

 

Organizatorzy:
Sędzia Główny, Budowniczy Trasy: Andrzej  SOCHOŃ  z Warszawy
Sędzia -Kierownik Biura Maratonu –Tomasz BARANOWSKI z Gdyni oraz sędziowie pomocniczy 100 osób wolontariuszy.
Główny organizator: Andrzej PILAWSKI - Dyrektor Maratonum, Biuro Turystyczne LIMATUR z Limanowej
Główny współorganizator – Gmina Słopnice

Współorganizatorzy: Dyrekcja, nauczyciele, uczniowie  Zespołu Placówek Oświatowych w Słopnicach, Starostwo Powiatowe Limanowa, Ochotnicza Straż Pożarna w Słopnicach, GOPR Rabka Zdrój - Sekcja Operacyjna Limanowa, Gmina Łącko, Nadleśnictwo Limanowa, Związek Strzelecki STRZELEC w Tymbarku Jednostka Strzelecka Nr 2007

 

Wójt Gminy Słopnice składa również serdeczne podziękowanie wszystkim osobom zaangażowanym w przygotowanie i przebieg XVI MEMP Kierat 2019! Szczególne podziękowanie przekazuje dyrekcji, nauczycielom, pracownikom, uczniom oraz wolontariuszom z Zespołu Placówek Oświatowych w Słopnicach!