MŁODZIEŻOWY PIKNIK SPORTOWO-TANECZNY FEEL THE MUSIC

W niedzielne popołudnie, 28 lipca br. odbył się piknik sportowo – taneczny Feel The Music. Głównymi organizatorami wydarzenia byli Gmina Słopnice oraz Stowarzyszenie Ludzi Młodych i Kreatywnych "Old Foolz Crew" w Słopnicach. Imprezę otworzył prezes stowarzyszenia Wojciech Faron, który przywitał wszystkich przybyłych gości.

Po uroczystym otwarciu imprezy grupa Break Dance zademonstrowała swoje umiejętności przed publicznością. Taniec, który zaprezentowali tancerze break dance uzyskał aprobatę i podziw przybyłych mieszkańców Słopnic. Po imponującym występnie najmłodszych uczestników wydarzenia, przyszedł czas na prezentację dwóch fenomenalnych perkusistów: Franciszka Kurzeje i Andrzeja Więcławka. Niewątpliwie, show, który zaprezentowali pozostanie bardzo długo w pamięci wszystkim uczestnikom.

Podczas pikniku swoje umiejętności przedstawiła grupa, która powstała w Piorunce tj. obok miasta Krynica- Zdrój - Butterfly Crew. Grupa posiada wiele sukcesów w zawodach tanecznych zarówno w Polce jak i za granicą. Dodatkowo, brali oni udział w programie telewizyjnym „Got to Dance”.

Piknik sportowo-taneczny okazał się idealną okazją, aby lepiej poznać lidera Pucharu Polski w Super Enduro oraz Wicemistrza Świata Super Enduro – Emila Juszczaka oraz prezesa klubu motocrossowego Flow ze Słopnic Pawła Kaima. W prosty i ciekawy sposób przybliżyli uczestnikom specyfikę pracy sportowców i udziału w zawodach. Dodatkowo wspomnieli, na co należy zwracać uwagę trenując tak ekstremalny sport. Była też chwila na pamiatkowe zdjęcia.

Przed prezentacją ostatniej grupy break dance Hurricane Crew z Nowego Sącza, Wójt Gminy Słopnice Adam Sołtys wręczył zwycięskim drużynom nagrody w letnim turnieju o Puchar Wójta Gminy Słopnice w Piłce Nożnej. Wójt Gminy Słopnice podziękował organizacjom pozarządowym, którzy uczestniczyli w sportowej imprezie. Organizacje, które uczestniczą w tego typu imprezach odgrywaja istotną rolę w życiu miejsowej ludności. Dostarczają one możliwości rozrywki, wzmacniają wizerunek miejsca oraz przyczyniają się do lepszej integracji społecznej. 

Młodzieżowy piknik sportowo-taneczny był doskonałą okazją do wspólnej zabawy dzieci i integracji lokalnej społeczności. Nie zabrakło atrakcji dla najmłodszych uczestników. Oprócz dmuchanej zjeżdżali, boxera czy trampoliny uczestnicy pikniku mogli także korzystać z małej gastronomii.

W przerwach między występami zarówno młodzież, dzieci jak i dorośli spędzali czas na nowopowstałym centrum rekreacyjno-sportowym w pobliżu miejsca imprezy. Oblegany był m.in. plac zabaw, siłownia zewnętrzna oraz alejki z miejscami do odpoczynku.

Całe wydarzenie zostało zakończone w rytm muzyki rap, reaggae, r&b, dancehall. Muzyczne doznania zapewnił Dj Jin z Lampy z Jaworzna, który gościł w Słopnicach już nie po raz pierwszy.

 

Gratulujemy wszystkim grupom  wspaniałych i udanych pokazów. Życzymy powodzenia w kolejnych występach na scenie oraz zmaganiach sportowych. Dziękujemy również Wojciechowi Faronowi prezesowi Stowarzyszenia Old Foolz Crew i zarazem radnemu Gminy Słopnice za zaangażowanie i współorganizację  wydarzenia, a gościom, młodzieży i pozostałym mieszkańców Słopnic dziękujemy za przybycie!

 

 

 

GALERIA