WYNIKI VII MIĘDZYPRZEDSZKOLNEGO KONKURSU KOLĘD I PASTORAŁEK

„Gore gwiazda Jezuskowi w przedszkolach dziś” pod takim hasłem 17 grudnia odbył się VII Międzyprzedszkolny Konkurs Kolęd i Pastorałek. Spośród 700 uczestników jury wyłoniło laureatów, wśród których znalazły się również przedszkolaki z Gminy Słopnice.

Organizatorem wydarzenia było Niepubliczne Przedszkole Integracyjne „Chatka Małego Skrzatka” w Mordarce oraz Fundacja „Wesoły Promyczek”. W trakcie konkursu na scenie zaprezentowało się ponad 700 dzieci z 33 przedszkoli. Głównym celem konkursu było wspólne kolędowanie i stworzenie magicznego poczucia tradycji, kontaktu z kulturą i folklorem, podtrzymywanie i upowszechnianie obyczajów narodowych, promowanie młodych talentów oraz budzenie dziecięcej radości z prezentowanej przez siebie twórczości.

 

Mali reprezentanci naszej Gminy mogą pochwalić się takimi osiągnięciami jak:

 

Grupa Młodsza:

 

  • Kategoria Zespoły:

 

I miejsce „Skrzaty” „Cieszmy się pod niebosy” – Przedszkole Samorządowe w Zespole Placówek Oświatowych w Słopnicach

II miejsce „Gwiazdki” „Pójdźmy wszyscy do stajenki”- Szkoła Podstawowa nr 3 w Słopnicach

 

  • Kategoria Soliści:

 

IV miejsce Julia Kęska „Śpij mój syneczku” – Przedszkole Słopnice

 

 

Grupa Starsza:

 

  • Kategoria Zespoły:

 

IV miejsce „Aniołki i Spółka”, „Świeć gwiazdeczko mała świeć” – Zespół Szkoły Podstawowej i Przedszkole w Słopnicach Górnych

IV miejsce „Pasterze i Aniołki” – „Skrzypi wóz” – Przedszkole Samorządowe w Zespole Placówek Oświatowych w Słopnicach

 

  • Kategoria Duety:

 

III miejsce Magdalena Budka, Małgorzata Kędroń „W Betlejem przy drodze” – Szkoła Podstawowa nr 3 im. Marii Konopnickiej w Słopnicach

 

 

Jury oraz organizatorzy podkreślają wysoki poziom wszystkich prezentowanych występów  i już teraz serdecznie zapraszają na przyszłoroczną edycję wydarzenia.

 

Gratulujemy wszystkim uczestnikom i laureatom konkursu! Miejmy nadzieję, że przy wigilijnym stole nie zabraknie tradycji wspólnego kolędowania!